Bogdanov Edit (szerk.)

Artúr ​király legendája 5 csillagozás

Bogdanov Edit (szerk.): Artúr király legendája

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A történelem nagy rejtélyei Kossuth

Kossuth, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630978194 · Fordította: Medgyesy Zsófia

Bogdanov Edit (szerk.): Artúr király legendája

Sok retellingben, mesében, amit olvastam felmerült már ez a téma, ezért kíváncsian kezdtem neki. Mindent összefoglalt a könyv, ami érdekelt a témában: Kerekasztal, Excalibur, Camelot, létezhette-e egyáltalán Artúr,a Grált stb. Megérte elolvasni :)

Nikike_k>!

Az Artúrral kapcsolatos történetírás egyik legkomolyabb nehézsége az, hogy nem tudja a legendabeli királyt egyetlen történelmi alakkal azonosítani. A különböző források adatai ugyanis nem fedik egymást, s a dokumentumokból nem rajzolónak ki egy valószerű portré kontúrjai. Tovább nehezíti a történelmi személy kilétének felderítését, hogy a király állítólagos uralkodását követő évszázadokban élt krónikások és írók számos fantasztikus elemet is szőttek a történetbe.

Nikike_k>!

Camelot varázslatos udvari millője és a Kerek Asztal kiváló lovagjainak figurái (Lancelot, Gawain, Perceval, Galahad, Bors és a többiek ) írók és költők fantáziájában formálódtak ki.