Út ​a végtelenbe (Böjte atya "végtelen" beszélgetősorozata 2.) 13 csillagozás

Csaba testvér gondolatai Isten ajándékairól
Böjte Csaba – Karikó Éva: Út a végtelenbe Böjte Csaba – Karikó Éva: Út a végtelenbe

A nagy sikerű Ablak a végtelenre című kötet után Böjte Csaba újabb beszélgetős könyvében is a kereső embert leginkább izgató kérdésekre válaszol. Mire jók a szentségek, mire figyelmeztet a Tízparancsolat? Hogyan navigál minket a boldogság felé a mindig megbocsátó Isten? Mire tanít Jézus, s hogyan kell az evangéliumi tanítást a hétköznapok helyzeteire lefordítani? Csaba testvér rendíthetetlen hittel, életismerettel és sok-sok humorral próbálja mindenki számára vonzóvá tenni a hit igazságait, az egyház tanítását. A születéstől a halálig követi az emberi élet fordulópontjait, s azt hirdeti, soha nem késő az újrakezdés: a kétségbeejtő helyzetekből is van kiút.

Böjte Csaba válaszol Karikó Éva kérdéseire.

Helikon, Budapest, 2016
Helikon, Budapest, 2012
ISBN: 9789632272542
Helikon, Budapest, 2011

ppeva P
Böjte Csaba – Karikó Éva: Út a végtelenbe

Böjte Csaba – Karikó Éva: Út a végtelenbe Csaba testvér gondolatai Isten ajándékairól

Sikerült szép lassan, élvezettel olvasni. Sok mindent megmagyarázott, van persze, amivel nem értek egyet, de ebben az esetben nem ez volt a lényeg. Hanem az a hiteles emberség, ami Csaba testvér minden mondatából árad.
Ezzel a könyvvel megint tett értem. Köszönöm.

Molpean
Böjte Csaba – Karikó Éva: Út a végtelenbe

Olyan könyv amit nem csak folyamatosan, hanem szemezgetve is lehet olvasni.
Olvasás közben szinte hallom Böjte atya hangját, visszarepülhetek Dévára ahol volt szerencsém három napot eltölteni náluk. :)
Sokat lehet tanulni tőle, tőlük.
Isten áldjon minden magyart!

Filippino
Böjte Csaba – Karikó Éva: Út a végtelenbe

Májusban kezdtem el olvasni, és szépen lassan haladtam vele. Egyszerűen annyira mély, megható, megrázó gondolatok voltak benne, hogy oldalanként elméláztam, elgondolkodtam, imádkoztam vagy elsírtam magam. Ennyi értéket leírni, megélni! Igaz minden egyes szava, minden betűje. Jó lenne, ha mindenki e szerint igyekezne élni!

CsT45
Böjte Csaba – Karikó Éva: Út a végtelenbe

A könyv igazi segítség, utjelző életünk során.Kortól függetlenűl elgondolkodtat a döntéseinkben. Erőt ad , a velünk kapcsolatos történések átéléséhez.
„Sohasem vagyunk egyedűl.” Szivünket megérinti.
Gyakran érdemes lapozgatni.A versekben gyönyörködni,vidáman,szomoruan.

Ajnácska
Böjte Csaba – Karikó Éva: Út a végtelenbe

Már majdnem kínos kérdésekre, őszinte egyszerű válaszok. Méltó folytatása az első résznek. Időt kell szánni rá, hogy leülepedjen. Többször elővenni, akár csak egy-egy kérdést a válasszal újra elolvasni. Nyitottnak kell lenni, rendkívüli útmutató.

Mar1etta
Böjte Csaba – Karikó Éva: Út a végtelenbe

Lélekemelő, csodálatos gondolatok. Gyönyörű versek.

Cicu

Egy este négy szerzetes, egy bencés, egy ferences, egy domonkos és egy jezsuita együtt imádkozza a zsolozsmát. Egyszer csak kialszik a villany. Mi történik? A bencés, mert tudja fejből, tovább mondja az imát. A domonkos prédikálni kezd a sötétség és a világosság jelentőségéről. A ferences hálát ad Éjszaka-testvérért, és aludni tér. Ekkor hirtelen felgyullad a lámpa. Körbenéznek, mi történt… A jezsuita kicserélte a biztosítékot.

Cicu

Ha az emberre valaki szeretettel néz, az olyan, mint a napfény, amely az alvó magot kihozza a földből.

A szerelmes olyannak látja magát, amilyennek a társ szemének tükre mutatja.

Ha a tekintetében azt látja, hogy szép, kedves, szeretetreméltó, akkor megszépül, még kedvesebbé, még szeretetreméltóbbá válik. A szerelem, a házasság nagyon fontos feladata, hogy egymásból kiszeressük a jót.
Télen miért nem virágzik a cseresznyefa? Mert nem látja értelmét a kibontakozásnak, tudja, hogy a fagy elpusztítaná a szirmait, nem bízik környezetében, érzi, veszélyben van. Az emberi szívben is megbújik egy kis bimbó, de ha nincs, aki kedvesen rámosolyogjon, hozzá szóljon, akkor inkább bezárva marad.

