Végtelen ​Mezők Vándora 17 csillagozás

Történetek, mesék – időn-téren innen és túlról
Bogár Erika: Végtelen Mezők Vándora

„Bogár Erika minden itt olvasható novellájában megtalálhatóak a mély érzelmek, az örömök és a fájdalmak, az emberi gyarlóságok, a becsület vagy a becstelenség, és az Olvasó rádöbben: szinte alig létezik mai életünkben olyasmi, ami az idők során képes radikálisan változni. Az önzés, a kegyetlenség, az erőnkkel való visszaélés mindig létezett, és létezni is fog.
Ám hiába tudatosítjuk mindezt önmagunkban, mégsem érzünk az írónő novelláinak elolvasása után letargiát, legfeljebb némi léleképítő szomorkás ízt, ami ugyanúgy a magasabb szintre emelkedés irányába képes az emberi pszichét fordítani.
Jobbá lenni, és jobbá tenni másokat és magunkat! –, ez villan elsőnek az Olvasó elé, ha a novellák esetleges burkolt célját boncolgatja.”

Publio, 2016
ISBN: 9789634247425
Publio, 2016

Nikolett0907 P
Bogár Erika: Végtelen Mezők Vándora

Bogár Erika: Végtelen Mezők Vándora Történetek, mesék – időn-téren innen és túlról

"-Néhány emlék…-mentegetőzött.
Jan megértően bólintott.
-Suttogd el a fáknak, ők megőrzik."

Kedves Írónő, Erika!

Hogy mondhatnám el neked szavakkal, mit is váltott ki ez a pár novella a lelkemben!?
Mond, honnan van ennyi emberség, érzelmek milliói, ki nem mondott igazságok ezrei lelkedben?
Azt kaptam amit vártam?
Részben, de talán sokkal, de sokkal többet.

Nézzük részleteiben:
1. Magdaléna: Most komolyan, mikor ezt írtad mit éreztél? Miképpen volt szíved leírni ezeket a sorokat. Elképesztő volt. Mikor befejeztem, nem tudtam tovább olvasni, potyogtak a könnyeim és nem értettem, hogy miért ennyi? Egy önálló regényt is megérne, mert elképesztő fájdalmat, igazságtalanságot és igazságot hordoz magában.
Annyira rettegek egy ilyen jövőtől….ennyi embertelenségtől…és mégis…amit elakarunk temetni MINDIG a felszínre tőr….mint a víz, mely kimossa az utat magának…

2. Csak a fák: Értettem és értem most is. Komoly gondolkodást nem hagyott maga után, de teljesen átéltem a benne leírtakat és éreztem, ezt le kellett írnod.

3. Akinél a hatalom: Tudod ez volt az egyik legnagyobb kedvencem, pedig meg sem tudom pontosan fogalmazni, hogy miért. Azt hiszem összesen 10 olvastam el minden túlzás nélkül, bele ivódott a lelkembe és lassan sorról sorra feltudom mondani neked…

4. Tündérszárnyak: Itt tört el a mécses végleg…mégis miért…ilyen áldozatot hozni….és mégis vajon megérte….oly, a manóba, most mennyire utálom…pedig bámulatosan talányos….annyira szerettem, pedig a szívem már darabokban…

5. Magányba varrva: Itt már kellett a százas papírzsepi és a hit nem vagyok egyedül.
Kellett az érzés, hogy jó időben vagyok, kellett a látvány, hogy itt van mellettem akit szeretek…

6. Vendég a faluban: Nagyon szerettem, izgultam és mérges voltam. Majd az utolsó soroknál megértettem amit elfedtél és nagyon hálás voltam neked ezért a befejezésért.

7. A hiúz: Ez volt a történet ahol már vártam a mély fájdalmat, ahol körül öleltem és nem engedtem. Ahol az érzelmeim a tetőpontot elérték, és ahol úgy éreztem ennél kegyetlenebb már nem lehet. És bár önmagában gyönyörű minden sora, a meg nem élt életek, az elfelejthetetlen emlékek egy másik életért…nagyon nehéz….

