A ​szeretet bölcsője 23 csillagozás

A házasság mérföldkövei
Böjte Csaba: A szeretet bölcsője

Emberi ​léted kibontakozásának fontos perce, amikor megtapasztalod a tiszta, őszinte szerelmet. A mesében olyan egyszerű minden: „Megházasodtak és boldogan éltek, míg meg nem haltak!” A valóságban azt tapasztaljuk, hogy sok kísértés próbálja ellopni a hűséget, az őszinte egymásra figyelést, kioltani a házastársi szerelmet. Az oltár előtt a keresztre tett eskü könnyen elkopik a mindennapi terhelés alatt.
Ha azt látom, hogy valaki a sípályán hatalmasat esik, akkor nem arra gondolok, hogy a síelés ostoba sport, hanem arra, hogy az illető nem tanult meg jól síelni. Ha azt látom, hogy sok házasság felbomlik, hogy nem élnek szépen, szeretetben együtt, akkor nem a házasság intézményét kell elvetnem, hanem azt kell megállapítanom, hogy sajnos sokan naivan, vakon, túl gyorsan rámentek a feketepályára, és emiatt összetörték magukat. Nem a pálya rossz, egyszerűen nem tudtak bánni a felmerülő nehézségekkel.
Könyvünkben végigvesszük a házasság útjának 18 mérföldkövét, azok örömét,… (tovább)

Helikon, Budapest, 2015
180 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632273617 · Illusztrálta: Váradi Levente
Helikon, Budapest, 2012

Tarja_Kauppinen IP>!

Böjte Csaba: A szeretet bölcsője A házasság mérföldkövei

Megtalálja az arany középutat a tanácsadó könyv és a szép gondolatok gyűjteménye között. Van benne mindkettőből, megfelelő arányban: aki a világba vetett hitét visszanyerendő olvassa, az sem fog csalódni, és aki konkrét irányelveket szeretne, amelyek követése megerősítheti a házasságunkat, az sem. Mivel igen szép kivitelű kötet, ideális nászajándék lehet nem csak hívőknek, ám a külcsíntől a belbecs sem marad el, így aki a tartalmáért olvassa, legfeljebb azt róhatja fel neki, hogy nem épp egy zsebkönyv méret. A saját életéből vett példákkal, anekdotákkal támasztja alá a tanait, melyek nemcsak a házassághoz, hanem általában az emberi kapcsolatokhoz, a sikerhez szükséges mentalitáshoz kapcsolódnak. Lényege, hogy az utóbbi évtizedekben az emberek általános hozzáállását is megváltoztatták a javuló, gyorsan fejlődő életkörülmények: rákaptunk arra, hogy ami meghibásodik, annak nem veszkődünk a javításával, inkább kidobjuk. Régen nagyobb becsben tartották az emberek a családi és egyéb kapcsolatokat, hiszen azok szó szerint létszükségletek voltak. Ma már ez sajnos megrendült, ezért hullik szét annyi család, mert kevesebb erőfeszítést teszünk az összetartásukért. A házasság szentsége már csak azért is örök érték, mert a társadalom alapegysége a család, a harmonikus, sikeres család pedig akkor valósulhat meg igazán, ha – Csaba testvér szavaival élve – hárman vannak jelen az oltárnál: a menyasszony, a vőlegény és az Úr. Ez a téma és ez a könyv sosem fogja aktualitását veszteni, jó szívvel ajánlható mindenkinek, akit a tartós, eredményes emberi kapcsolatok témája érdekel, és az, hogy milyen tulajdonságokat kell kifejlesztenünk magunkban ahhoz, hogy sikerrel átevickélhessünk az életen.

Böjte Csaba: A szeretet bölcsője A házasság mérföldkövei

Szeretem Böjte Csaba írásait, mert egyszerű nyelvezettel szól mindenkihez. Azért a fél csillag levonás, mert már több gondolatát olvastam máshol is. Ettől nem rossz, csak nekem volt jó pár oldal, ami átlapozós volt. ;) Újszülöttnek, meg ugye…

Hangsúlyoznám, nem csak a házasságról szól; nem is értem az alcímét. Böjte Csaba a családról, egy emberi életútról és annak mérföldköveiről beszél. Ebben természetesen benne van a házasság is, de a megfelelő résznél említve. Előtte is, utána is vannak az ember életében más fontos események, amelyekről szintén szól a könyv.

