Medve ​szipog (Medve 3.) 33 csillagozás

Bonny Becker: Medve szipog

Medve megfázott – BORZASZTÓAN. Medve biztos abban, hogy kerek e világon még soha senki nem volt ilyen beteg. Amikor a barátja, Egér megérkezik, és közli vele, hogy hamarosan jobban lesz, Medve tudja, hogy Egér nincs tisztában a helyzete súlyosságával!

Eredeti cím: The Sniffles for Bear

Pongrác, Budapest, 2014
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155131523 · Fordította: Palotás Attila · Illusztrálta: Kady MacDonald Denton

Juci P
Bonny Becker: Medve szipog

Úgy szégyellem, hogy egy gender-sztereotípiával élek, de pontosan így néz ki a man flu :)

Sicc
Bonny Becker: Medve szipog

Még mindig nagyon aranyos történet! Kedvenc részletem a szomorkás egér boldog farkincája:D Most már csak az első részt kéne beszerezni….:)

Uzsonna
Bonny Becker: Medve szipog

Hát ez a sorozat továbbra is tartja a magas cukiság faktorát! Fülig érő szájjal, halkan fel-felkuncogva olvastam a Medve és Egér szörnyű esetét. Tudom nem illik más betegségén ilyen jókat derülni, de hát ők még dáthásan is CUKIK! :-)
Ha náthás leszek, ezzel a könyvvel javítok majd levert kedélyemen! :-)

gab001 P
Bonny Becker: Medve szipog

Medve megfázott, s még Egér sem tudja felvidítani. Pedig sok mindennel megpróbálkozik. Azonban a nátha sem tud kifogni a barátságukon. Sajnálom, hogy nincs több rész, mert nagyon aranyos történetek. A rajzok is a szívemhez nőttek. Nem tudok betelni vele.

Chris
Bonny Becker: Medve szipog

Lehet ciki, hogy huszonéves fejjel mesekönyveket értékelek maximális pontszámra, de a Medve és Egér sorozat kötetei valóban megérdemlik az öt csillagot. A nevetés garantált, ha pedig kis életet is viszünk a mesélésbe, a gyereknek is örök élmény marad, ahogyan Medve halni készül. :)

Gabye
Bonny Becker: Medve szipog

Könyvhetes, pult előtt ácsorgós, nagyon vigyorgós olvasás volt. Medve és Egér továbbra is lenyűgözően aranyos és vicces. A felállás a már megszokott, Medve szenved, Egér pedig segít..Ami csak így kimondva egyszerű képlet..Sztem bűbájosak így együtt :-)

Bonny Becker: Medve szipog

Kicsit megijedtem, amikor megláttam, hogy ezt a részt nem Cséplő Noémi fordította, hanem Palotás Attila. Ugyanis nem egyszer volt már szerencsém olyan sorozathoz, aminek a fordítását (ki tudja, miért) másra bízták. És az újdonsült fordító bizony nem vette figyelembe az elődje stílusát, szóhasználatát (nagy valószínűséggel utána sem járt…). Ez volt az első kötet, aminél ennek az ellenkezőjét tapasztaltam. Amellett, hogy megtartotta az előző két kötetből a már jól ismert szófordulatokat, közben a saját egyénisége is megmutatkozott.

Ez a történet is nagyon aranyos volt. Az illusztrációk, ahogy azt már megszokhattuk, itt is gyönyörűek, és mosolyt csalnak az olvasó arcára. A kedvencem a 16-17. oldalon lévő, amin Egér segít Medvének felvonszolódni az ágyába. Illetve a 30-31. és a 32. oldalon láthatóak (Egér a kis rózsaszín/piros nózijával). ♥

Tegnap Bonny Becker honlapján jártam, és kiderült, a sorozatnak van még három másik része (A Birthday for Bear, A Library Book for Bear és A Christmas for Bear), amiket remélem, nálunk is kiadnak majd. :-) (Kár lenne veszni hagyni ezt a tüneményes sorozatot!)

dianna76 P
Bonny Becker: Medve szipog

Könyvtári olvasás volt, és nem is értem, hogy miért nem azt a könyvet vettem előre, amiben megismerkedik a két jóbarát.
Ez egy nagyon cuki könyv volt. Szeretem azokat a mesekönyveket, amik a felnőttet is elszórakoztatják, nem csak a gyermeket. Szegény Medve, akárcsak a férfiak, majd meghalt a nagy betegségben. Végrendelet?? Hát ennyire?? Az Egér aztán próbálhatott bármit, olvasást, éneklést, zenélést, a Medve csak a halálán volt. Persze egy baráti csalánleves…
Az illusztrációk is édesek voltak, és viccesek. Hát az a kép, ahol húzta Egér a Medvét felfelé a lépcsőn! Behalás ez a mesekönyv!!

Zoe27
Bonny Becker: Medve szipog

A barátok ösztönösen tudják kinek és mire van szüksége.
Ez a mese megmutatja, hogy az életben a legapróbb dolgok is mennyire fel tudnak értékelődni.
A humornak ebben a mesében „ életmentő" szerep jut.

Boglárka_Madar P
Bonny Becker: Medve szipog

Ó, ez szerintem nagyon aranyos volt. Az illusztrációk is, meg a mese is. Jókat mosolyogtam a nagybeteg medvén. :) Olyan ismerős ez az „annyira beteg vagyok hogy belehalok” szituáció… :D

Perly P

– A muzsika lesz gyógyír a bajodra: „Ó, ha ő érkezik, a helyen által jön majd, a bérceken által, ha ő érkezik! Ó, ha ő érkezik…”
– Gyalázatos! – kiáltotta Medve.
– Talán nem szereted a dalokat? – kérdezte Egér.
– Ha valaki rettenetesen beteg, akkor bánatos nótákat kell dúdolni. Ezt mindenki tudja – zsörtölődött Medve, miközben trombitálva kifújta az orrát.

Perly P

Medve elgondolkodva a mennyezetre meredt. – Én, Medve – kezdte –, a piros görkorcsolyámat…
Medve szünetet tartott.
Egér kíváncsian előrehajolt.
– …Egérre hagyom – bökte ki végül.
– Hurrá! – kiáltotta Egér.