149. oldal (A házasság szentsége - Az emberi szeretet bölcsője)

Cicu

Motorosok jártak nálunk, fekete szerelésben, férfiak hosszú lófarokkal, csillogó bőrruhában. A gyerekekkel fogadtuk őket, a templomban röviden imádkoztunk, énekeltek nekik, én egy rövid beszédet mondtam. Odajött hozzám egy nagy, kemény férfi, és kérte, hogy dedikáljam az egyik könyvemet, írjam bele, hogy „a világ legrosszabb emberének”. Kérdeztem tőle, mitől lett olyan rossz ember. Magamban arra gondoltam, hogy valamelyik gondolatom hatotta meg és késztette önmagába nézésre. Azt mondta, hogy a templomban egy kislány melléje ült, megfogta a kezét, ránézett, és ő azóta semmi másra nem tud gondolni, csak arra, hogy milyen sok évet bűnös önzésben elpazarolt, és milyen jó lenne, ha neki is lehetne egy ilyen szép gyermeke. Eltelt néhány nap, és egy nő hálatelt szívvel felhívott Magyarországról, azt mondta, hogy az élettársa egy hatalmas csokor rózsával ment haza tőlünk, és hosszú évek után megkérte, hogy legyen a törvényes felesége, és szüljön neki egy olyan szép kislányt, amilyet nálunk látott. Nem az én gondolataim rajzolták át ennek a kemény embernek az életét, hanem egy egyszerű kislány szelíd mosolya.

222-223. oldalak

Cicu

A halálközelség nem menti fel az embert a szeretet gyakorlása alól. Saját problémánk, gondunk nem jogosít fel arra, hogy másokat semmibe vegyünk, és olyan terheket hagyjunk magunk után, amiket nehezen tudnak hordozni a szeretteink.

Cicu

Volt, hogy bejött hozzánk Dévára két nagyon kifestett nő, akiknek a ruhájáról látszott, hogy hol dolgoznak. Kérdezték, hogy vannak-e nálunk utcanők gyermekei. Mondtam, hogy természetesen vannak. Erre adtak egy borítékot. Mikor elmentek, fölbontottam, ötezer euró volt benne.

ritusss

Hogyan lehet felkészülni a halálra?
A halálra az életünkkel lehet felkészülni. Ha ajándékba kapott életünk ajándék mások számára is, akkor nyugodtan meghallhatunk. Ilyen egyszerű.

Cicu

Sok fiatal azt mondja, nem akar nősülni, mert nem tud otthont teremteni, és egy családot eltartani. Én erre azt szoktam mondani, hogy ha majd lesz egy lány, aki bizakodva rád néz, akinek a tekintete azt mondja, az én társam a világ legjobb, legnagyszerűbb embere, akkor sokkal jobb leszel, többet bírsz el, és meg tudod oldani azokat a kérdéseket is, amelyeknél ma sóhajtozva megtorpansz.

149-150. oldal (A házasság szentsége - Az emberi szeretet bölcsője)

Cicu

Mindenesetre ezek a kérdések meghaladják az értelmünket, képzelőerőnket, én inkább Istenre bízom, neki élénkebb fantáziája van, találja ki ő, hogyan oldja meg a feltámadás nagy csodáját.

Cicu

A keresztény értékek olyanok, hogy amíg csak gondolkozunk róluk, talán balgaságnak tűnnek, de mihelyt elkezdjük megélni őket, csodálatos szabadság fakad belőlük, egy új, határtalan világ nyílik ki előttünk.

cassiesdream

És hogyan tud az egyetlen Krisztus sok millió ostyában egyszerre jelen lenni?

Minden magyarázkodás ezen a téren csak dadogás, de próbálkozom. Most is egy mindennapi csodával tudok válaszolni. Ha tükörbe nézel, önmagadat látod benne. Ha leejted, sok-sok szilánkra törik. Ha belenézel a kis tükörcserepekbe, minden egyes darabban viszontláthatod az arcodat. Ha meg tudja tenni ezt egy egyszerű tükör, miért ne tudná megtenni a hatalmas Isten?!
Biztos vagyok benne, hogy nemsokára az emberi tudomány áttöri a természetfölötti világ falát, és olyan titkokat fejt meg, tár elénk, mely meghaladja a legmerészebb fantáziánkat is.

Böjte Csaba – Karikó Éva: Iránytű a végtelenhez Csaba testvér gondolatai az isteni parancsolatokról

Böjte atya "végtelen" beszélgetősorozata sorozat · Összehasonlítás