8. Végtelen mezők vándora: Megpróbáltad bezárni a sebeimet. Elhinteni még annak hitét és érzetét, hogy örüljek és becsüljem ahol vagyok, akivel vagyok. De nem tudtad, hogy már régóta tudom….a sebeim pedig nyitottan tátonganak a világ felé…

Azt hiszem a magyarságod egyik legnagyobb bizonyítéka ez a pár novella, melyet egy gyönyörű borítóval csokorba foglaltál és átadtad az olvasóidnak.
„Nesze nektek, emésszetek, gondolkodjatok és éljetek!”

Bár utazókönyvként került hozzám, és igen itt is köszönöm, de összességében írom.

KÖSZÖNÖM, hogy megírtad, és olvashattam.

Annyi érzést és hitet adtál nekem.
Kérlek soha ne hagyd abba bármilyen rögös is az utad.

Szeretettel, Egy hűséges olvasód …

Diana_L I
Bogár Erika: Végtelen Mezők Vándora

Nehéz elfogultság nélkül írnom Bogár Erika pár hete megjelent novelláskötetéről. Már csak azért is, mert rendszeres látogatója vagyok Erika blogjának, ami ugyan azt a nevet viseli, mint a most megjelent novelláskötet.
Nem vastag a könyv és akár egy nyugalmasabb délután végig lehet olvasni, én mégis apránként jutottam a végére. Minden reggel, munkába menet elolvastam egy-egy történetet. Ez így utólag, nagyon jó döntés volt, mert így nem keveredtek össze a fejembe a történetek és nagyon kellemesen szórakoztam a kora reggeli órákban.
A Végtelen Mezők Vándora nem sokban hasonlít a tavaly olvasott Tullia meséihez. Persze most is nagyon érzékletesek és részletesek a leírások, de teljesen más, mint amit Erikától megszoktam. Mindegyik novella egy-egy apró regény, amik bővebben kidolgozva akár nagyregények is lehetnének. A neveket most is imádtam.
Ha kedvencet kellene választanom, akkor a nehéz dolgom lenne. Nem tudnék dönteni A Végtelen Mezők Vándora és a Tündérszárnyak között. (Halkan megsúgom, hogy a Tündérszárnyakról nekem egyből Karen Marie Morning jutott eszembe. Ebből egy nagyon jó tündéres regény lehetne. Remélem Erika elolvassa ezt és megfogadja). De lehet akár a jelenben játszódó történet, akár irigységgel teleszőtt tündérmese, mindegyik novella érzelmekkel teli és nagyon kellemes szórakozást nyújtott. Amolyan itt egy csipetnyi misztikum, amott egy adag valóság módon.
Összegezve, egy könnyen olvasható, fantáziadús, érzékletes leírásokkal teli minitörténetek gyűjteményét kaptam. Nálam biztosan újraolvasós lesz ez a kötete is Bogár Erikának.

TiszlaviczMarcsi IP
Bogár Erika: Végtelen Mezők Vándora

Minden novella más és más, és mégis ugyanaz. Tetszett, hogy utaztunk térben és időben, valóságban és fantáziában is. Gratulálok Erikának, szép csokrot adott az olvasónak! Élvezet volt elmerülni a történetekben.

Bogár Erika: Végtelen Mezők Vándora

A Végtelen Mezők Vándora nem az első könyv, amit Bogár Erikától olvastam, és nem is az utolsó. A Tullia meséi – Őrző című fantasyjével már bebizonyította, micsoda gazdag képzeletvilággal rendelkezik, és milyen szépen fogalmaz – erről bárki meggyőződhet, aki felkeresi a blogját. Nem volt kérdés, hogy a következő művére is lecsapok, és nem csalódtam benne, történetei ezúttal is elbűvöltek.

Bővebben: http://tclang.blog.hu/2017/02/22/ezt_olvastam_bogar_eri…

Judy22
Bogár Erika: Végtelen Mezők Vándora

Egy gyorsan olvasható, rövid és könnyed délutáni könyv, ám megtévesztő. A belsője nem ezt tükrözi. Rövid és velős.
A könyv tele van érzelmekkel, mondanivalóval, gondolkodni is lehet rajta jelentősen.
Továbbiak:

Aurora_Serenity_White I

Varázslatos kis történetek.

