Vérében ​a művészet 19 csillagozás

Sherlock Holmes-kalandregény
Bonnie MacBird: Vérében a művészet

London, 1888 havas decembere. Sherlock Holmes a Hasfelmetsző Jack után folytatott kimerítő nyomozást követően mély letargiába esik, és ismét a kokain után nyúl. Watson képtelen erőt önteni barátjába, míg egy különös, rejtjelezett levél nem érkezik Párizsból. Mademoiselle La Victoire, a gyönyörű francia énekesnő kér segítséget a híres detektívtől, mivel törvénytelen fia – aki az apjánál, egy angol lordnál élt – eltűnt, őt magát pedig megtámadták a nyílt utcán. Holmes hűséges segítőjével Párizsba utazik, és kideríti, hogy az elveszett gyerek esete összefügg egy felbecsülhetetlen értékű szobor elrablásával és három kisfiú brutális meg­gyil­ko­lá­sá­val. A nyomok a befolyásos és dúsgazdag lordhoz vezetnek Lancashire-be, ahol az ikonikus páros megérkezése után további rejtélyes halálesetek történnek. A Sir Arthur Conan Doyle stílusában megírt regényben Sherlock Holmes ismét bizonyítja zsenialitását és különleges, művészi érzékenységét…

Eredeti mű: Bonnie MacBird: Art in the Blood

Harlequin Magyarország, Budapest, 2016
320 oldal · ISBN: 9789634072560 · Fordította: Zinner Judit
Harlequin Magyarország, Budapest, 2016
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634072553 · Fordította: Zinner Judit

Bonnie MacBird: Vérében a művészet Sherlock Holmes-kalandregény

A borító mindenesetre meggyőzőbb volt, mint maga a mű. Nem váltotta valóra a könyvbe vetett hitemet, vonzóbb volt a köntös, mint maga a „test”. Sherlock Holmes egy örök történet, ezért is keltette fel a figyelmemet, gondoltam nem lehet mellé lőni egy folytatás művel. De nagyot tévedtem. Egy elfuserált, túl szőtt, bonyolított, nekem kissé átláthatatlan, logikátlan mű volt. Megnéztem az írónőt, és letisztult rögtön előttem, miért ekkora nulla ez a könyv. Mert az írónő amerikai, aki keserű próbát tett tollával az eredeti szerzőt utánozva Sir Arthur Conan Doyl-t, ám jócskán beletört a pennája ebbe a műbe, mert csak hasonló, bohóckodás lett a remekmű felélesztéséből.
Nekem kimondottan NEM tetszett ez a Sherlock Holmes szerű iromány.

smetalin

Bonnie MacBird: Vérében a művészet Sherlock Holmes-kalandregény

Lehet, hogy az igazi S.H.-nak vérében a művészet, de a mostani írónak nincs ott más csak vér. Én nem is értem , azt gondolják hogy így több irományt tudnak eladni? Én mindenkinek megadom az esélyt, mint itt is. Nem azt mondom hogy szörnyű lett, de ha most neki állnék elemezni, akkor bizony több sebből vérezne, több logikai bukfencet is elkövetett. Ez egy olyan mű, amit az ember bedob a táskába (mert kicsi is) ha hivatalos ügyet megy intézni, ahol jó sokat kell várni, elüti az időt ezzel.(annál jobb, mint a falon a hirdetményeket ötször elolvasni) Mély nyomot, sőt még karcolást sem hagy.
Szerintem egy hét múlva arra sem emlékszem miről szólt, nemhogy az író nevére!
Most írjak a cselekményről? az ott a fülszövegben, igaz kicsit megtévesztő.

