Játékos ​sakktanítás 1 csillagozás

Bognár Anna – Gál Tamás – Péczeli Zoltán – Zabó Katalin: Játékos sakktanítás

Kiknek, miért írtuk a könyvet

Sajnos a magyar könyvpiacon nagyon kevés olyan könyvet találni, amely kezdő gyerekek sakktanításának módszereivel foglalkozna, így könyvünkkel a fő motivációnk ‒ a magyar sakkoktatás fejlődésének elősegítése mellett ‒ ennek az űrnek a kitöltése. Elsősorban sakkoktatóknak, edzőknek, sakkot tanító pedagógusoknak ajánljuk, de szülőknek, sakkban fejlődni vágyó kezdő játékosoknak is használható tudást adhat.

Miről szól a könyv?

Könyvünk a sakkjáték megszerettetéséhez ad módszertani segédletet. Amellett, hogy kiemeljük benne a pszichológiai és pedagógiai alapok fontosságát, szeretnénk olyan tudásanyagot átadni az olvasónak, melynek segítségével játékos, gyerekközpontú formában ismertetheti meg a gyerekekkel a sakk alapjait, s viheti el őket egészen az értékszám megszerzéséig.

Sakkpalánta, Budapest, 2015

Adryenne1991>!
Bognár Anna – Gál Tamás – Péczeli Zoltán – Zabó Katalin: Játékos sakktanítás

Munkámból adódóan kezdtem el olvasni ezt a könyvet. Egy ideig jól is haladtam vele, aztán valami történt. Megakadtam vele. Mind itthon, mind az ovikban is.
A játékötletek szuperek benne. A legtöbbet ki is próbáltuk a gyerekekkel.
A feladatlapok is nagyon jók, az ovisaim mindig lelkesen csinálgatják, és rám is szólnak, ha egy alkalommal véletlenül nem viszek nekik.
Az elején a figurákat ismerhetjük meg egy-egy mese keretein belül, amik általában nagyon szórakoztatóak.
Ezután a különböző taktikai dolgokat is egy-egy történeten keresztül szeretnék megismertetni a gyerekekkel. Ezzel viszont már nagy a gond.
1. Iszonyú hosszúak a mesék.
2. Nagyon bonyolultak is.
3. Egyáltalán nem szórakoztató még számomra se.
Több oldalon keresztül folynak az események, de már a második oldalon én sem értem, hogy miről van szó és vagy 10-15 perc mire felolvasom.
Ezt nagyon hamar abba is hagytam, és más módszerekkel próbáltam a gyerekeknek elmagyarázni a sáncolás szabályait vagy a sakk-matt fogalmakat.

Ha még egyszer újrakezdhetném a tanévet, akkor a sakkfigurák megismerése után letenném a könyvet. Szerintem már vannak ennél sokkal jobban megírt sakkos történetek is.