A ​kék ajtó titka 47 csillagozás

Bojti Anna: A kék ajtó titka

Végre elmehetsz anyukáddal az állatkertbe! Olyan rég vártál erre, és most puff neki, összefuttok Jolán nénivel, aki lecsüccsen anyukáddal csevegni, te meg kóborolhatsz egyedül az állatok között. Szerencsére hamarosan elképesztő kalandokba keveredsz: varázsgyűrűd segítségével mindenféle állattá át tudsz változni, és csatlakozik hozzád Ottó bácsi, az állatgondozó is. De vajon a sok kalamajka hogy fog elvezetni a titokzatos kék ajtóhoz?
Ebben a könyvben TE segítesz a főhősnek megoldani a feladatokat és megfejteni a rejtvényeket, hogy célhoz érjetek! Közben megismerheted az állatok szokásait, a budapesti állatkertet, és észrevétlen kiolvasol egy izgalmas regényt!
Szükséged lesz dobókockára, ceruzára, ollóra, ragasztóra.

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: 5 éves kortól

Pagony, Budapest, 2021
296 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634108016 · Illusztrálta: Mayer Tamás

kratas P>!
Bojti Anna: A kék ajtó titka

Az ajánlott korosztálynak ez egy nagyon tündéri kis játékkönyv, semmi ijesztő vagy bonyolult dolog nincs benne és ebben a játékos formában könnyedén érkeznek az információk is az állatkerti állatokról.
spoiler

csgabi P>!
Bojti Anna: A kék ajtó titka

Ebben a történetben (szintén Kaland-Játék-Kockázat, ahogyan megszokhattuk a szerzőtől) visszatérünk az állatkertbe, csak éppen nappal zajlanak az események, főhősünk ugyanis édesanyjával ellátogat az állatkertbe, de találkoznak a régen látott Jolán nénivel, aki „orvul” elragadja mamát, hogy kipanaszkodja magát neki, a kávézóba. Így a főhős, vagyis TE, egyedül indulsz el, hogy felfedezd az állatkertet és az állatokat. Ebben a könyvben kicsit lineárisabban haladtunk a könyvben, az egyes fejezetekben kellett lapozgatni, és ezután haladtunk tovább a következő fejezetre, nem úgy, mint például A lidércerdő mélyén című kötetben, ahol tényleg (szinte) össze-vissza lapozgathattunk a könyv eleje-közepe-vége között, de ez kisebbeknek is szólt, mint a másik könyv, legalábbis így éreztem.
Összességében – ahogyan a többi Bojti-könyvet is – ezt is tudom nektek ajánlani, akár ajándékba is, mert ha játékosabb kedvű gyerek kezébe kerül, szerintem sikert fog aratni.

krlany I>!
Bojti Anna: A kék ajtó titka

6-12 éves korosztálynak ajánlja a kiadó, de én a 9-nél meghúznám a maximumot. Ez sokkal egyszerűbb történet, mint a Lidércerdő, és szerencsére a választások sokaságával sincs túlbonyolítva, mint amaz… viszont cserébe a 9 éves pár történetelágazás után azt mondta, hogy hagyjuk, mert neki ez unalmas, és hozott egy másik könyvet, hogy azt olvassuk (fordulatos kalandokhoz van szokva, a Panthera- és a Rumini-sorozat a két nagy kedvenc). Aztán később érdeklődött utána, de nem akart dobni meg választgatni, azt kérte, hogy csak a sztoriját meséljem el. Az állatos részek viszont nagyon érdekelték.
A könyv végén van egy QR kód az ELTE Etológia Tanszékének ajánlásával, az ALFI Fejlesztő játékokhoz vezet (az ELTE kutatói fejlesztették), és ott van egy könyvhöz illeszkedő Kék Ajtós játék, amit 4-6 éveseknek ajánlanak, de ezt sajnos nem tudtuk megnézni, mert IOS-ra nincs fejlesztve.
Nekem tetszett a könyv, jó a sok érdekes infó az állatokról, bár anyuka a végén azért kicsit meredek.
Ez már sorban a 3. ilyen interaktív könyve a szerzőnek, és szerintem egyre jobbak. Bele kell ebbe a műfajba is rázódni.

katen>!
Bojti Anna: A kék ajtó titka

Mi imádjuk ezeket a fajta könyveket, ez is nagyon tetszett!
Sokkal kisebbeknek való, egyszerűbb, mint az eddigi Bojti Anna könyvek, tehát ha valakinek a Lidércerdőben való bolyongás anno sok volt, most ne féljen, az állatkertben nem fog eltévedni.
Szerintem 5-6 éves kortól simán mehet, szeretni fogják a gyerekek. Állatok, varázslat, kincskeresés, útválasztás, nyomozás, mi kell még?
Kuckózzatok össze és alakítsátok közösen a kalandot!

