Hadifogolytáborok ​és (hadi)fogolysors a Vörös Hadsereg által megszállt Magyarországon 0 csillagozás

1944-1945
Bognár Zoltán: Hadifogolytáborok és (hadi)fogolysors a Vörös Hadsereg által megszállt Magyarországon

„A ​táborokkal foglalkozó fejezetek a magyar történelemtudomány páratlan értékét képezik” (Dr. Ravasz István, hadtörténész)

„Bognár Zoltán olyan feladatra vállalkozott, amilyenre előtte senki. Ha valaki Magyarország második világháborús történetének teljes megismerésére törekszik, nem mellőzheti ezt a munkát.” (Prof. Dr. Szakály Sándor történész)

Dr. Bognár Zoltán (1963) történész, a Károli Gáspár Református Egyetem docense, a Gulágkutatók Nemzetközi Társaságának az elnöke. Több mint 20 éve foglalkozik a XX. század politika-, had- és társadalomtörténetével, különösen a második világháborús magyar hadifoglyok, a „malenkij robotosok” és a Gulagra hurcoltak történetével. E korszakról eddig több tucat tudományos publikációja és két könyve jelent meg.

E könyv a XX. századi magyar történelem egyik méltatlanul elfeledett, eltitkolt részét mutatja be: a második világháború folyamán és az azt követően létrejött magyarországi hadifogolytáborokat és a bennük őrzött… (tovább)

Kairosz, Budapest, 2012