Jádeszív 31 csillagozás

Bogár Erika: Jádeszív

Mi köze Mark Aretas nyomozónak és húgának, Lilynek a középkorhoz?
Van-e gyógyszer a rejtélyes betegségre, amely öröklődik az Aretas családban?
Hogy okozhatnak akár halálos sérüléseket ékszerek?
Eliza Leoni doktornő kérdések sorával szembesül, miután Mark a páciense lesz.
A nyomozó és társa, Alex az ékszerekkel összefüggő halálesetek nyomába ered, és a doktornő is válaszokat keres.
Egy kérdésre azonban Elizának magának kell válaszolnia. Továbbmegy az úton, melyre racionális és alapos tervezés után ugyancsak orvos vőlegényével lépett, vagy hagyja, hogy Mark jádezöld szeme elbűvölje, és követi a férfit varázslatos lovagi világába, ahonnan talán nem lesz visszatérés mindenki számára?
A 2011-ben Álomőrzők címen futó blogregény könyv formában.

NewLine, Bakháza, 2022
NewLine, Bakháza, 2022

Bogár Erika: Jádeszív

Mark Aretas különleges bűnügyekre specializálódott nyomozó, ő kezd el nyomozni, amikor eltulajdonítanak valahonnan egy középkori ritkaságot. Különleges ember, aki egy baleset folytán elfelejtette mi történt vele élete nagy részében, viszont a középkorról betéve tud mindent, hiszen valamikor egyetemen oktatott, de összekülönbözött a főnökével és távoznia kellett. Rendőrként az a típusú nyomozó, aki sosem ússza meg ép bőrrel az adott akciót. A mostani után pedig rejtélyes sebesülések jelentkeznek rajta, amelyek mindenkit a középkorra emlékeztetnek. És a nyomok is egy másik idősíkra vezetnek…

Bogár Erika könyve, egy különleges történet, amely két idősíkon játszódik. A jelenkorban két zsaru próbál felgöngyölíteni egy ügyet, miközben fokozatosan kiderül, hogy egyikük középkorihoz hasonló világból, Dilalionból származik. Természetesen mit sem ér egy nyomozós regény a jó és a rossz csatája nélkül, és itt megkapjuk mindkét világ negatív karakterének összefogását, amelyben a főhős természetesen felveszi ellenük a harcot. Mark pedig az a főhős, akiről a középkori lovagokat lehetne mintázni. Lovagias, harcol az igazságért, óvja a rábízott testvérét, a jelenkorban nagyon beteg Lilyt és még a mesebeli királykisasszony szerepében tündöklő doktornőnek is teszi a szépet.

A kötetből nagyon érezhető az írónő középkor iránti szeretete. Amikor a jelenkorban vagyunk, akkor is a középkorral foglalkozik a főhős, vagy egy korabeli történésről tart előadást Elizának, mint például a keresztes háborúk. Vagy az eltulajdonított középkori tárgyak után nyomoz. És még úgy is sebesül meg sokszor, mintha egy középkori fegyver vagy kínzás okozná a sebesülést. A szerző emellett egyfajta kritikát is elmond a jelenkorról, amikor a Dilalionnal hasonlítja össze, hogy a két világ között átutazók miért betegszenek meg sűrűn:

„A félelem elgyengíti a testet. Ebben a világban rengeteg a félelem, a mi szívünk számára ez sokkal megterhelőbb, mint az itteniek számára – persze idővel őket is tönkreteszi a saját világuk. Tönkremennek, belebetegszenek a rettegésbe és a gonoszságba. Itt hosszabb ideje uralkodik a Gonosz, mint Dilalionban, a tárgyak átitatódtak félelemmel, haraggal és gyűlölettel.”

A kötet szövege könnyen olvasható, az olvasó szinte észre se veszi és a máris a folyamatosan kibontakozó, nagyon izgalmas történet végére ér. A szerző olykor az ironikus humort sem nélkülözi és ez főleg a jelenkori részekben olykor az amerikai akciófilmek zsarupárosaira emlékezteti az olvasót, míg a középkori idősíkban élvezhetjük a korabeli csatajelenetet, a lovagi erényeket és a kihagyhatatlan sárkányt is. Garantáltan élvezetes történet, amely nem hiányozhat a kalandregényeket és a középkort kedvelő olvasó polcáról!