TEszter I>!
Bojti Anna: A kék ajtó titka

Imádtam, hogy a budapesti állatkertbe kalauzol el a történet és ott keveredünk mindenféle kalandokba. Az külön tetszett, hogy az állatkertre jellemző helyszínek – némi eltérésekkel ugyan – de hűen követték a valóságot. A történet remek kiegészítése lehet egy állatkerti látogatás a családdal :)
Az állatokról belecsempészett információk is érdekesek voltak és egyáltalán nem didaktikusak.
Jó ötletnek tartom az E/2-es narrációt, hisz így a gyerekek könnyebben bevonódhatnak, viszont ha a könyv azt az illúziót szeretné kelteni, hogy az olvasó gyerek maga járja be a kalandokat akkor nem tartom szerencsésnek, hogy az illusztrációkban látjuk az ott szereplő gyereket. Szerintem jobb lett volna úgy megoldani hogy a kis szereplőnk nem jelenik meg.
Az illusztrációk egyébként nagyon tetszettek. Frissek, modernek és kedvesek.
Első interaktív mesekönyv élményem volt, és tetszett. Annyiban csalódtam egy kicsit, hogy azt hittem, a fejezetek végén lévő választások majd jobban megcsavarják a cselekményt.
Kisebbeknek abszolút tudom ajánlani, izgalmas kaland az egész családnak. off

Ancsúr>!
Bojti Anna: A kék ajtó titka

Még nem volt szerencsém az írónő alkotásaihoz, így nem számítottam arra, hogy ez egy játékkönyv/interaktív könyv lesz, amit én személy szerint nagyon szeretek. Nagyon tetszett a sorok között megbújó tanítás, hogy a gyerekeket megpróbálja játékosan megismertetni az állatkerti állatokkal, valamint azok életmódjával. Az első részben pedig szintén roppantul ötletesnek tartottam, hogy a főszereplőt állatbőrbe bújtatja, hogy jobban rálátást nyújtson olyanra, amit a föld fölött nem igazán tudna megtekinteni egy ember. Gondolok itt pl. a prérikutyák föld alatti birodalmára. Nekem az érmék és a dobókocka felesleges eszköznek tűnt olvasáskor, de amúgy aranyos könyv volt. Engem nem biztos, hogy le tudott volna kötni kisebb koromban, de amúgy kellemes szórakozást nyújtott számomra ez a könyv.

Ginál_Oszvald_Beáta>!
Bojti Anna: A kék ajtó titka

Izgalmas kaland, nyomozás a budapesti állatkertben, ahol a főhős maga az olvasó. A kalandok során az állatokat is jobban megismerjük (pl. mit esznek, jellemzők), beszélgethetünk velük. Döntéseket hozunk, kérdésekre válaszolunk, érméket gyűjtünk, kincset keresünk.

Első lapozgatós, interaktív könyvnek, a műfajjal való ismerkedésnek tökéletes választás!
Kezdő olvasóknak (8-10 éves) ajánlom.

Szmeme>!
Bojti Anna: A kék ajtó titka

Apróbb gyerekkel nagyon élvezetes lehet, a kis elemekkel. Én is szerettem gyűjteni a kis papírpénzeket. Szeretem a választós könyveket, ahol te írányítod a főhőst. Többször minden útirányt is végigjártam. Összességében tetszett, és a rajzok is emelték az olvasás élményét.

porcellan>!
Bojti Anna: A kék ajtó titka

Közös könyvünk volt Dórival. Aranyos, Dóra meg kifejezetten szerette, elő is kell kapnunk Az éjszaka az állatkertbent is következő együtt olvasós könyvnek.