Mesék ​férfiakról nőknek 23 csillagozás

Boldizsár Ildikó (szerk.): Mesék férfiakról nőknek Boldizsár Ildikó (szerk.): Mesék férfiakról nőknek

Együtt ​élni a mesékben sem könnyű.

A világ mesekincsének java részét azok a mesék alkotják, amelyek a férfi-nő kapcsolatról mondanak el nagyon lényeges, nőknek és férfiaknak egyaránt fontos üzeneteket. Felismerni és megszeretni a másikat, aki egyszerre ugyanolyan, mint mi, mégis annyira más; levetkőzni félelmeinket; tapogatózva utat találni egymáshoz – mind-mind ismerős fokozatai egy kapcsolat kialakulásának, s ezek az olykor tétova, máskor meg nagyon is célirányos, határozott lépések a mesékben is megtalálhatók. Éppúgy, mint a párkapcsolatok nehézségei: a féltékenység, a tévedések és csalódások fájdalma, az illúziók szertefoszlása, a szerelmi háromszögek pokla és gyönyöre, a megbocsátani nem tudás, majd az elválás, elszakadás, valamint a kedves vagy a hitves fájdalmas elvesztése, netán halála.
A mesék eltűnt korok bölcsességével megmutatják nekünk, hogy mindezt lehet jól is csinálni, noha ez még a mesehősöknek sem könnyű. Válogatásunk azokból a szerelmi és házassági… (tovább)

Magvető, Budapest, 2017
Magvető, Budapest, 2014
298 oldal · ISBN: 9789631426083 · Fordította: Borbás Mária
Magvető, Budapest, 2012
298 oldal · ISBN: 9789631426083 · Fordította: Borbás Mária

Pennmenelien P>!
Boldizsár Ildikó (szerk.): Mesék férfiakról nőknek

Kötelező nőknek és férfiaknak. Első olvasásra nem érthető minden, sőt valamelyikkel 4-5 napot is dolgoztam, de összességében sok élményt és útravalót kaptam. Ami biztos, hogy még el kell olvasni a meséket párszor.

Lenty >!
Boldizsár Ildikó (szerk.): Mesék férfiakról nőknek

Őszintén egy kicsit jobb mesékre számítottam. Volt egy-két nagyon jó, és volt egy-két olyan amit inkább végig sem olvastam.

XX73>!
Boldizsár Ildikó (szerk.): Mesék férfiakról nőknek

Úgy gondolom, nem véletlenül megosztó ez a könyv. Vannak, akiknek itt az ideje dolgozniuk a felkínált történeteken, és vannak, akiknek (még? már?) nem.

Kertben elmélkedős mesedélutánokat tartottam magamnak, és locsolás közben elgondolkodtam némely történeten, hogy mindez éppen hogy érint engem. Volt találat, nem is egy…

Többször olvasós, elmélkedős könyv.

Deák_Nikoletta>!
Boldizsár Ildikó (szerk.): Mesék férfiakról nőknek

Tanulságos mesegyűjtemény felnőtteknek, férfiakról nőknek. Tetszett.

Csirip74>!
Boldizsár Ildikó (szerk.): Mesék férfiakról nőknek

A mesék fele szórakoztató és érthető volt, a többinél sajnos többször kellett visszaolvasnom, hogy értsem. Jobbat vártam.

XX73>!

Beteg embert nem szabad a tajgában hagyni. Ez a törvény.