Csodák ​könyve 4 csillagozás

Bombicz Judit: Csodák könyve Bombicz Judit: Csodák könyve

Elvarázsolt karácsonyfadísz? Más világokba repítő könyv? Netán egy tükör, ami olyan helyre visz, amiről nem is álmodtál? Ugye milyen hihetetlen dolgok? Mégis, ebben a mesekönyvben mindet megtalálod, ahogy a manókat, sellőket, tündéreket is. Olvass bele ezekbe a mesékbe, és kísérd el a szereplőket olyan világokba, amelyeket csak a képzelet, a fantázia mutathat meg neked!
Keresd meg Fannival és Péterrel a Mikulást vagy ússzatok együtt a tenger mélyén!
Induljatok együtt a mesék birodalmába…

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

NewLine, Bakháza, 2020
90 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155956898 · Illusztrálta: Hiczkó Zsuzsanna
united p.c., 2012

Bombicz Judit: Csodák könyve

Véleményem az első kiadás olvasása alapján:
Igazán édes, aranyos mese két szeretni való, leleményes kisgyerekről és a csodákról. :) Bátran ajánlom a szülőknek és a gyerkőcöknek egyaránt. Észrevétlen tanulják meg a kicsik, hogy a szeretet és egymás segítése fontos dolog.
Ami negatív, hogy maga a formátum nem méltó egy mesekönyvhöz. A kötet pici és vékony, puhaborítós és nincsenek benne illusztrációk. :(

Update 2017.10.31:
Még mindig imádom ezt a mesekönyvet a hibái ellenére! :) ♥

Update 2018.12.09:
Mindig szívesen olvasom. :)

Update 2020.04.21:
Az új kiadás sokkal méltóbb formába öntötte a mesekönyvet. Azt kell mondanom, hogy bár a történetek eddig is mesésen édesek voltak, de az A4-es mérettel, a keményfedéllel, a sok-sok színes oldallal és a meseszép rajzokkal egyszerűen most lett olyan igazi mesekönyv.
Csodás kalandozást kínál minden kicsi és nagy mesekedvelőnek. ♥

NewLine, Bakháza, 2020
90 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155956898 · Illusztrálta: Hiczkó Zsuzsanna
Mimi_Taylor I>!
Bombicz Judit: Csodák könyve

Nagyon szeretem ezt a mesekönyvet. Nemcsak gyönyörű, de imádnivalóak a mesék is, amiket tartalmaz. Kicsiknek és nagyobbaknak egyaránt ajánlom.
Még korábban olvastam (megjelenés előtt), és érzelmileg is kötődöm hozzá, hiszen ez az első olyan mesekönyv, aminek létrejöttében nekem is volt egy kis részem. Küzdelem volt, de az eredmény szerintem magáért beszél!
Köszönöm az írónőnek, hogy részt vehettem könyvének születésében!
Olvassátok, szeressétek! :)

Judit_Megyeri IP>!
Bombicz Judit: Csodák könyve

Gyönyörű, igényes könyv, csodás rajzokkal. Szerettük, hogy Fanni és Peti kalandjait több történeten keresztül is követhettük, és velük együtt járhattuk be az izgalmas, mesebeli helyszíneket. A mesék ráadásul észrevétlenül tanítanak arra, hogy milyen fontos segíteni másokon. Egy-egy történet viszonylag hosszú, így mi több részre szedve olvastuk, folytatásos meseként elalvás előtt, de így is jól működtek. Köszönjük az élményt! :-)

nikolett_z>!
Bombicz Judit: Csodák könyve

Erre a mesekönyvre nagyon találó A Csodák könyve cím, mert tényleg tele van csodákkal. :)
Egy kisiskolás testvérpár, Fanni és Péter látogat el minden kis történetben más-más fantasztikus világba.
Bátran ajánlom Mikulás napi vagy karácsonyi ajándéknak is, mivel az első történet a Mikulás megkereséséről szól, egy másik pedig Jegesföldre repít el. Biztosan nagyon jó lehet télen is olvasni, a gyerekekkel bekuckózva, forró csokit szürcsölve… Majd így is elolvassuk. :)
Az illusztrációk is nagyon szépek.

Judyt IP>!

Karácsony szelleme soha ne tűnjön el az emberek szívéből, és soha ne haljon ki a szeretet a Földön!

20. oldal, A varázsgömb (united p.c., 2012)

Judyt IP>!

Ezzel berohantak a házba, hogy boldogan átölelhessék szüleiket, akiknek a legnagyobb csodát köszönhetik, – az életüket!

79. oldal, Lent, a mélyben (united p.c., 2012)

Judyt IP>!

A szeretet és az őszinteség nagyon jó megoldás sok félreértés elkerülésére.

59. oldal, Jegesföld népe (united p.c., 2012)

Judyt IP>!

Attól, hogy valaki kicsit magának való, vagy esetleg fontoskodó, még lehetnek nagyon jó ötletei, csak érteni kell a módját, hogy az ember sokkal közelebb kerüljön a másikhoz.

59. oldal, Jegesföld népe (united p.c., 2012)