DianaSoto I

Ez egy nagyszerű könyv!
Minden sorát szerettem és élveztem.
A novellák izgalmasak, olvastatják magukat, önálló könyvként is megállnák a helyüket.
Nem hosszú a könyv, minden estére jut belőle egy novella.

Amit külön értékeltem, hogy nem voltak benne helyesírási hibák.

Szerettem volna grafikákat is látni, de így is élvezetes olvasmány.

Ajánlom!

Szilvi3672 I
Bogár Erika: Végtelen Mezők Vándora

Bogár Erika novelláskötete kellemes olvasmány, mély érzelmeket közvetít, elgondolkodtat. A múlt, a jelen és a jövő kavarog benne ugyanúgy, mint a valóság és a mese. Központi szerepet játszik a novellákban a jó és a rossz harca, illetve kimondatlanul egyikben-másikban az életeken átívelő karma is.
Köszönöm, hogy olvashattam, az írónő további írásait is kíváncsian várom! :-)

tmoni
Bogár Erika: Végtelen Mezők Vándora

Bogár Erika helyi (győri) szerző új novelláskötete, a Végtelen mezők vándora a sokatmondó Történetek, mesék – időn-téren innen és túlról alcímet viseli, hiszen a 8 elbeszélés a jelenben, a múltban, a jövőben, egy más világban vagy ezek kombinációjában játszódik.

A teljesen különböző művek közös vonása az érzelemközpontúság, ill. az a tény, hogy mindegyikben történik egy fontos dolog, amely örökre megváltoztatja a főhős életét, gondolkodásmódját vagy hitét – egyetlen kivételtől eltekintve. A Csak a fák… című novella főszereplője, Eszter az egyetlen, akinek megadatik a valós döntés lehetősége, és ő nem enged a változásnak. Elgondolkodtató…

Az események, melyek a változásokat okozzák, néha végzetszerűek (Magdaléna, Magányba varrva, A hiúz, Végtelen mezők vándora), néha viszont gyarlóság vagy gonoszság eredményei (Csak a fák…, Akinél a hatalom, Tündérszárnyakon, Vendég a faluban). Az ebből fakadó változás minden esetben igen komoly: a megértés. Magdaléna szeme felnyílik, meglátja az álca mögött a valóságot; Eszter megérti, hogy a család fontosabb a pillanatnyi boldogságnál; Hajnal rádöbben, hogy a hatalom gyakorlatilag mindenható; Zille rájön, hogy a szerelem többet ér még a tündérszárnynál is; Szandra felismeri, hogy olyasmit is elveszthetünk, ami sosem volt a miénk; Gyöngy megtapasztalja, hogy emberi gyarlóság nem győzheti le az igaz szerelmet; Lilla megtudja, hogy az őszinte érzéseknek még a halál sem vet véget; a párductestű fiatal lány pedig azzal szembesül, hogy a boldogság egyetlen pillanat alatt füstbe mehet.

Igen, minden főhős nő: intelligens és tudatos, esendő és okos, naiv és gyermeki, kacér és játékos, különc és hagyománytisztelő, egyenes és magabiztos, nyitott és természetes, szabadgondolkodó és hívő – nyolc nagyon eltérő hölgy különböző időkből és terekből, akik megmutatják, hogy bár az ember az idők folyamán nagyon kevés változásra volt képes, az alapvető értékek mindig fennmaradtak, és fenn is fognak maradni.

A nyolc elbeszélés közül a legjobban megírt a Magdaléna: igazi novella, feszes szerkezetbe tömörítve egy regényre való tartalmat. A leghétköznapibb, s ezáltal az olvasóhoz a legközelebb álló a Csak a fák…, a legdrámaibb és legszélsőségesebb az, Akinél a hatalom, a legmeseszerűbb, s ezáltal a legdidaktikusabb a Tündérszárnyakon, a legeredetibb és legérdekesebb a Magányba varrva, a legkevésbé eredeti, s ezáltal a legkiszámíthatóbb a Vendég a faluban, a legkülönösebb és legspirituálisabb A hiúz, és a legtömörebb a címadó Végtelen mezők vándora.

