Győzedelmes ​hit 1 csillagozás

Elmélkedések, tanulmányok
Bolberitz Pál: Győzedelmes hit

E kötetben az utóbbi néhány évben megjelent vagy még kiadatlan írásomat gyűjtöttem össze, melyekkel a „győzedelmes hit”-ben való megerősödést kívánjuk szolgálni; bár lehet, hogy az útkeresőknek is irányt mutathatnak. Az elmélkedések a „Kolping” című újság hasábjain már 2003 és 2005 között napvilágot láttak.

Bolberitz Pál 1941-ben született Budapesten, 1966-ban szentelték pappá Esztergomban. Teológiai doktorátust Budapesten, filozófiából szaklicenciátust a római Gergely Egyetemen szerzett. 1978 óta professzor a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán. A Prímási Bíróság bírája, a Szent István Tudományos Akadémia elnöke, a Magyar Kolping Szövetség egyházi elnöke, a Szuverén Máltai Lovagrend konventuális káplánja, apostoli protonotárius, pápai prelátus, c. apát.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Magyar Kolping Szövetség, Budapest, 2005

Dominicana >!

A női szüzesség erő, ami az anyaság erejét megalapozza. Korunk „se nem szűz, se nem anya” női ideálját csak a Szűz-Anya szabadíthatja meg reménytelenségétől.

Dominicana >!

Karácsonykor azért ajándékozunk, mert Isten megajándékozott bennünket egyszülött Fiával.

Kapcsolódó szócikkek: karácsony
Dominicana >!

(…) Ezért szép szokás, hogy étkezés előtt és után imádkozunk, de minden munkánk előtt és után is: „Cselekedeteinket, kérünk, Urunk, sugallatoddal előzd meg és közreműködéseddel kísérd, hogy minden munkánk és tettünk általad megkezdve tebenned végződjék.” Továbbá: „Hálát adunk neked, mindenható Isten, minden jótéteményedért, Krisztus, a mi Urunk által.”

Dominicana >!

[Mária és Márta történetében] „csak egy a fontos”, s ezért Mária a „jobbik részt választotta”, mégpedig abban az összefüggésben, hogy vannak helyzetek, amikor meg kell állni, mert az alkalom tán sohasem tér vissza. Meg kell hallani vagy hallgatni a megfelelő szót, „Igét”, mert az életet jelent.