94. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Királylány ​születik 199 csillagozás

Boldizsár Ildikó: Királylány születik

Minden kislány királylánynak születik. És a mesékből tudjuk, hogy a királylányok születésénél gyakorta bábáskodnak tündérek, akik megáldják az újszülöttet.

A kisbabák a szívükben őrzik ezeket a jókívánságokat, ám ahogy telnek-múlnak az évek, lassanként megfeledkeznek róluk.

Boldizsár Ildikó és Szegedi Katalin azonban emlékszik, és ebben a könyvben elmeséli nekünk, hogy milyen kincset rejt a kislányok szíve…

Eredeti megjelenés éve: 2009

Naphegy, 2023
36 oldal · keménytáblás
Naphegy, 2018
Naphegy, Budapest, 2015
keménytáblás · ISBN: 9789639869516

reccs P>!
Boldizsár Ildikó: Királylány születik

„Amikor a Földön világra jön egy kislány, összegyűlnek odafönn az égi királylányok, hogy áldást mondjanak az újszülöttre.”

A borítón egy ajtót láthatunk, amin keresztül, ha belépünk a könyvbe, egy csodálatos mesébe csöppenünk. Nagyon különleges, ahogy a szokott hercegnői tulajdonságoktól eltérő, értékesebb erényeket sorakoztat fel. Szegedi Katalin elképesztő illusztrációtól pedig még varázslatosabbá válik. Csodálatos, hogy ilyen nagyszerű kortárs magyar mesék is születnek.

Slyder13 P>!
Boldizsár Ildikó: Királylány születik

Kedves, megható történet! ♥ Különlegességet közvetít a gyermekek felé, azt (is), hogy mindenki értékes, egyéni „csodavilág”! A kisebb gyerekeknek felnőtt „kommentárral” együtt érthető, de szerintem pont ettől szép, hogy a szülő hogyan „fordítja le” a gyermeke(i) nyelvére. A könyv alkalmat ad a szabad mesélésre, az emlékek felelevenítésére és az összebújós könyvlapozgatásra. ♥ Nagyobb gyerekeknek, felnőtteknek ajándék! ♥
Csodálatos és különleges Szegedi Katalin egész lapokat betöltő illusztrációja, tetszik a könyv nagy mérete is.

Shine>!
Boldizsár Ildikó: Királylány születik

Fantasztikus. Egyszerűen fantasztikus. Nem tudnám megmondani hányadszor olvasom, de ez az én kedvenc könyvem. Annyira jó elolvasni az egészet, kislány koromban és most is! Tényleg, olyan mesebeli végigmenni az 9 királylányon és, hogy a mese szerint miket kap minden egyes lány tőlük a születésekor. :) És hát a rajzok! Eleve szeretem (ennek a könyvnek köszönhetően) Szegedi Katalin illusztrációit, de ez mindent visz. Varázslatos! És nem csak rajzok, festmények, hanem csipkék, karkötők, régi medálok és érmék vannak odaszerkesztve (?). Nem áradozok tovább, a lényeg, hogy ez nekem nagyon szép kiskori könyvem és még mindig odavagyok érte. És nem utolsó sorban még mindig tanulok belőle. Ha kicsit feszült vagyok, ez biztos megnyugtat illetve még önbizalmat is adhat.
Ha egyszer egyetlen könyvet vehetnék az esetleges jövőbeni kislányomnak, na az ez lenne. :)

ziara>!
Boldizsár Ildikó: Királylány születik

Már régebben nálunk van a könyvtárból, vissza-visszatérünk a könyvhöz, mindig választunk éppen aktuális kedvencet belőle, gyönyörűek a rajzok, a „mese” is szuper, öröm újra és újra kézbe venni.

Ibanez P>!
Boldizsár Ildikó: Királylány születik

Ez gyönyörűséges történet, szebbnél szebb rajzokkal (ami már, mondhatni, megszokott, ha valaki Szegedi Katalin illusztrációval választ mesét). Teljesen egyszerű a kötet mondanivalója, kilenc égi királylány mond áldást minden megszületendő kislányra, amelyek tanítanak szeretetre, jóságra, a természet szeretetére. Minden királylány más és más, az illusztrációk is ehhez kapcsolódnak, a legszebb szerintem pont az afrikai szavannás és a hó országának királylánya volt. Pompás történet!

