A ​XX. századi magyar társadalom 0 csillagozás

Bőhm Antal: A XX. századi magyar társadalom

A könyv elsősorban politológia szakos hallgatók számára készült, de fontos ismereteket nyújt azok számára is, akik valamilyen módon érdeklődnek a politológia iránt.
Az egyetemi tankönyv kitűnő elemzést ad századunk társadalomfejlődéséről, alapos háttérinformációt nyújt a magyar rendszerváltás strukturális változásainak megértéséhez. Bemutatja, hogyan alakult át az egykori pártállam társadalmi szerkezete és milyen tendenciák jellemzik a mai állapotokat. Foglalkozik a népesedési tendenciáival, a társadalom egészségügyi és kulturális helyzetével, a társadalmi mobilitással és a nem politikai jellegű szerveződésekkel is.

>!
Korona, Budapest, 1999
250 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639191038

Enciklopédia 9


Várólistára tette 2


Népszerű idézetek

dtk8>!

Jellemző, hogy a főváros mai Andrássy útjának neve 1820 óta a következőképpen változott: Kőműves utca, Maurer Gasse, Ellenbogen Strasse, Könyök utca, Sugárút, Radialstrasse, Andrássy út, Sztálin út, Népköztársaság útja, Andrássy út. A Körönd nevei: Körönd, Hitler Adolf tér, Körönd, Kodály Körönd. Az Oktogon nevei: Mussolini tér, Oktogon, November 7. tér, Oktogon.

23. oldal

Kapcsolódó szócikkek: 1820 · Budapest, Andrássy út · Oktogon
2 hozzászólás
dtk8>!

Az „igazi” értelmiségi tartás az ellenállás volt – ennek tradíciói vannak a magyar történelemben. Petőfi a múlt századi forradalmak korában írta: „Akasszátok föl a királyokat!” S közismert például Ady Endre és Tisza István „viszonya” is. A miniszterelnököt Ady „vad, geszti bolondnak” nevezte egyik versében, Tisza István pedig Adyt „levéltetűnek a magyar irodalom fáján”.

57. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Ady Endre · Petőfi Sándor · Tisza István
dtk8>!

Gyakran tettek különbséget az egyes üzemek vagy régiók munkásai között. Ebben a tekintetben a Vörös Csepel és Angyalföld jelentette a csúcsot, de hozzájuk hasonló presztízst kapott számos „szocialista” város munkássága (Sztálinváros-Dunaújváros, Leninváros-Tiszaújváros stb.).

32. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Angyalföld · Dunaújváros · Sztálinváros

Hasonló könyvek címkék alapján

Sándor Iván: Leperegnek a nyolcvanas évek / A kilencvenes évek és Bibó hagyatéka
Aczél Endre: Acélsodrony – A hetvenes évek
Bibó István: A kelet-európai kisállamok nyomorúsága
Gyarmati György: A Rákosi-korszak
Pentelényi László – Zentay Nóra Fanni (szerk.): JLG / JLG
Végh Antal: Erdőháton, Nyíren
Szabó Márton: A közügy politikaelmélete
Losoncz Márk – Rácz Krisztina (szerk.): A vajdasági magyarok politikai eszmetörténete és önszerveződése (1989-1999)
Bogár László: Háttérképek
Szabó Dezső: A végzet ellen