Híd ​a folyó felett 6 csillagozás

Bolgár Györgyi – Csergezán Pál: Híd a folyó felett

Régen a folyók jobban elválasztották egymástól az embereket, mint az erős bástyákkal védett országhatárok. Hosszú idő kellett ahhoz, hogy az ember megtanuljon hidat építeni. Hogyan készültek az első kötélhidak, amilyeneket ma is használnak az őserdők mélyén? Milyenek voltak az ókor és középkor fa- és kőgerendákból emelt hídjai? És milyeneket építenek ma, az acél és a vasbeton korában? Harmadik kiadásban megjelenő képeskönyvünk megismertet a tervezők feladataival, és bemutatja a híd építésén fáradozó szakemberek munkáját is. A kötetet Csergezán Pál rajzai illusztrálják.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcs Bagoly Móra

Móra, Budapest, 1967
30 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Csergezán Pál

Gáborr_Nagy>!
Bolgár Györgyi – Csergezán Pál: Híd a folyó felett

Sok kultúrtörténeti és építészeti érdekesség, szép képek, sok információ. Remek kötet a Bölcs Bagoly sorozatból!

aszor P>!
Bolgár Györgyi – Csergezán Pál: Híd a folyó felett

Bár tartok tőle, hogy az 1967-ben megjelent könyvecske egy kicsit már idejét múlta, de érdekes, figyelemfelkeltő lehet egy kisiskolás gyermeknek. Ahogyan én is, lehet, hogy ő is elgondolkozik, hogy vajon hogyan is jutottak át az ősemberek a folyón a túlpartra? Miért is áll meg a félköríven épített híd? Elképzelhető, hogy ennek a néhány oldalas könyvecskének a lapozgatása indít el egy gyermeket a tudomány, a hídépítészet felé. Mert semmi sem kizárt! Lehet, hogy ez a néhány oldalas könyvnek a lapozgatása segíti a fiatal gyermeket a későbbi pályájának az útjára. Hasznos, amit nem un meg egy örökké mozgó, kihívásokat kereső gyermek.

pwz I>!
Bolgár Györgyi – Csergezán Pál: Híd a folyó felett

Hű, de jó, hogy rátaláltam! Ez volt az első könyv, amit még általánosban vettem a tanárnénitől a Bölcs Bagoly sorozatból. Nagy kedvenc volt anno. Valahol még meg kellene lennie…