Bátran ajánlom keresztényeknek, nem hívőknek; időseknek, fiataloknak; nőknek, férfiaknak egyaránt; Böjte Csaba életbölcsességei mindenkihez szólnak!

Véda P>!

Böjte Csaba: A szeretet bölcsője A házasság mérföldkövei

Amikor a lelkemnek kellene már egy kis simogatás, egy-két igaz szó, akkor szoktam Böjte Csabát elővenni. A három Karikó Éva által szerkesztett kötet után, érdeklődve vettem ezt is a kezembe.
Ami pozitívum volt benne, azokkal már vagy találkoztam más írásaiban korábban, vagy túl sűrűre szőtt köntöst kapott. Az értékéből ez mit sem veszít, azonban míg magát Csaba testvér stílusát, és az eddigi könyveit is azért szerettem, mert a nem hívő ember számára is érthetően, kevéssé liturgikusan, és csak a szükséges pátosszal telítve, nem dagályosan beszél, addig ez ebben a kötetben nem jellemző. Sajnos. Mert ha elsőként veszi kézbe olyan valaki, aki csak kíváncsi, mit sztárolnak annyira mostanában ezen a papon, az akár azt is leszűrheti: ez sem más, mint egy vallásos témájú erdélyi Coelho. És erre a határvonalra nagyon-nagyon éles szemmel tudatosan kellene figyelni!
Ha tárgyilagos, és kicsit rosszindulatú akarnék lenni: Kedves Karikó Éva! Ne tessék közhely-gyűjtemény gyártani Böjte Csaba szavaiból! Nem tesz jót neki! Olyan, mintha még egy bőrt akarnánk lehúzni a három már megjelent kötetről.
Mondom mindezt úgy, hogy 6. éve vagyok keresztszülő az Alapítvány programjában és figyelem ezt az igaz embert, aki mindig közelebb hozza, elérhetővé és kézzelfoghatóvá teszi a sokszor figyelmen kívül hagyott csodát. A szeretet csodáját.

Nienna001 P>!

Böjte Csaba: A szeretet bölcsője A házasság mérföldkövei

Köszönöm @PTJulia – nak, hogy kölcsön adta. Szép gondolatokkal volt tele. Jó párat ki is írtam magamnak, hogyha szükség van csak ki keljen lesni a naplómból. Lehet, hogy egyszer beszerzek egy saját példányt is, mert érdemes lenne még sokszor elővenni és belenézni.

Böjte Csaba: A szeretet bölcsője A házasság mérföldkövei

Csodálatos könyv, egyszerű, mély gondolatokkal, tényleg egy egész életen át lehet olvasni.

Fapicula>!

Böjte Csaba: A szeretet bölcsője A házasság mérföldkövei

Jól összeszedett könyvecske, jó nagy sorközökkel és térnövelő szerkesztéssel.
Minden gondolatát életből vett példákkal támasztja alá, ami az elején nagyon tetszett, ám a vége felé már kicsit idegesített.

PerczeneNiki>!

Böjte Csaba: A szeretet bölcsője A házasság mérföldkövei

Az esküvőkre kaptuk ajándékba. Nagyon szép könyv, értékes mondanivalóval. A fél csillagot azért vonom csak le, mert tőlem – mint nem vallasos olvasotol – eléggé távol áll a könyv stílusa.

geszti>!

Böjte Csaba: A szeretet bölcsője A házasság mérföldkövei

Igazi ráhangolódás volt a szeretet ünnepére.
Böjte Csaba gondolataival egy egész életutat kísér végig. Születésen, gyermekkoron, felnőtt léten át egészen a halálig. Minden élethelyzethez kapunk útravalóul egy-egy gondolatot, ami megérinti a szívünket.
Összefoglalja Csaba testvér szellemiségét, egyszerűen, hétköznapian, közérthetően. Kivitelezése annyira szép, hogy már kézbe venni is öröm.
Szívesen ástam volna mélyebbre egy-egy engem is érintő témában, így biztosan fogok még olvasni tőle.

Lummina>!

Böjte Csaba: A szeretet bölcsője A házasság mérföldkövei

Egy gyönyörű kivitelű könyv szép képekkel, idézetekkel, és sok-sok bölcs gondolattal nemcsak a házasságról, hanem általában a kapcsolatokról és az egész életről. Csaba testvér a tőle megszokott módon egyszerűen, érthetően, kifejezően és sok életből vett példával szól e könyv lapjain keresztül hozzánk. Mindenkinek ajánlom, aki egy kis lelki feltöltődére vágyik.

