Iránytű ​a végtelenhez 15 csillagozás

Csaba testvér gondolatai az isteni parancsolatokról
Böjte Csaba – Karikó Éva: Iránytű a végtelenhez Böjte Csaba – Karikó Éva: Iránytű a végtelenhez

Böjte Csaba e kötetben a tízparancsolatról és annak a mindennapjainkban betöltött szerepéről szól.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Böjte atya "végtelen" beszélgetősorozata Helikon

Helikon, Budapest, 2016
Helikon, Budapest, 2013
Helikon, Budapest, 2011

Böjte Csaba – Karikó Éva: Iránytű a végtelenhez

Böjte Csaba – Karikó Éva: Iránytű a végtelenhez Csaba testvér gondolatai az isteni parancsolatokról

Csaba testvér ezúttal a Tízparancsolatot veszi végig, értelmezi, magyarázza el mai szemszögből, ami azért is fontos, mert korunk embere számára a szentírások megértése amiatt is nehézséget jelenthet, mert azok látszólag teljesen idegenek a mai világtól. Ez azonban valóban csak látszólagos, hiszen az irigység, az erkölcs vagy a többi nem korszellem kérdései, legfeljebb csak más formában jelentkeznek manapság a velük kapcsolatos nehézségek, mint a bibliai időkben. Életszerű és hiteles könyv, Csaba testvér a tőle megszokott módon a saját életéből vett példákkal támasztja alá a mondanivalóját.

Azt gondolhatnók, hogy a vallás kérdése fölött már eljárt az idő, ez a könyv azonban bebizonyítja, hogy a hit, a krisztusi élet abszolút szerves része (lehet, kéne legyen) a mindennapoknak, olyan irányelvek gyűjteményeként írható le a kereszténység, melyek kikövezik életünk, döntéseink, emberi kapcsolataink medrét.

Különösen fontos mindaz, amit a családról, a hatodik parancsolatról és önmagunk fejlesztéséről ír. A család és a nemiség kérdése olyan kihívásokkal néz szembe napjainkban, amelyek korábban sosem jelentkeztek még ilyen intenzitással, ráadásul a tömegkommunikáció és a média fejlődésének köszönhetően a tömegízlést a trendek egyre hatékonyabban befolyásolják. Csaba testvér kihangsúlyozza, hogy a média nem az ördögtől való, ámde akár egy háziállat, veszedelmessé válhat, ha nem kontrolláljuk. A média kiváló eszköz lehet arra, hogy pozitív üzeneteket közvetítsünk, és ezt az eszközt ki is kell használnunk, felelősségünk, hogy tegyünk a ránk bízottakért. Naprakész könyv időszerű témákról, közérthetően, tényszerűen megmagyarázva az evangéliumi alapelveket. A szépirodalmi idézeteknél nem mindig éreztem azt, hogy hozzátesznek a szöveghez, ez azonban nem von le az értékéből. Kiemelten ajánlott olvasmány mindenkinek, akit az erkölcs, önmagunk fejlesztése, vagy akár a keresztény hitelvek miértje foglalkoztat.

Nienna001 P>!
Böjte Csaba – Karikó Éva: Iránytű a végtelenhez

Tartalmas könyv. A szerkesztéssel nem vagyok száz százalékosan elégedett, a betoldott verseket és a főszöveget, fárasztó volt párhuzamosan nézni, de egy idő után elengedtem a verseket. Számos imádságot kiírtam magamnak, és örülök, hogy elolvastam. A mostani kereső gondolataimhoz jól jött. Köszönöm @PTJulia , hogy kölcsönadtad.

PTJulia P>!
Böjte Csaba – Karikó Éva: Iránytű a végtelenhez

A beszsélgetőssorozat jelen kötetében Böjte Csaba a tízparancsolatot veszi végig. Advent második felében olvastam, naponta-kétnaponta egy-egy parancsot, nagyon jó gondolkodós készületet adott a karácsonyra. Mindegyik parancsolat részletes értelmezést nyer Csaba testvér emberséges, érthető szavai által. Ízes, értékes gondolatokat olvashatunk arról, hogy miért érdemes ezeket a régi, de Isten által adott törvényeket betartani, hogy „életünk legyen, és bőségben legyen.”

Véda P>!
Böjte Csaba – Karikó Éva: Iránytű a végtelenhez

"Teremtő fénnyel zsong felém belőle
Értés, erő, segítés, tisztelet.

Építő nyugtalanság ihletője,
És mégis termő békét simogat.
Csendesen épít utakat előre.

Mélyeket sejtet, gyomot irtogat,
És hittel óvja tél s tavasz fagyától
A sarjadzó művészet-magvakat.

Mikor beszél – tűzajkú prédikátor –
Bennem sugárzó sejtelem fakad
Lélekről, Igéről és hivatásról."

/Sík Sándor: A prefektus -részlet-/

evacsako>!
Böjte Csaba – Karikó Éva: Iránytű a végtelenhez

Nem vagyok keresztény, ugyanakkor (vagy talán pont ezért) kíváncsi vagyok a tanításokra, azok értelmezésére. Az egyház pedig általában hirdet, párbeszéd nélkül, éppen ezért óriási dolog volt számomra, hogy az általam amúgy is nagyon tisztelt Csaba testvér hétköznapi dolgokon, saját történetekkel , konkrétan magyarázza el a parancsolatokat, olyan tabutémákat is érintve, mint a homoszexualitás, pedofília. Csak ajánlani lehet.

Színek>!
Böjte Csaba – Karikó Éva: Iránytű a végtelenhez

Példa értékűnek tartom közvetlen személyiségét., az emberekbe vetet hitét, segíteni akarását. Szimpatikusnak tartom hogy nem rejti dogmák közé mondandóját, úgy érzem ez az egyenesség, egyszerűség az az út ami az emberek szívéhez vezet.

Tarja_Kauppinen IP>!

Amennyire rajtatok áll, éljetek mindenkivel békességben.

Tarja_Kauppinen IP>!

(…) bárhová megy, saját magát viszi az ember.

Tarja_Kauppinen IP>!

A kimondott szó önálló életet él, olyan hatást is kiválthat, amelyre a kimondó nem is gondolt volna.

Kapcsolódó szócikkek: szó
Tarja_Kauppinen IP>!

A kereskedelmi televíziók, a bulvársajtó azt tárja elénk, amiért pénzt kapnak. Nem a természetes megoldásokat reklámozzák, mert abban nincs üzlet.

Tarja_Kauppinen IP>!

A baj manapság az, hogy bizonyos dolgok, amelyek ártalmasak az egyénre, a családra, a közösségre, s amit korábban rejtegettek, szégyelltek az emberek, ma trendivé, divatossá váltak.

Tarja_Kauppinen IP>!

A durvaság, a verbális és fizikai erőszak nagyon sok ember életét megkeserítette a történelem során. És nemcsak azokét, akikkel szemben elkövették, hanem azokét is, akik elkövették. Két autó nem tud úgy ütközni, hogy csak az egyik sérüljön meg.

Tarja_Kauppinen IP>!

Az emberi rosszakarat, a gyűlölködés, a harag, az irigység fordítja az embert embertársa ellen.

Tarja_Kauppinen IP>!

Az embernek belülről kellene megreformálnia önmagát!

Tarja_Kauppinen IP>!

Sajnos a média, de az emberek többsége is a negatívumokra van kihegyezve (…)

Tarja_Kauppinen IP>!

Önmagát kellene féken tartania az embernek!