cicus61 P>!
Bogár Erika: Jádeszív

Mostanában hanyagoltam kicsit a fantasyt, mert nem jöttek be a könyvek. Ez a történet viszont visszavezet ebbe a csodás világba. A mi világunkban indul a történet Mark sebesülésével, így találkozik Elizával, aki orvos. Eddig talán olyan kicsit, mint a többi hasonló regény. Aztán kiderülnek dolgok és egyre furcsább lesz a folytatás. Lily, aki Mark húga és Mark is furcsa betegségben szenved, a szívükkel van valami probléma. Majd történnek érdekes események és kiderül, hogy van egy másik világ is, ami a középkorhoz hasonlít és hőseink oda tartoznak. spoiler ami más esetben elég volt ahhoz, hogy letegyem a könyvet, de ez a könyv egyszerűen elvarázsolt és addig olvastam, amíg a végére nem értem. Jó lenne, ha lenne folytatás, szívesen olvasnám tovább a mesét.
A borítója is nagyon tetszett, kiderül mire számíthatunk a történetben.
Még nem olvastam az írónőtől, de most majd bepróbálkozom másik könyvével is.

Ferger_Jolcsi P>!
Bogár Erika: Jádeszív

Olvastam már korábban az írónőtől, úgyhogy nem volt teljesen ismeretlen számomra a stílusa, de valahogy ez a kötet engem most nem annyira fogott meg. Volt benne egy-két homályos jelenet, amikor nem pontosan értettem, hogy merre fognak haladni az események, vagy hogy mi jelentőségük van a cselekmény szempontjából. A fantasy vonal nekem nagyon kevés volt benne, kimerült annyiban, hogy szerepelnek a kötetben átkozott ékszerek, illetve egy párhuzamos világ, ahová a szereplők időnként átjutnak egy-egy jelenet erejéig. Mark karaktere volt a legszimpatikusabb számomra, bár szegény elég sok szörnyűséget kellett elszenvedjen, jópárszor kórházba is került a nyomozóként végzett munkája következményében. Eliza doktornővel is így ismerkedett meg, akit egy idő után a titkokba is beavatnak és így előtte is nyilvánvalóvá válik a másik világ létezése, bár elég könnyen vette az új információt, ami számomra kicsit fura volt. A kötet borítója szerintem meseszép lett, rögtön megfogott, amint megláttam.
Bővebben: link

Kate_Moon IP>!
Bogár Erika: Jádeszív

Nos… első körben szeretném megköszönni az írónőnek, hogy utazókönyvként elolvashattam ezt a regényt :)
Igazából nem tudom mit is mondhatnék… Tetszett is, meg nem is.
Tetszett, mert gördülékeny volt a stílus, nem voltak benne értelmetlen zagyvaságok, nyakatekert mondatok, manapság felüdülés számomra, ha nem kapkodom a fejem egy-egy rettenetes mondatot olvasván, és nem sóhajtozom közben, hogy „jaj, ne már, mikor aludt el a szerkesztő munka közben?”. A történetnek van egy íve, érdekes is volt, az ötlet tetszett.
Ám mégis hiányérzetem van, mert a karakterek nem kerültek közel a szívemhez, nem dobogott hevesen egy-egy kétséges kimenetelű eseménynél és nem motivált az olvasásban, hogy tudjam mi történik velük. Nem tudom miért. Kicsit sótlan volt mindenki. Vagy nem tudom. :-/
Kérdéseim is maradtak, Dilalionból igazából nem kaptunk semmit, azt a világot fel lehetett volna egy kicsit jobban is építeni. Ha ez egy sorozat első része lenne, nem hiányolnám, de így sajnos igen.
Ettől függetlenül szeretnék még az írónőtől mást is olvasni, mert arról meggyőzött, hogy érdemes rá figyelnem :)

utazolany IP>!
Bogár Erika: Jádeszív

Ha röviden szeretném összefoglalni, mit jelentett számomra a regény, azt mondanám, írnám, hogy a Jádeszív egy világokon átívelő szerelem története. Többek közt. :)
Bogár Erika ezzel a fordulatos regénnyel részben visszatért a fantasy műfajhoz. Valóban csak részben, mert a történet számos ponton jelen világunkhoz kapcsolódik. Az olvasó eleinte nem is sejti, hogy miféle utazásban lesz része, ha kezébe veszi a regényt, az írónő milyen mélységekbe taszítja, milyen magasságokba emeli a hőseit. Tele van talánnyal, izgalommal, a főszereplők vívódásával egészen az utolsó oldalig.
És hogy megtudjátok mennyire „bogárerikás” a befejezés, olvassatok el Ti is a regényt.
Köszönöm, hogy előolvashattam!

