Vízipók-Csodapók ​ABC könyvek 9 csillagozás

Boldizsár Ildikó – Haui József: Vízipók-Csodapók ABC könyvek

Vízipók-Csodapók ​ABC könyvek szövegét írta Boldizsár Ildikó, az illusztrációkat készítette Haui József.
A Vízipók-Csodapók c. rajzfilm írója Dr. Kertész György, a figurák tervezője Szabó Szabolcs.

A gyerekek a legkönnyebben játék közben tanulnak, és ki segíthetné őket jobban ebben, mint Vízipók és barátai? A Vízipók-csodapók ABC-sorozat könyvei elnyűhetetlenek, színpompásak, és nem csak az ábécé megismerésére és mesekönyvként használhatók. A betűk felismerésétől a helyesíráson át a szóalkotásig, ezek az ötletes kis könyvek bővítik a gyermekek szókincsét, segítik a szövegértési készségek kialakulását, információval szolgálnak a világról. Vízipók az ábécé minden egyes betűjéhez fűz egy történetet, emiatt a gyermekek biztosan szívesen választják majd a könyveket esti mesének is.
• 30 db kis könyv
• műanyag játszószőnyeg, amellyel bármely helyiség azonnal tanuló- és játszószobává varázsolható
• két csomag színes kártya a formákkal és színekkel való… (tovább)

Reader's Digest, Budapest, 2005

Gelso>!
Boldizsár Ildikó – Haui József: Vízipók-Csodapók ABC könyvek

ez a ?kiadvány? játékos olvasás, olvasásos játék egyben; addig, amíg a fiam megtanulta az összes magyar (kis)betűt az ABC-ben, én olvastam fel neki a történeteket a betűk megismerésének sorrendjében, most viszont majd ő következik egy újraolvasás keretében, akkor kezdjük, amikor lekezdik írni tanulni a nagy írottakat…
…a történetektől pedig ne az eredeti, tévéből ismert vízipók történeteket várjátok! – a szerző igazán kitett magáért, amikor egy betű köré, igazán szűkre szabott keretek között, szőtte a tényleg szellemes, kedves, gyerek-közeli történeteit, és csoportosította egy-egy betű köré…

Renkou P>!
Boldizsár Ildikó – Haui József: Vízipók-Csodapók ABC könyvek

Nem is tudom, hányszor olvastuk már ezeket a kis könyveket, mióta megvannak. Valószínűleg elég sokszor, mert legutóbb egy mondat közben elgondolkoztam, lányom pedig befejezte helyettem a könyvet, de szó szerint. :D
Aranyos kis történetek, az illusztrációkról nem is beszélve. Minden kötetben van valami extra cukiság, amit a rajzokon fel lehet fedezni.
A kedvenc mondatom a könyvekből: A pöttyös poharak között pár pillanat alatt pattogó perpatvar keletkezett." Imádom az ilyeneket!

szmelus P>!
Boldizsár Ildikó – Haui József: Vízipók-Csodapók ABC könyvek

Imádtam magát a mesét még gyermekkoromban. Most meg egyik nagynénink lepett meg néhány darabbal. Gyerekeimmel kimondottan élvezetük. Kicsi kezükbe kicsi kemény könyv szép színes és könnyű kis olvasmányos.