50. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
58. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Medve ​látogatója (Medve 1.) 114 csillagozás

Bonny Becker: Medve látogatója

Medve ​teljesen biztos abban, hogy nem szereti a látogatókat. Ezt egy tábla is jelzi az ajtaján. Így amikor egy egér kopogtat nála, Medve elküldi. Ám amikor Medve a szekrényhez lép, hogy egy tálat vegyen elő az egér ott van! Aprón, szürkén és ragyogó szemekkel. Ebben a kacagtató mesekönyvben, amelyet Bonny Becker írt és Kady MacDonald Denton illusztrált, Medve csupán szeretne nyugodtan megreggelizni, de az egér aki a lehető legváratlanabb helyeken bukkan fel nem hagyja! Bonny Becker számos díjnyertes képeskönyv és gyerekregény írója. Erről a könyvéről ezt gondolja: Ez a kellemetlenkedő egér csak úgy bepattant a gondolataimba, és nem akart elmenni. Nem szívesen ismerem el, hogy mennyire hasonlítok Medvére, de hálás vagyok minden egyes tündéri kisegérért az életemben. A szerző további Medve és Egér-történeteken is dolgozik. Bonny Becker Seattle-ben él. Kady MacDonald Denton illusztrálta Clair Masurel Két otthon című könyvét, valamint a Gyermekek mondókástárát. A Medve látogatója című… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

Pongrác, Budapest, 2011
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155131097 · Fordította: Cséplő Noémi · Illusztrálta: Kady MacDonald Denton

nicosia P>!
Bonny Becker: Medve látogatója

Óóó hát ez nagyon aranyos. Szépek a színek, jók a rajzok, és a szövegezés is teljesen rendben van. A medve az elején nagyon morgós (olyan öregasszonyos) az egérke meg kicsit hiperaktív. Nagyon cuki olvasni ahogy egymásra találnak…

Ottilia P>!
Bonny Becker: Medve látogatója

Bűbájos, humoros, tanulságos. Imádtam a képeket és a történetet egyaránt.

3 éves kortól ajánják a molyok, de szerintem ebben a korban, ezek a képek még egyhangúnak tünnek majd, és a lényeget is csak akkor érti meg a gyermek, ha a szülő külön elmagyarázza, na persze ez utóbbival nincs semmi gond.

Gyurka unokám lesz az igazi értékelő, majd egy év múlva.

joopsy>!
Bonny Becker: Medve látogatója

Jaj, hát ez szívmelengetőn aranyos volt. :)
A Medve volt Ove gyermekeknek szánt megfelelője, a kisegér pedig az összes Ovet bosszantó embert képviselte. :)

csucsorka IP>!
Bonny Becker: Medve látogatója

Kibírhatatlanul imádom ezt a sorozatot.
Mindig azt hiszem, hogy ez az a rész, aminél jobban semmi nem férkőzhet a szívembe, hiszen van könyvtárlátogató medve; van magát temető náthás medve, és persze ott van a medve, aki számára elképzelhetetlenül fontos, hogy teljes csend legyen, mikor ő aludni tér. Egyikkel jobban tudok azonosulni, mint a másikkal – éppen ezért azt gondoltam, a Medve látogatója nem sokat tud hozzátenni a már olvasott élményekhez, de természetesen tévedtem, mert a Medve, aki mogorván elutasítja a vendégeket majd mégis igaz barátra lel a betolakodó egérben jött, és természetesen felrobbantotta a szívemet, ugyanúgy, mint a többi rész.

gab001>!
Bonny Becker: Medve látogatója

Medve nem szereti a látogatókat. Aztán mégis ott áll Egér a küszöbön, aprón, szürkén és ragyogó szemekkel. Ezen pedig még az sem segít, hogy Medve elküldi, mivel Egér igazán kitartó. Aztán Medve nyer, vagy mégsem? Imádtam a rajzokat, annyira cukik. Medve és Egér találkozása pedig kifejezetten szórakoztató. Örülök, hogy saját könyv.

patricia>!
Bonny Becker: Medve látogatója

Nagyon vicces, nagyon aranyos mese, és az illusztrációk is meglepően szépek. A medve kéztartásai és arckifejezései zseniálisak, már azért megéri végiglapozni a kötetet, hogy láthassuk, hogy lesz szegényből idegroncs. Ahogy az egér mondaná: figyelemre méltó!

Citrompor>!
Bonny Becker: Medve látogatója

Szeretem a Medve sorozatban azt, hogy könnyed, egy szuszra elolvasható, jópofa és humoros történeteket ábrázol. Az illusztráció szuper, tetszetős, szépen kidolgozott, jó ránézni. Ha saját példány volna, biztosan elmerültem volna az apróbb részletekben, mivel különösen kedvelem ezt az akvarelles technikát. (Olyannyira, hogy gyorsan kerestem is a neten egy Kady MacDonald Denton illusztrációt, szintén a Medve sorozatból, és le is cseréltem a fejlécképem. Kázmér és Huba biztosan megbocsátja.)

A fülszöveg kacagtató kalandot ígér, tényleg az. A levakarhatatlan, csillogó szemű egér, aki minden lében kanál, szegény medvénket újfent megzavarja. És megint megzavarja, és megint… Aranyos történet a barátságról, várható végkifejlettel, de még felnőttként is olyan szívet melengető és bájos, hogy csak na.

brena>!
Bonny Becker: Medve látogatója

Ezt is ajándéknak vetem, de muszáj volt ezt is elolvasni:))
Fordított sorrendben ezt olvastam másodjára, de nem volt zavaró. Imádni való egy könyv ez is!!!

Gabye>!
Bonny Becker: Medve látogatója

Én ezt a „sorozatot” igencsak kedvelem. Szépek az illusztrációk és a történetek is mindig olyan aranyosak, és „emberiek”.

Trudiz >!
Bonny Becker: Medve látogatója

Aranyos, Kicsit nevetséges, majd célt érve… érzelmes-tanulságos. :)

Perly>!

– Ne menj el! – könyörgött Medve.
– De hisz a szavamat adtam… – mondta az egér, aztán a „Ne gyere be!” táblára mutatott.
– Ja, hogy arra gondolsz – kiáltott fel Medve, majd letépte a feliratot az ajtóról, és darabokra szaggatta. – Az ügynököknek szól. Nem a barátoknak.

joopsy>!

– Tudok fejen állni – jelentette be a Medve.
– Figyelemre méltó – kiáltott fel az egér.

Medve sorozat · Összehasonlítás