Bohus Magda (szerk.)

Verses ​öröknaptár 2 csillagozás

Bohus Magda (szerk.): Verses öröknaptár Bohus Magda (szerk.): Verses öröknaptár

Minden napra egy vers a magyar költészet dúsgazdag tárházából – időkastély, melyben barangolhat az olvasó. Miért éppen ezek a versek? Jeles történelmi vagy irodalmi események, névnapok, ünnepek, természeti fordulók kapcsolnak össze időpontot és szöveget. A napok és versek folyammá nőnek, öröknaptárrá épülnek – íme, egy lehetséges változat a szerkesztők választásai szerint.

Liget Műhely Alapítvány, Budapest, 2009
Liget Műhely Alapítvány, Budapest, 1994
Liget Műhely Alapítvány, Budapest, 1993

Kakasésgólya>!
Bohus Magda (szerk.): Verses öröknaptár

Jó hogy sok fontos, de jó hogy pár lelet és jók a képek és jók bár nem mind, de azért jók a mellészövegek, de a legjobb Molnár Sanyi barátomnál a veszprémi Utas és holvilág antikváriumban, bakelit jazz mellé, a füstben ücsörögve, a nap verse, persze sokszor csaltunk, februárból nyárba mentünk Sándorom gitáron kísérte azt a számot ami ment, pont az előtt, amint épp hallottunk, és a városi hólé mindenféle jósolnivaló foltokat hagyott a padlón mire elmentem. Ez egy csodálatos könyv, talán a verseken felülivé pont ez a naptárság teszi, és hogy hever, vár és ugrik, rádveti magát és betalál, üzen is egy kicsit a napra, vagy csak vicces összevetni bármit bármivel – a napot a verssel , a költőt a nappal , a képet a verssel – és mint mi fel is olvastuk, morzsolgattuk, egészen új verset és új napot is adott.