Bogarak 6 csillagozás

Bogarak

Gyertek, kis felfedezők! Nézzük meg alaposabban a legtekergősebb, legmászósabb, legijesztőbb és leggyönyörűbb rovatokat! Az ablakok alatt még több érdekes információt találhatsz a bogarakról. Rengeteg felfedeznivaló vár!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kis felfedezők Napraforgó

Napraforgó, Budapest, 2018

Gelso>!
Bogarak

Alapvetően tetszett a könyv, pozitív és jó dolog benne, hogy az érdekességekre összpontosít – hiszen azokból többet meg tudunk jegyezni, jó sokat is összegyűjt belőlük.
Ami viszont nagyon zavart, az az, hogy puhatestűeket/csúszómászókat/férgeket (közönséges achátcsiga, meztelen csiga, giliszta) is találunk a könyvben, amelynek Bogarak a címe.
Nagyon jó a felvezetés: érdekességek a világ rovarjairól: spoiler, ami nemcsak a mai, hanem a régi korokból is csepegtet különleges információkat, de akár kitér a szélsőségekre is (méretre, rejtőzködési képességre, mozgásra, táplálkozási szokásokra vonatkozóan is).
Sajnálom azt is (ugyanakkor mivel ez egy fordítás, megértem), hogy több állat megnevezése magyarul elmaradt – csak latinul sikerült megfelelőjét odatenni, pl.: Urania Ripheus, Polymita picta, Sphaerocoris annulus, mely esetében elvileg találni magyar megfelelőt: Picasso poloska) – ami megint csak nem egy szerencsés megoldás, lévén (kis)gyerekeknek szóló könyvről van szó…
Összességében egy nagyon jól összeállított, rendkívül informatív könyvet olvashattam, rengeteg érdekes miniinformációval; olvasását emiatt szívesen tettem, annak ellenére, hogy nem rajongok az állatokért – sajnálom a tartalmi szépséghibát, mivel ez egy elsősorban információ-átadó könyv, ezért szerintem erre jobban oda kellett volna figyelni.

„A tudósok jelen pillanatban 900 000 rovart ismernek, de minden évben ezrével kerülnek fel az újak is a listára. Becslések szerint még 4 millió faj vár besorolásra!”

Anndi85>!

Igényes oktatókönyv.

Rövid, tömör érdekességek, amik a kihajtható füleken kívül és belül találhatóak.
Ez a mai, állandóan „fitető-matató” gyerekeknek nagyon izgi.

Garabonciás>!
Bogarak

Könyvtári példány, de ebből szeretnék itthonra is egyet, mert nagyon szuper bevezető az entomológiába.
Élethűen vannak megrajzolva (nem teljesen realisztikusan azért) a rovarok, csoportosítva vannak, könnyen ki lehet igazodni közöttük.
Igazából nem tartalmaz sok szöveget, inkább érdekességeket lehet olvasni, de szerintem inkább válik előnyére a kötetnek, mert kíváncsivá tesz, ösztönöz a mélyebb megismerésre, és ami a legfontosabb: abszolút meg tudja kedveltetni ezt az élőlénycsoportot.