Párbeszéd ​a végtelennel 8 csillagozás

Csaba testvér gondolatai az Istennel való mély és bensőséges kapcsolatról.
Böjte Csaba – Karikó Éva: Párbeszéd a végtelennel Böjte Csaba – Karikó Éva: Párbeszéd a végtelennel

Lehet, ​hogy mindened megvan, de mégis oly gyakran egyedül érzed magad az emberek között. Lehet, hogy biztosnak hitt kincseidet szerre elveszítetted, félelmek gyötörnek, és nincs mibe kapaszkodnod. Érzed a lelked mélyén az olthatatlan szomjúságot a Végtelen, a szeretet, a jóság, a tiszta fény után. Tudd, ezt a hiányt nem tudja senki, semmi oldani, csak Isten áldó, életadó jelenléte.
Nagyon fontos lenne, hogy tudatosan leülj a szobádban, a csendben, és feltedd magadnak a kérdést: hiszed-e, hogy aki a nyelvedet adta, tud szólni hozzád, aki a füledet teremtette, kész és képes meghallani a szavaidat? Akarsz-e kapcsolatba lépni, barátságot kötni a végtelen bölcs, jóságos Istennel, hogy erőt és útmutatást kapj tőle? Vagy pedig úgy éled le az életedet, mint az utazó, aki térkép és GPS nélkül indul útra, csak saját józan eszére és mások tanácsára hallgat? Így sem lehetetlen célba érni, de mennyivel szebb, biztonságosabb, egyszerűbb úgy, hogy kéred és elfogadod annak a segítségét, aki… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Böjte atya "végtelen" beszélgetősorozata Helikon

Helikon, Budapest, 2016
Helikon, Budapest, 2013
Helikon, Budapest, 2012

mandris>!
Böjte Csaba – Karikó Éva: Párbeszéd a végtelennel

Böjte Csaba – Karikó Éva: Párbeszéd a végtelennel Csaba testvér gondolatai az Istennel való mély és bensőséges kapcsolatról.

Többször hallottam már Csaba testvért előadni, népszerű előadó – mindig nagy tömegeket vonz, stílusa közvetlen, gördülékeny és nagyon sok példát hoz a saját életéből, ami hitelessé teszi, amit mond, még azzal együtt is, hogy néha azt érezheti az olvasó/hallgató, hogy ez már talán túl szép, de abban nem kezdek el kételkedni, hogy igaz, legfeljebb gyanítom, a szelekcióból adódóan a mondanivalót nem annyira jól alátámasztó esetek, nyilván, kimaradnak – mindezzel együtt is, Böjte Csaba előadásai sokkal hitelesebben csengenek, mint például egyes mások által kínált panáceák.
A könyvet elsősorban a katolicizmussal még csak ismerkedőknek tudnám igazán jó szívvel ajánlani, mert viszonylag sok olyan kérdésre megkaphatják Böjte Csaba válaszát (feltételezem, még többre, ha a sorozat többi kötetét is elovassák), amely őket érdekelheti, ugyanakkor a válaszok nem feltétlenül újak azok számára, akik a katolikus tanítást jól ismerik, legfeljebb az alátámasztásul hozott példák révén újszerűen vannak tálalva, megközelítve, másképpen ágyazódnak tágabb összefüggésekbe.
Azoknak is ajánlani tudom, akik sokszor beszélgetnek ilyen emberekkel, és nem mindig tudnak nekik mit válaszolni kérdéseikre. Látszik, hogy Böjte Csabának volt már rá alkalma, hogy ezekre a, talán tipikusnak mondható kérdésekre, megtalálja és megérlelje a saját válaszát.
Mondjuk Csaba testvérnek nem kellett igazán kínos kérdésekre számítania a beszélgetőtárstól, ami bizonyos szempontból azért kár. Nyilván interjúkötetek esetében legitim megoldás lehet, ha a kérdező alákérdez az interjúalanynak. De azért motoszkál bennem a gondolat, vajon hogy nézett volna ki az interjú, ha Karikó Éva helyett valaki olyan kérdezte volna Csaba testvért, aki meg szerette volna kicsit izzasztani.
A nagy revelációk tehát elmaradtak a könyv olvasása közben, amelyet viszont szerettem az interjúalany már említett stílusa miatt.

