A ​lélek lélegzetvétele 4 csillagozás

Böjte Csaba: A lélek lélegzetvétele

„Átnézve 2018 eseményeit, felemelve népem nagy fazekáról a fedelet, úgy látom, hogy mindenből van bőségesen. Ma nem pénzből, ruhából, házból, autóból, továbbtanulási lehetőségből vagy akár szabadságból van kevés, hanem élő hitből, mindent beragyogó reményből, életünket megújító szeretetből, igen, egyszóval – én úgy látom – ma Istenből van kevés. 2019-re éppen ezért én a magam és a népem számára nem az ajándékot, hanem az Ajándékozót kérem. Nem bölcs tanítást keresek, hanem Mestert, magát a Tanítót szeretném megismerni, megismertetni veletek. Talán nem tévedek, ha azt mondom, hogy nem gazdagságra vágyunk, hanem az egyetlen igaz értéket, Istent szeretnénk átölelni, mert nélküle semminek semmi értelme nincs.”

Csaba testvér

Helikon, Budapest, 2019

Böjte Csaba: A lélek lélegzetvétele

Ez az első olvasásom Böjte Csaba testvértől.
A könyv célja az elmélkedés Istenről, vallásról, világunkról, a szomszédunkról, önmagunkról. Ha ilyen célból vesszük a kezünkbe a kötetet, nem fogunk csalódni. Böjte Csaba élete igazán példamutató és szimpatikus az élethez való hozzáállása.
Pár apróságot megemlítenék azonban, ami egyeseket (engem is) zavarhat:
– Az első az – ami nem a szerző hibája –, hogy miért van az, hogy az egész könyv egy református templom mennyezetkazettái képanyagát és nem valamilyen katolikus témájú képanyagot tartalmaz? Nekem ez nagyon furcsa. Ezt a kiadótól kérdezném, mert nem értem a logikát.
– Másik: eléggé zavart, hogy Csaba testvér többször is beszólt a buddhizmusra, keleti dolgokra, amik (pl. jóga, meditálás) szerinte feleslegesek, sőt…Miközben pont ő mondta, hogy többféle út van, bármelyiken el lehet jutni a célig…Itt megjegyezném, hogy ezzel szemben több keleti „író" tiszteli a kereszténységet (is) és elfogadja. Jó példa erre előző olvasmányom, Paramahansza Jogananda: Egy jógi önéletrajza is!

Ezek miatt vontam le egy fél csillagot, egyébként oké volt.

Lunemorte P>!

Szükségünk van elcsendesedésre, elidőzésre, a jelen pillanat megélésére.

Lunemorte P>!

A gonosz lélek is tud csodákat tenni, és hatalmas erejével aztán az őt követő embert rabságba taszítja.

Lunemorte P>!

A Szentírás szerint Isten a nyugalomban lévő emberhez közeledik.

Lunemorte P>!

Isten nem magányos harcos, Ő szeretne minden munkájában társra találni bennünk.

Lunemorte P>!

Ha kinézek az ablakon, máris olyan csodákat látok, amelyekre azt mondom, lehetetlen, és mégis valóság.

Lunemorte P>!

[…] egyre több ember döbben rá arra, hogy az anyagi dolgok, a földi örömök, emberi kapcsolatok tökéletesen soha nem tudják kielégíteni, betölteni, valamiért rendszerint csalódnak.

Lunemorte P>!

Jézus azt mondja, hogy aki akár egy pohár vizet is ad a legkisebbnek, magának Istennek adja.