Filippino P>!

Böjte Csaba: A szeretet bölcsője A házasság mérföldkövei

Minden egyes szava a lelkem legmélyéig hatol, minden egyes gondolata igaz, követendő. Íme, itt egy igaz ember, aki példakép lehet mindenki számára. És még milyen példakép az, akit ő közvetít!

palastim>!

Odaát, a túlvilágon Isten nem azt fogja kérdezni, hogy hány doktorátusod van, milyen diplomáid vannak, milyen autóval jártál, hol, hány szigeten nyaraltál, csak azt kérdezi, hol van a te kedves házastársad, szüleid, gyerekeid.

ritusss>!

Isten melletted van, kielégíthetetlen éhséget, szomjúságot nem olt beléd, kérdéseidre megvannak a válaszok, beérnek a megoldások, csak légy türelmes és kitartó.

ritusss>!

Nem szabad kompromisszumot kötni, hiszen végül is csak egyetlen életed van, ne érd be félmegoldásokkal, ne hagyd, hogy kezedet, szívedet ócska bóvli, limlom töltse be!

ritusss>!

Nem olyan komplikált ez az élet. Örvendj annak, hogy vannak, akiket szerethetsz. Nagyobb és fontosabb feladatod nincs, mint boldoggá tenni azokat, akiket a Jóisten rád bízott. Ilyen egyszerű.

palastim>!

Holnap minden ember azzá válik, amit ma tesz, amit gondol, mond, cselekszik. Életünk minden egyes órája igazából emberré válásunk, kibontakozásunk egy-egy újabb lépcsőfoka. A gyermek testét az édesanya szülte meg, de eljön az az idő, mikor a fiatalnak kell mindennapi munkájával, erőfeszítéseivel megszülnie magát, hivatását, családját, életét.

palastim>!

Azt a gyereket, aki helyett édesanyja írja a házi feladatot, jó szándékával tönkre fogja tenni. A gyerekkori mosatlan almák, a biciklizés közben szerzett horzsolások immunrendszerünket irritálják, ami a fertőzéseket legyőzve megerősödik. Orvosi diplomád, bajnoki címed mit sem érne, ha szüleid megvásárolták volna neked, hogy megkíméljenek a vizsgák, versenyek embert próbáló terhétől, ha verejtékes, kitartó tanulással, küzdelemmel nem te magad harcoltál volna meg értük.

palastim>!

Azok a családok, akik együtt tudnak dolgozni, együtt is maradnak.

Nagyon sok család azért hullik darabokra, mert nem tudnak együtt dolgozni, nincsenek közös céljaik, nem akarnak közös álmokat megvalósítani.

ritusss>!

Ha érzed, hogy szerelmesed mellett szárnyaid nőnek, kibontakozol, ha azt, amit eddig ki sem mertél mondani, hozzábújva meg mered fogalmazni, ha kihozza belőled a legjobbat, ha le tudnád hozni érte, vele a csillagokat az égről, ha mellette felfakadnak belső erőforrásaid, akkor megtaláltad azt, akit Isten neked szánt. Az a te igazi kedvesed, aki termékennyé teszi életed, aki mellett alkotóvá válsz, hegyeket mozgató erők szabadulnak fel benned, források fakadnak szívedben általa.

ritusss>!

Munkád felél, a napok, mint játszi pillangók tovaszállnak, lassan földdé válsz magad is. Ne félj, mikor végül ajtódon kopogtat a halál testvér, néven szólítva rád kacsint, és megkérdi: „Nehéz volt? Küzdelmes volt? De azért szép volt, ugye? Gyere, van egy jó hely, érdemes megnézni! Kicsi vagy, bűnös vagy, de ez ne zavarjon! Pár gólt berúgtál, néhányat kihagytál, talán öngólt is lőttél, nem ez a lényeg, gyere nyugodtan! A mennyország kapujában csak egy dolgot kérdeznek: Hogy mennyire szerettél.”

ritusss>!

Ne azt nézd, ami hiányzik, ami még lehetett volna, ami még belefért volna az életedbe, hanem tudj örvendeni annak, amit kaptál, ami a kezedben van, ami a tiéd! Életed alkonyán számot vetnek: ennyi adatott, ez fért bele! Hogy még mi minden férhetett volna bele, nem tudom, de nem is fontos. A fontos az, hogy alázattal kimondd: „Köszönöm, Uram, Istenem!”