Medve ​látogatója (Medve 1.) 61 csillagozás

Bonny Becker: Medve látogatója

Medve ​teljesen biztos abban, hogy nem szereti a látogatókat. Ezt egy tábla is jelzi az ajtaján. Így amikor egy egér kopogtat nála, Medve elküldi. Ám amikor Medve a szekrényhez lép, hogy egy tálat vegyen elő az egér ott van! Aprón, szürkén és ragyogó szemekkel. Ebben a kacagtató mesekönyvben, amelyet Bonny Becker írt és Kady MacDonald Denton illusztrált, Medve csupán szeretne nyugodtan megreggelizni, de az egér aki a lehető legváratlanabb helyeken bukkan fel nem hagyja! Bonny Becker számos díjnyertes képeskönyv és gyerekregény írója. Erről a könyvéről ezt gondolja: Ez a kellemetlenkedő egér csak úgy bepattant a gondolataimba, és nem akart elmenni. Nem szívesen ismerem el, hogy mennyire hasonlítok Medvére, de hálás vagyok minden egyes tündéri kisegérért az életemben. A szerző további Medve és Egér-történeteken is dolgozik. Bonny Becker Seattle-ben él. Kady MacDonald Denton illusztrálta Clair Masurel Két otthon című könyvét, valamint a Gyermekek mondókástárát. A Medve látogatója című… (tovább)

Eredeti cím: A Visitor for Bear

Pongrác, Budapest, 2011
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155131097 · Fordította: Cséplő Noémi · Illusztrálta: Kady MacDonald Denton

joopsy P
Bonny Becker: Medve látogatója

Jaj, hát ez szívmelengetőn aranyos volt. :)
A Medve volt Ove gyermekeknek szánt megfelelője, a kisegér pedig az összes Ovet bosszantó embert képviselte. :)

gab001 P
Bonny Becker: Medve látogatója

Medve nem szereti a látogatókat. Aztán mégis ott áll Egér a küszöbön, aprón, szürkén és ragyogó szemekkel. Ezen pedig még az sem segít, hogy Medve elküldi, mivel Egér igazán kitartó. Aztán Medve nyer, vagy mégsem? Imádtam a rajzokat, annyira cukik. Medve és Egér találkozása pedig kifejezetten szórakoztató. Örülök, hogy saját könyv.

Citrompor P
Bonny Becker: Medve látogatója

Szeretem a Medve sorozatban azt, hogy könnyed, egy szuszra elolvasható, jópofa és humoros történeteket ábrázol. Az illusztráció szuper, tetszetős, szépen kidolgozott, jó ránézni. Ha saját példány volna, biztosan elmerültem volna az apróbb részletekben, mivel különösen kedvelem ezt az akvarelles technikát. (Olyannyira, hogy gyorsan kerestem is a neten egy Kady MacDonald Denton illusztrációt, szintén a Medve sorozatból, és le is cseréltem a fejlécképem. Kázmér és Huba biztosan megbocsátja.)

A fülszöveg kacagtató kalandot ígér, tényleg az. A levakarhatatlan, csillogó szemű egér, aki minden lében kanál, szegény medvénket újfent megzavarja. És megint megzavarja, és megint… Aranyos történet a barátságról, várható végkifejlettel, de még felnőttként is olyan szívet melengető és bájos, hogy csak na.

patricia
Bonny Becker: Medve látogatója

Nagyon vicces, nagyon aranyos mese, és az illusztrációk is meglepően szépek. A medve kéztartásai és arckifejezései zseniálisak, már azért megéri végiglapozni a kötetet, hogy láthassuk, hogy lesz szegényből idegroncs. Ahogy az egér mondaná: figyelemre méltó!

brena
Bonny Becker: Medve látogatója

Ezt is ajándéknak vetem, de muszáj volt ezt is elolvasni:))
Fordított sorrendben ezt olvastam másodjára, de nem volt zavaró. Imádni való egy könyv ez is!!!

Gabye
Bonny Becker: Medve látogatója

Én ezt a „sorozatot” igencsak kedvelem. Szépek az illusztrációk és a történetek is mindig olyan aranyosak, és „emberiek”.

Perly P
Bonny Becker: Medve látogatója

Ez a történet is tündéri volt. ♥ A medve a morgolódásával, majd pedig a kétségbeesésével, az egér meg a rátermettségével lopta be magát a szívembe. Alig várom, hogy a másik két részt is elolvashassam! :-)

Chöpp
Bonny Becker: Medve látogatója

Fantasztikus! Másodjára olvassuk, de nem utoljára. Nagyokat nevettünk rajta. :)

dianna76 P
Bonny Becker: Medve látogatója

Szidhatom a fejemet, amiért nem vettem meg ezeket a Medve könyveket, amikor potom pénzért árulta az egyik online könyváruház!
Ez még aranyosabb volt mint a „Medve szipog”. Egy magányos, morózus medve, s egy aprócska kisegér egymásra találásának meséje. Helyesebben Egér talál Medvére! Vagy Medve találja mindenütt a lakjában Egeret? A lényeg, hogy barátság lesz belőle a javából.
Ettől az „aprón, szürkén és ragyogó szemekkel” szövegtől elolvadok!!

Szanya
Bonny Becker: Medve látogatója

Olyan cuki, hogy belehalok! – hogy egy klasszikust idézzek.

Aranyos és kacagtató történet arról, hogy néha nem árt kibújni a gubónkból és megismerkedni új emberekkel, mert egészen más élmény az élet, ha vannak barátaink. Persze a rámenős kisegér igazán megküzd a kissé mogorva medve barátságáért, de a rendkívül vicces huzavona után valami egészen rendkívüli veszi kezdetét. Szóval nem a tanulság és a történet cuki, de az illusztrációk is imádni valóak, a pasztelles színek pedig megnyugtatóak, jól esik a szemnek ezt a könyvet nézegetni. Pont a fentiek miatt nem csak a kicsiknek, de a nagyobbaknak is élmény ez a falatnyi könyv!

Perly P

– Ne menj el! – könyörgött Medve.
– De hisz a szavamat adtam… – mondta az egér, aztán a „Ne gyere be!” táblára mutatott.
– Ja, hogy arra gondolsz – kiáltott fel Medve, majd letépte a feliratot az ajtóról, és darabokra szaggatta. – Az ügynököknek szól. Nem a barátoknak.

joopsy P

– Tudok fejen állni – jelentette be a Medve.
– Figyelemre méltó – kiáltott fel az egér.

Medve sorozat · Összehasonlítás