Szeretném hangsúlyozni, hogy nem női könyvről van szó. Szó sincs csöpögésről, zsebkendőről, szentimentalizmusról. Nyolc emberi sors, melyen keresztül kirajzolódik egy szomorkás, fanyar, realista, de még véletlenül sem cinikus, sőt a reményt mindvégig magában hordozó életszemlélet, mely bölcsességet, széles látókört, tapasztalatot, érzékenységet és nyitottságot sugall az olvasónak. Mindössze 90 oldal, kár lenne kihagyni.

Virizlai_Richárd
Bogár Erika: Végtelen Mezők Vándora

Azon szerencsések közzé tartozom, aki személyesen is ismerheti Bogár Erikát, aki ilyen csodás írásokkal ajándékoz meg minket és a világot.
Természetesen, igyekszem minden elfogultság nélkül írni egy kis kritikát eme újabb gyöngyszemről.
A novellás kötetek mindig is a gyengéim voltak. Néha sokkalta jobban letudnak kötni, mint a regények. És ez itt is megvolt. Történetről, történetre egyre izgalmasabb és magasabb légvételű írással találhattam szembe magam.
Nagyon elgondolkodtatóak írások. Olyan mély, a lelket, szellemet és szívet is megdolgozó gondolatvilággal rendelkeznek, amitől többé tudnak válni egyszerű történeteknél. És ami a leginkább tetszetős benne, hogy azonosulni tudsz az írásokkal.
Ami egy picit néha csúfított a képen annyi, hogy egy két novellában nekem kicsit gyorsan pörögnek az események. Vártam volna, hogy egy pettyet jobban ki legyenek bontva a cselekmények. De ez épp, hogy egy-két helyen feltűnt. Illetve a nevek voltak még számomra sarkalatos pontok. Amikor egy történetben több nem átlagos vagy könnyen megjegyezhető név akadt volt, hogy egy kicsit összemosódtak a szerepek.
Azonban örökre bántam volna, ha nem olvasom el. Nagyon sokat adott és segített nagyon sok mindent felismerni a saját életemben. A történetek olvasása közben az az egy a lényeges, hogy a sorok és cselekmények mögé láss és megértsd a bensőséges és lélekből fakadó igazságát.

Diana_L IP

A Mátrában még a legforróbb nyári nap is hideg hajnallal kezdődik…

Csak a fák...

Diana_L IP

Valahonnan tépett hangfoszlányokat hozott felé a szél. Megállt, fülelt, aztán elindult a hangok forrása felé. Sebesült harcos feküdt előtte a porban.
– Segíts! – A lány felé nyújtotta véres kezeit, tekintete kérlelőn fonódott egybe a zöld szemekkel, de a finom arcon nem látszott érzelem. A sebesült leejtette a kezét.
– Drák vagy… Ölj meg akkor! Így is segíthetsz.
A lány lehajolt, és megnézte a sebet a férfi vállán.
– Miért nem ölsz meg? – kérdezte az.
– Miért öljelek meg? Mert más a hajad színe, mint az enyém? Mert másképp hívod az Istent? Ezért?

Végtelen mezők vándora

_Ellamara_

-Néhány emlék…-mentegetőzött.
Jan megértően bólintott.
-Suttogd el a fáknak, ők megőrzik.

21. oldal ~ Csak a fák

Lang_Tünde IP

Sokféle néppel találkoztam, akik használják a mágiát. Mind tudják, hogy veszélyes dolog beleavatkozni a felsőbb hatalmak dolgába.

55. oldal - Magányba varrva

Lang_Tünde IP

Nem emlékezett rá, köszönt-e a hölgynek, csak annyit tudott, hogy elveszített valamit, ami egykor az övé volt. Valami megfoghatatlant, birtokolhatatlant, mint amilyen az első napsugár vihar után, vagy a virágillatú szellő… az ilyen csodát elveszíteni a legnagyobb fájdalom a világon.

59. oldal - Magányba varrva