Bölöni János (szerk.) · Molnár Zsolt (szerk.) · Kun András (szerk.)

Magyarország ​élőhelyei: vegetációtípusok leírása és határozója 2 csillagozás

ÁNÉR 2011
Bölöni János – Molnár Zsolt – Kun András (szerk.): Magyarország élőhelyei: vegetációtípusok leírása és határozója

Ötvenöt ​botanikus közös munkájaként megjelent a Magyarország élőhelyei – Vegetációtípusok leírása és határozója, ÁNÉR 2011 című szakkönyv, mely gazdagon illusztrálva mutatja be hazánk 126 élőhelytípusát.
Az Általános Nemzeti Élőhely-osztályozási Rendszert (ÁNÉR) még a kilencvenes évek végén hozta létre az Ökológiai és Botanikai Intézet, mely 2012-től az MTA Ökológiai Kutatóközpont részévé vált. A hazánk vegetációját bemutató szakkönyv harmadik áttdolgozott kiadását átfogó térképezési program előzte meg, melynek során közel 200 szakember tárta fel és írta le az ország növényzeti örökségének és természetközeli növényzetének jelenlegi állapotát. A 2011-es szintézis egyik újdonsága, hogy a szerkesztők beillesztették a kötetbe a MÉTA (Magyarország Élőhelyeinek Térképi Adatbázisa) során elvégzett adatgyűjtés eredményeit és térképeit.
Az új típusú élőhely-felismerési útmutató nemcsak a vegetációtípusok modelljét ismerteti, hogy milyen egy igazi láp vagy egy természetes… (tovább)

Timi98

Ez a könyv nagyon hasznos, jól szerkesztett és összeszedett. Hazánk összes vegetációtípusát leírja, jellemzi, elkülöníti a típusokat. Egy botanikusnak, erdésznek vagy épp természetvédőnek szerintem nagyon sokat segít, érdemes beszerezni. A képek szépek, a szerkesztések igényesek. Csak ajánlani tudom minden természetbarátnak :)