Medve ​aludni megy (Medve 2.) 37 csillagozás

Bonny Becker: Medve aludni megy

Medve számára nagyon fontos, hogy amikor aludni megy, minden a helyén legyen – odakészítse a pohár vizet az éjjeliszekrényre, felrázza a párnáját és feltegye a hálósipkáját. De Medvének legeslegjobban teljes csendre van szüksége. Amikor apró, szürke, ragyogó szemű barátja, Egér nála tölti az éjszakát, és nem tud csendben maradni, mint egy… hát, tudod, Medve szeméből kiröppen az álom.
Medve és Egér, kedvenc fura barátaink, a New York Times-sikerlistás Medve látogatója hősei egy újabb fergeteges történettel térnek vissza.

Pongrác, Budapest, 2011
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155131103 · Fordította: Cséplő Noémi · Illusztrálta: Kady MacDonald Denton

dianna76 P
Bonny Becker: Medve aludni megy

De most komolyan! Hány csillagot lehet erre adni az ötön kívül? Mondjuk hatot, hetet, nyolcat…
Végre sikerült beszereznem akciósan eme medvés/egeres sorozat két darabját. Nagy bánatomra az első kötet már nem elérhető. Természetesen mindjárt el is kellett olvasnom. Többek közt kiderült, hogy egy böszme medve is tud félni. Azt, hogy durmolni szeret, eddig is tudtam. A párnámat pedig én is minden lefekvés előtt felrázom kicsi korom óta. Ez a történet is ugyanolyan szórakoztató, humoros mint a másik kettő. A Pam, param-pa-pamm-nál hangosan elröhögtem magam. Azt hiszem az az igazán szórakoztató mese, aminél ez megtörténik az emberrel. S a kiadás annyira igényes…
Szeretnék folytatást. Mármint a három köteten túl. Még többet szeretnék olvasni az apró, szürke, ragyogó szemű egérről, meg a zsörtölődő medvéről.

brena
Bonny Becker: Medve aludni megy

Bár ajándéknak vettem, nem bírtam ki, el kellett olvasnom:))
Annyira jó! Hangosan nevettem. Azok a rajzok, azok a fejek:)) hatalmas:))))
Lehet oda se adom:)

gab001 P
Bonny Becker: Medve aludni megy

Egér Medvénél alszik, aki azonban csak teljes csendben tud elaludni. Mi lesz ebből? Természetesen sok mosolygás. Az illusztrációk pedig csak még élvezetesebbé teszik a kalandot. Szerethető páros.

Zonyika P
Bonny Becker: Medve aludni megy

Na! Medve végre el tudott menni és elaludni, mert mi már alig vártuk, hogy megtudjuk, hogy Medve meg az alvás miképpen viszonyul egymáshoz ebben az életben. Megdöbbentő, hogy tavaly június óta nem sikerült fülöncsípni a könyvtárban, na de ma! Óigen. Azt hiszem, ez csak jót jelent.

B_Niki P
Bonny Becker: Medve aludni megy

Ó, a medve és egér párosa ezúttal megvett kilóra! Könyvesbolti gyorsolvasás volt. Siettem, de még kapkodva is nagyon jó. Aranyos, mókás figurák: nyűgös mackó, görcsös alvási rituáléval, laza, pimasz kis egérke, aki nem zavartatja magát. A szórakozás garantált. :)

Jeffi SP
Bonny Becker: Medve aludni megy

Hát, egyszerűen aranyos. @Sicc szerintem már röhögött rajtam, amikor minden második képet átszellemült arccal mutattam ebbe meg a másik könyvbe, hogy milyen cuki, és milyen aranyos :D
A történet is aranyos volt, én Medvét nagyon szeretem, és Egér, nos ő meg nagy arc :D

Papírtigris
Bonny Becker: Medve aludni megy

Semmi túlzás nincs az előttem értékelők szavaiban. :) Egészen tüneményes és olyan könnyű a gyerekeknek „hangelváltoztatva”, a történetnek megfelelően suttogva, kiabálva stb. felolvasni, magam is kiválóan szórakoztam felolvasás közben.

Sicc
Bonny Becker: Medve aludni megy

Elképesztően aranyos mese! (még úgy is, hogy nyúlfarknyi) Olyan jókat rötyögtem magamban! Tetszett Egér humora a „hangpróbánál”!:D

Gabye
Bonny Becker: Medve aludni megy

VIccesen helyes mese a morgós medvéről és a cuki egérről..És rájöttem: Imádom a hálósipkákat!

Medve sorozat · Összehasonlítás