vigili>!
Böjte Csaba – Karikó Éva: Párbeszéd a végtelennel

Aki szeretné tudni,hogy melyik a helyes út, amin járhatna, ha ezt választja, aki szeretné az értékrendjét alakítani, tisztítani, aki a lelkével is törődik, aki a hétköznapok dzsungelében szeretne eligazodni, hogy sokkal tisztábban lássa /hiszen a média ködösíti/ az eseményeket, aki egy csodálatos embert szeretne megismerni /Csaba testvért/ annak feltétlenül el kell olvasnia ezt a könyvet. Ajánlom elsősorban a fiataloknak, legalább ez tisztán és érthetően megmutatja és példát ad arra, hogyan érdemes élni! Csodálatos könyv!!
/ Menekülés a negatív életszemlélet elöl: a panaszkodás, a depresszió, az irigység, a félelem stb„ ez csak beteggé tesz../

PTJulia P>!
Böjte Csaba – Karikó Éva: Párbeszéd a végtelennel

Ez a beszélgetőkönyv is nagyon sokat adott, rengeteg értékes gondolat, bölcsesség, mély szeretet és tisztelet az élet, az élőlények és az élet Terermtője iránt. Valószínűleg ezt a kötetet is fogom használni a tanítás során mint pl a szentségtanos kötetet.

Véda P>!

Amikor a dalai lámát arról kérdezték, mi lepi meg leginkább a világban, így válaszolt: „Az ember. Mert feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, elfelejti élni a jelent. Az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben: úgy él, mintha soha nem halna meg, és aztán úgy hal meg, hogy soha nem is élt igazán.”

Véda P>!

Egy gazdag ember munkából jövet gyakran látott egy szegény halászt, aki délutánonként vidáman heverészett a parton. Annyira idegesítette a semmittevése, hogy egyszer botránkozva megszólította: „Hogyhogy nem dolgozol?” "Mert már elég halat fogtam." „Hát akkor miért nem fogsz többet?”-értetlenkedett a gazdag ember. „Mihez kezdenék vele?” -kérdezett vissza a halász. „Eladnád, több pénzed lenne, nagyobb hajót vehetnél, szereltethetnél motort a csónakodra, így még több halat foghatnál és még több pénzed lenne. Hamarosan akár két csónakod is lehetne, vagy még több. Te is gazdag ember lennél, mint én.” "Az miért lenne jó nekem?" -kérdezte a halász. „Mert akkor végre pihenhetnél és élvezhetnéd az életet.” "De hát én most is ezt csinálom!"-felelte az elégedett halász.

ritusss>!

Ha valakiért imádkozunk, akár összeszorított fogakkal is, szép lassan a keserű indulataink megszelídülnek, kialakul egyfajta kapocs közöttünk, képesek leszünk a sok salak mögött meglátni a csillogó kis aranyrögöket, amik, hiszem, hogy minden ember lelkében ott vannak. Tudom, ő is egy marék porból született, neki még rosszabb, mint nekem, mert én csak ritkán találkozom az ő lökött fejével, de neki állandóan együtt kell élnie vele. Inkább sajnálni szoktam az ilyen embereket, nem elítélni.

Véda P>!

A templom mindig is a közösség lelki, szellemi központja volt, ahol Istenünk színe előtt megújul életünk.
Nem olyan könnyű megpihenni, hiszen az információrobbanás korában folyton készenlétben kell állnunk: állandóan elérhetőnek kell lenni, és mielőbb válaszolni kell az SMS, Skype-üzenetre. Lehet, hogy jobban figyelnénk Istenre, ha regisztrálna a Facebookra?

Véda P>!

Meg kellene tanulnunk Krisztustól, hogy a szeretetünk ne az első pofonig, az első kiabálásig tartson, szeretetünknek ne legyen határa, korlátja. Milyen szép, hogy Krisztus nagypénteken a kereszten is tud szeretni: „Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek!”

Véda P>!

És minden ember, aki szeretni tud, hihetetlenül gazdag, hegyeket mozgató erővel rendelkezik, mert nem az a fontos, hogy mit birtoklunk, és mi felett rendelkezhetünk, hanem az, hogy szeretettel át tudjuk-e ölelni a másikat.

ritusss>!

Jézus a szeretet nagylelkűségére akar nevelni minket, hogy a jótett, a szolgálat legyen a ruhánk, viseletünk, és ne várjunk érte tapsvihart, üdvrivalgást.

Véda P>!

Cserépedényben őrzött kincseink, egészségünk, életünk törékeny! Az élet mulandó – ahogy az Ószövetség mondja –, csupán „egy kurta őrségváltás éjszaka”!

Véda P>!

MI az igazán fontos? A huszonhatodik cipő, a harminckettedik ing? Szép és igaz bölcsesség: amit az ember magára költ, amit őrizget, az előbb-utóbb elvész, elértéktelenedik, mások öröklik majd, de azt, amit szeretettel továbbajándékoz valakinek, az megmarad az örökkévalóságra.

Véda P>!

„mi haszna van az embernek, ha az egész világot megszerzi is, de lelke kárát vallja?” [Mt 16,26]