Izolda P>!
Boldizsár Ildikó: Királylány születik

Ó, ezek a királylányok! Gyönyörűek, sokszínűek, a festmények meg hűűűű kategóriásak. Naszóval kell, nekem, nézegetni. :D
(Egy dolog hiányzik: legyél okos.)

olvasóbarát >!
Boldizsár Ildikó: Királylány születik

Boldizsár Ildikó és Szegedi Katalin kötete hasonló hatással volt rám, mint a párja a Királyfi születik. Itt is az értékek vannak a középpontban, a jókívánságok az újszülötteknek. Mégis mennyire más ez a kötet, a különbséget a nem határozza meg. Olvasás közben elgondolkodtam, hogy vajon hogy hatna ez a szöveg, ha egy kisfiúnak (egy királyfinak) olvasnám? Próbáltam összevetni a két kötetet ebben a tekintetben is
Légy szép! Légy kecses!- ezek a mindennapokban inkább a lányokhoz köthető jókívánságok, de a kettőt kicsit soknak tartom, talán elég lenne a kecses, de lehetnének olyanok, amelyek jobban összecsengenek a két nem esetében.
A Légy tiszta szívű!, Légy állhatatos!Légy egészséges! a fiúknak is jó kívánság lehet.
Szegedi Katalin ebben a kötetben is csodákat alkotott, színekben és formákban egyaránt.
A könyv karácsonyi ajándék lesz egy négygyermekes (3 fiú, 1 lány) családnak, más könyvek mellett és amikor a könyveket választottam kicsit elszomorodtam azon a kínálaton, ami a lányoknak csak a csillivilli köteteket tudja elképzelni. Közöttük ez a kötet üdítő kakukktojás volt.

Lobelin P>!
Boldizsár Ildikó: Királylány születik

„Minden kislány királylánynak születik.”

…és ez így is van!♥

Kedves kis könyv kiskirálylányoknak kiskirálylányokról… csodaszép illusztrációkkal.♥

Boldizsár Ildikó: Királylány születik

Szép. Kedves. Csupaszív, csodajó. Különleges illusztrációkkal megalkotva.
Armelle a kedvenc égi királylányom. :)

brena>!
Boldizsár Ildikó: Királylány születik

Olyan rég szerettem volna elolvasni ezt a könyvet! Nagyon tetszett, biztos, ha baráti körben kislány fog születni ezt kapja ajándékba!
Sitta a kedvenc égi királylányom:)))

olvasóbarát>!

Ajándék az is, amikor a Nap megsimogatja az arcodat.
Ajándék az is, ha egy esőcsepp a tenyeredbe hull.
Ajándék az is, ha felragyog az égen a szivárvány.
És amikor a szél belekapaszkodik a hajadba, az is ajándék.

Te magad is ajándék vagy. És a legnagyobb ajándékot akkor adod, amikor mosolyogsz.

olvasóbarát >!

Ha tiszta a szíved, gondoskodsz másokról,
és megvigasztalod azt, aki szomorú. Gyöngéden bánsz
minden élőlénnyel, és segíted őket, hogy békességben éljenek.
Nézz föl az égre, és figyeld a madarakat!
A tiszta szívű ember olyan, mint ők: könnyűnek érzi magát,
mintha repülni tudna.

Jeffi P>!

Mit jelent áldást mondani?
Csupa olyasmit kívánni, ami boldoggá teszi az életet.
Az áldás nem más, mint szívből jövő jókívánság.

Marcsi061>!

A mezőt senki sem kéri, hogy füvet, galagonyát, csipkebogyót, pipacsot és búzát teremjen, mégis bőkezűen megterít mindenkinek.
A mező meghálálja a napfényt meg az esőcseppeket, és gondoskodik az élőlényekről. Akkor vagy jó, ha te is olyanná válsz, mint a mező: vigyázol mindenre, ami él – legyen az bogár, madár, állat, növény vagy ember.

Trudiz >!

És a legnagyobb ajándékot akkor adod, amikor mosolyogsz.

Trudiz >!

Legyen időd kivárni, amíg a dolgok megérkeznek hozzád.

Marcsi061>!

Egészséges az, akiben olyan erő van, mint a fákban: a növekedés és a kibontakozás ereje.
A fa gyökerével erősen megkapaszkodik a földben, törzsét egyenesen tartja, az ágaival pedig fölfelé néz, miközben lombkoronájában otthont ad az ég madarainak.
A fák arra is megtanítanak, hogy ne akarj mindig rohanni, hanem olykor tudj megállni is.

Marcsi061>!

Ismered azt a mesét, amelyben a királykisasszony szájából rózsák hullanak, amikor megszólal?
Nos, rózsák csak az igazmondók szájából hullanak, és az igaz szavak ezekhez a rózsákhoz hasonlítanak: kinyílnak azok szívében, akikhez szólnak. De az igaz szavak olyanok is, mint az eső: tisztára mosnak mindent.

Ha tiszta a szíved, gondoskodsz másokról,
és megvigasztalod azt, aki szomorú.