Nora42>!
Bogár Erika: Jádeszív

Annak ellenére hogy mindenevő vagyok könyvek terén, a fantasy és a mesék mindig is a szívem csücskei. Főleg ha meg van szórva csipetnyi romantikával, hát a Jádeszív ilyen. Olvastam Erikától a Tullia meséit, amit a szívembe zártam, meg kell mondjam ez a könyv sem marad el tőle. Ahogy elkezdtem olvasni körülvett a csoda, teljesen beszippantott, körbeölelt. Igazi szívemhez, lelkemhez szoló történet, ami csodás borítójával mindjárt elvarázsolt! A könyvhét egyik legnagyobb meglepetése volt számomra Erika, és a könyv, mintha a sors rendezte volna, hogy mi találkozzunk. Annyira jól esett a közvetlensége, kedvessége az írónőnek, mélyen meghatott, itt is köszönöm a könyvet, és a kedvességedet! Na, de térjünk vissza a könyvhöz. Eliza orvosként dolgozik, Márk megsérül, így találkoznak. Márk huga egy rejtélyes betegséggel küzd, mely felkelti a doktornő figyelmét, és elkezd érdeklődni a betegség iránt, szeretné őt meggyógyítani. Keverednek az idősikok, érdekes, izgalmas dolgok derülnek ki. Nem kis döntés elé állítja hőseinket, nagyon izgultam hogy döntenek. Közben magam is elgondolkodtam mit tennék a helyükben. Tényleg egy léleksimogató olvasmány volt, nagyon szerettem elmerülni benne. Csak ajánlani tudom! Köszönöm hogy olvashattam!! Nagy élmény volt!!

Aurora_P_Hill IP>!
Bogár Erika: Jádeszív

Olvastam már az írónőtől, de ez a kötet más volt, és jobban is tetszett. (Nem tagadhatom a fantasy iránti rajongásomat :D)
Amiről szívesen olvastam volna, az a másik világ, az ottani élet, Mark igazi valója… Hiányoltam ezt a szálat, vagyis inkább hiányosnak éreztem. Oké, kaptunk belőle ízelítőt, de nem volt egy konkrét elképzelésem, milyen lehet Delalion. Ha lesz folytatás, mehetne errefelé a sztori, én vevő lennék rá. :)

Tetszett, ahogy kiderülnek az apróságok, az összefüggések, a titkok feloldódnak egy-egy beszélgetés folyamán, és persze, az is, hogy nem a tipikus nő-férfi alakok szerepelnek a történetben. (Eliza rövid hajú doktornő, Mark pedig hosszú hajú nyomozó).
A lovagi szál bejött nagyon, szeretem, ha egy férfi tényleg férfi, és védi azt, akit szeret.

Olvastam volna tovább. Lesz tovább? :)

Lione IP>!
Bogár Erika: Jádeszív

Érdekes történet, nem hagyományos fantasy, pedig a borítóról elsőre azt gondolná az ember. A rejtélyes, nyomozós, rendőrös szállal szerintem egyedi hangulatot teremtett a szerző. Amikor viszont úgy döntöttek, hogy spoiler, számomra kicsit szétesett a történet, és nehéz volt újra belerázódnom. Sejteni lehetett, hogy van valami titok az spoiler kapcsolatban, de az spoiler megakasztotta az eddig felépített szorit, és megtörte a hangulatot. Mark a gondolataimat tette szóvá, amikor azt kérdezte Lilytől, hogy mikor lesz már vége spoiler. :D De aztán visszatért a sodrás. :)

A könyvből középkor iránti rajongás érződik, Erika nagyon alapos munkát végzett. Emellett tetszett, hogy egyszerre jelent meg a könyvben a krimi-hangulat, a szerelem, és persze maga a fantasy. Nagyon szeretem az ilyen keveredéseket. Tetszettek a dilemmák is, amelyek felmerültek a szereplőkben, hiszen mindkét világhoz van/lett kötődésük, így nehéz döntések elé állította őket a szerző. Csak a legvégén volt még egy kis huzavona, ami szerintem már túlzás volt, de azért végül helyre állt a rend.

Köszönöm, hogy utazókönyvként olvashattam! Ajánlom azoknak, akik szeretik az ilyen finom zsánerkeveredéseket és emellett a középkort. :)

Gáspár_Virginia_Olimpia IP>!
Bogár Erika: Jádeszív

Engem nagyon hamar magával húzott a történet. A karakterek egyediek, sikerült megkedvelnem őket, izgulnom értük.
Mark Aretas és Eliza Leoni a véletlen folytán ismerik meg egymást, hisz bárki lehetett volna Mark orvosa. Mégis a sors összehozta őket, mert csak egy ilyen nyitott szemléletű orvos segíthetett neki. Eliza önzetlenül segít Marknak és húgának, akivek szoros barátságot köt. Mark is egyre közelebb kerül hozzá. Eliza a racionalitás és az érzelmek közt örlődik. Követi Markot az ismeretlenbe, hogy válaszokat kapjon.

