Mesék ​elalvás előtt 6 csillagozás

Bombicz Judit: Mesék elalvás előtt

Szeretettel ajánlom minden meserajongó gyermeknek és szüleiknek, Mesék elalvás előtt című könyvemet.
Olyan történeteket írtam, melyek hősei néha emberek, de főként, emberi tulajdonságokkal felruházott állatok, vagy tárgyak. Sok történetemben megjelennek a kisegerek, valamiért nagyon szeretem beleszőni őket a mesékbe.
Mindegyik történetnek van valamilyen rejtett tanulsága, így a kicsik észrevétlenül tanulnak meg olyasmit, amire szeretnénk felhívni a figyelmüket.
Úgy érzem, nincs szebb annál, mint amikor egy csöppség csillogó szemekkel hallgatja a felolvasott mesét, és nem akarja, hogy véget érjen.
Végül, de nem utolsó sorban ott a sok szép illusztráció, amik színessé, szebbé teszik az egész kiadványt.
Jó szórakozást kívánok a történetekhez!
Bombicz Judit

Eredeti megjelenés éve: 2017

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

For Art, Szeged, 2017
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155504051 · Illusztrálta: Hiczkó Zsuzsanna

Judit_Megyeri IP>!
Bombicz Judit: Mesék elalvás előtt

A Mesék elalvás előtt borítója nagyon szép és ötletes, zöld-sárga színvilágával pedig még ki is emelkedik a többi mesekönyvünk közül. A belső grafikák is aranyosak. A kislányomnak azonnal megtetszett.
A kötetben szereplő mesék változatosak. Vannak, melyek az ünnepekhez kapcsolódnak (A húsvéti nyuszi), vannak kisállatos történetek (Csoda a falon túl), vannak, melyekben növények a főszereplők (A veteményeskert lakói), vagy épp megszemélyesített tárgyak (Egy állólámpa meséje). Mindegyik szereplő nagyon édes, hamar a szívünkbe zártuk őket. A történetek pedig egyformán szerethetők, és közös bennük, hogy valamilyen tanulságot közvetítenek. Néha számomra ezek túl hangsúlyosak a mesék végén. Szerintem jobb, ha hagyjuk, hogy a gyerekek a cselekményből, a szereplők tetteiből jöjjenek rá, mire is oktat a történet, nem kell mindig kimondani.

Teljes értékelés:

Bombicz Judit: Mesék elalvás előtt

Szívből ajánlom! Kicsiknek és nagyoknak, fiataloknak és időseknek, lányoknak és fiúknak, bárkinek, aki szereti a meséket. Aranyos, szerethető karakterekkel van tele és mindegyik mesében egy-egy apró jó tanáccsal, okossággal szolgál.

Update, 2018.04.05: Még mindig imádom Anya meséit! ♥

Update, 2018.12.16: Minden alkalommal, amikor a kezembe veszem Anya mesekönyvét és elolvasom az ajánlást, ugyanúgy megkönnyezem, mint amikor legelőször olvastam! ♥

For Art, Szeged, 2017
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155504051 · Illusztrálta: Hiczkó Zsuzsanna
Kovács_Ági_3 P>!
Bombicz Judit: Mesék elalvás előtt

Ez a mesekönyv számomra egyik legszebb könyve. Gyönyörű illuszrált képek és könnyen olvasható szinten felnőtteknek is szívből tudnám ajánlani. Sőt mindenkinek ajánlom kortól függetlenül. Hiszen hiába vagyunk felnőttek, teli gonddal néha mi is vágyunk egy kis mesére.

Bővebben itt olvashatod:

NaKi1122>!
Bombicz Judit: Mesék elalvás előtt

Szerettem olvasni, mert egy békés, igazságos világba repített, ahol a jó jó, a gonosz pedig elnyeri méltó büntetését. Várom a következő könyvet!

Judyt IP>!

Mert a szeretet hegyeket tud megmozgatni, és csak adni tud annak is, aki szeret, és annak is, akit szeretnek.

8. oldal, Karácsony, a csodák éjszakája (For Art, 2017)

Judyt IP>!

Tanulj meg valamit. Az idő múlását soha ne akard siettetni, hiszen mindennek megvan a maga ideje. Minden megtörténik, amikor meg kell történnie.

16. oldal, A kis gesztenye története (For Art, 2017)

Judyt IP>!

Sokkal jobb így, hogy nem látunk a jövőbe, mert így örülni tudunk a jónak és próbáljuk megoldani a rosszat.

20. oldal, A veteményeskert lakói (For Art, 2017)

Judyt IP>!

Rádöbbentek, addig kell megbecsülni a másikat, amíg velük van, mert ha elmegy, nem biztos, hogy vissza is tér újra.

38. oldal, Egy állólámpa meséje (For Art, 2017)

Judyt IP>!

… a jó szándék, a segítség és a szeretet nem csak annak tesz jót, aki kapja, hanem annak is, talán főleg annak, aki adja!

41. oldal, Sanci, a jószívű manó (For Art, 2017)

Judyt IP>!

… a szeretet a legfontosabb a világon, amit a legkisebb élőlény is megérdemel.

51. oldal, Hangyóca kalandja (For Art, 2017)