Arym

Bonnie MacBird: Vérében a művészet Sherlock Holmes-kalandregény

Az én figyelmemet először a cím keltette fel, aztán persze ott volt a borító, ami még mindig nagyon tetszik. Miután elolvastam a fülszöveget, még inkább kíváncsi lettem erre a könyvre. Az ember azt hinné, hogy Sherlock Holmes-sal nem lehet mellé lőni…
Egy izgalmas, vérbeli krimire számítottam, olyanra, ahol az olvasó elgondolkodik a dolgokon. Ehelyett egy összecsapott történetet kapunk, aminek az elején én majdnem feladtam az olvasást. Nem tudott megfogni.
Szerencsére, a végére már kicsit fejlődött a dolog, de nekem ez a könyv egy csalódás volt. Egyszer elvoltam vele, de sajnos nem hiszem, hogy ismét a kezembe fogom venni. :(

Molnár_Nikolett

Bonnie MacBird: Vérében a művészet Sherlock Holmes-kalandregény

Nekem tetszett, de lehet azért mert a fejemben Sherlock karaktereként Robert Downey Jr. láttam :D imádom azt a filmet :D
Mondjuk 3 ezer Ft-ot biztos nem adtam volna érte, de mivel jóval olcsóbban szereztem, így nem bánom hogy megvan.
Tipikus Sherlock sztori, semmi extrával benne.
A borító viszont eszméletlenül szép! *-*

Saku28

Bonnie MacBird: Vérében a művészet Sherlock Holmes-kalandregény

Hát nem csodálatos, hogy valami több mint száz év múlva is akkora rajongótáborral bír, hogy folyton előveszik a történetét? Hogy újabbnál újabb filmek, sorozatok és mi több fanfictionök jelennek meg hozzá?
Sherlock Holmes rajongójaként nem volt vitás, hogy ha már a kezembe akadt, én el fogom olvasni. A Star Wars könyvekből kiindulva, elöljáróban egy percig sem zavart, hogy más író művével van dolgom, és mit hazudjak, elég fanfictiont olvastam életembe, hogy inkább kíváncsi legyek emiatt, mintsem arrébb rakjam. Csak hogy ezeknek a rajongói írásoknak van egy nagy buktatója, és ez a könyv számomra sokszor belefutott ebbe: akárki „vetemedik” fanfictionre ismernie kell a karaktereit. Néha még jobban, mint az eredeti író. És nekem itt hasalt el a könyv elég hamar, hogy bár próbálkozik vele az írónő, mégis olyan érzésem van, hogy sokszor csak a felszínt kapargatta.
Ami az ügyet és a nyomozást illeti, számomra is túl volt bonyolítva. Két ügyet akart egybefésülni, aminek az lett az eredménye, hogy még Mr. Holmes sem tudott emberi nyomozást folytatni. Rejtély szál gyakorlatilag nincs is, az események megtörténnek és kész. Kifejezetten irritált, hogy mindig mindent tudatni akart velünk, ezért még a nézőpontot is hajlandó volt váltogatni. Ettől inkább unalmas és vontatott lett, és egyáltalán nem értettünk meg vele többet. A nyomozás folyik a saját medrében, senki nem ért semmit – ami azt illeti mi sem – és hiányzik a krimik legfontosabb része, az olvasóknak elrejtett nyom. Olyan szinten SEMMIT nem árul el arról, hogy az író maga tudja, hogy mire megy ki a játék, hogy az már majdnem vicces. Nincs itt izgulás, mi lehetett a háttérben, vagy ki a gyilkos – mert halvány fogalmunk sincs, most mi van. És ettől érthető módon az olvasó hamar beleun egy krimibe.

Timcsibaba77

Volt valami furcsa ebben az emberben, s elhatároztam, kipiszkálom a sündisznóállásából.

Timcsibaba77

Egy hirtelenszőke, nádszál vékony fiatal inas rohant a könyvtár felé.

Timcsibaba77

Haját kifehérítette a halántékánál, s új formát adott neki, fogait kissé megsárgította, s aranykeretes szemüveget csíptetett az orrára.

Timcsibaba77

Megérkezve a Place de la Concorde-ra Holmes megmutatta a luxori obeliszket, majd délnek irányította a kocsist, a folyó túloldalára. Ott a készülőben lévő Eiffel-torony sziluettje emelkedett ki a hópelyhek ködéből jobb kéz felől.

Saku28

Ott a készülőben lévő Eiffel-torony sziluettje emelkedett ki a hópelyhek ködéből jobb kéz felől. Nevetségesen hasonlított egy olyan szerkezetre, melyet Jules Verne képzelne el létraként, hogy eljusson a Holdra.