A világ, amit Erika alkotott izalmas, érdekes. Sokkal többet is tudtavolna még olvasni róla. Remélem lesz még minimum egy novella ebből a világból ;)

Lang_Tünde I>!
Bogár Erika: Jádeszív

Bogár Erika lázadó szelleme ebben a kötetében is megmutatkozik: női szereplői (a látszat ellenére) nem védelemre szoruló nebáncsvirágok, hanem felelősségteljes szerepet betöltő nők; de még olyan apróságokban is, hogy míg a főszereplő Eliza haja rövid, Marké, a nyomozóé hosszú. A karakterek mindegyikéről elmondható, hogy árnyalt, nem idealizált. Egyik sem született hősnek, nem eredendően jók vagy gonoszok – persze vannak igazán rossz rosszak is. Szépen kidolgozott a múltjuk, döntéseik nem légből kapottak, cselekedeteik mögött valódi motiváció húzódik meg. Mark és Alex nyomozópárosa nagyon jól működik együtt, nemcsak kollégaként, hanem szereplőként is. Alex üde színfoltja a történetnek a tisztességes Mark, a titokzatos és éteri Lily és a tartózkodó Eliza mellett, akárcsak Hektor, Eliza vőlegénye, akivel kapcsolatban sokáig ambivalens érzéseim voltak.

A cselekmény a jelenkorban indul, visszaemlékezéseken keresztül megismerjük a szereplők múltját, és Dilaliont, egy párhuzamos, a mi középkorunkhoz hasonló világot, amelynek jogos uralkodója nálunk nyert menedéket a trónbitorló Dukaz elől. Dilalion lovagjainak rendházát kék homok veszi körül, partját az Álomsárkányt rejtő tenger hullámai nyaldossák.

A történet olyan, mint egy szirmot bontó virág: lassan, fokozatosan tárja fel a szirmait, mígnem eléri teljes pompáját, és kirajzolódik minden részlet. Különleges, marasztaló atmoszférája van, amelyben szívesen időzik az olvasó, és a könyvet becsukva azt kívánja: bár tovább tartana!

Könyvajánló: https://www.tclang.hu/jadesziv/

Alvarando P>!

– Tényleg jó neked, hogy dilinyósnak tartanak?
– Jobb, ha annak tartanak, mintha tényleg az lennék, nem?

Alvarando P>!

A csodák kiszámíthatatlanok: nem hívásra jönnek.

Kapcsolódó szócikkek: csoda
Alvarando P>!

Emlékezni sem emlékszünk mindenre, ami velünk történt, csak a legfontosabb eseményekre az életünkből.

– Beszélhetnénk?
– Beszélünk, nem? Várom a lényeget.
– Vannak, akik a válás után is jó barátok maradnak…
–Kicsim – morogta a férfi. A régi, kedves becézés most fenyegetésnek hangzott a szájából –, mi már a válás előtt sem voltunk jó barátok.

Kapcsolódó szócikkek: félelem
Alvarando P>!

Amióta hallott a keresztény lovagrendekről, köztük a templomosokról és a johannitákról, sajnálta, hogy a XX. században született, ahol mindez már csak történelem és izgalmas szórakozás a várjátékokon.

Lily sóhajtott.
– Őrült vagy! Már tanárnak is őrült voltál, és Alex szerint rendőrnek semvagy jobb.
Mark nevetett.
– Akkor talán nem is a testőrödnek kellene lennem, hanem az udvari bolondodnak.

Kapcsolódó szócikkek: testőr
Alvarando P>!

Hallottam már spontán öngyulladásról, de olyanról még nem, hogy valaki máglya nélkül égjen el egy máglyán, úgy, hogy annak semmi nyoma nem látszik a környezeten

Garbai_Ildikó P>!

Az első mondat sóhajra késztette Elizát: „ A jáde a szív és az álmok köve.” Tovább olvasva megtudta, hogy segít a lelki béke megtalálásában. A nyugalom és a tisztaság jelképe. Ékszerként viselve biztosítja a szellem és a test egységét, harmóniát teremt.

Alvarando P>!

Az álom nem ér véget, amíg a szemét ki nem nyitja.