Betyárnak ​áll a világ 5 csillagozás

Boér T. Albert: Betyárnak áll a világ

Az Alföldön, hol még a gémeskútban is pálinka hömpölyög, és betyárok uralják a szikes puszták határát, van egy legendás kis falu. De az a sok csoda és jelenés, amiből minden napra kijut, kibékíthetetlen ellenségeskedést szít a gazdák és napszámosok között. A kapzsi kocsmáros, az itókás plébános, az együgyű csendőr, vagy a falu bolondja, mind részesévé válnak a különleges eseményeknek, kiváltképp Kószó Márton tizenéves kamasz, helyi rosszcsont, aki mindent megtesz annak érdekében, hogy a néphiedelmek valósággá váljanak.

Underground, Budapest, 2019

inci81 P>!
Boér T. Albert: Betyárnak áll a világ

Egy múltszázadi poénban gazdag paraszttörténet. Egy népies, alföldi tájszólásban íródott rendkívül szórakoztató kis szösszenet.
Egészen rövid, alig több mint száz oldal, így pont egy kis délutáni olvasáshoz való.

Hangulatában az Indul a bakterházra emlékeztet. Az a környezet jelenik meg, mint abban az emlékezetes filmben és talán a történet humora, a lelkülete is azt tükrözi.

Ajánlom annak, aki egy vidám történet részese szeretne lenni.

Kovács_Ági_3 P>!
Boér T. Albert: Betyárnak áll a világ

Igazi paraszti, tájszólással teletűzdelt humoros beszédet voltak benne. Némelyiken igencsak megmosolygatót. Élveztem az olvasását és sokszor olyan érzésem volt, mint anno az Indul a bakterház filmet, egy – egy jelenetét nézném. Tesóm imádná, ha lenne nyomtatottan is a kötet.

Bővebben itt olvashatod:

TJLarson>!
Boér T. Albert: Betyárnak áll a világ

Kellemes olvasmány vaskos humorral, alföldi tájszólással.

ferlin I>!

Egyik nap János kint ténfergett a legelőn Jászabó uram lovai között, oszt lett isteni megnyilvánulás, mikor a gazda kiment behajtani az állatokat. Az egyik ló a földön feküdt, és a feje teljesen le volt bicskázva a nyakáról, sőt még néhány méterrel odébb hevert, mint ahol a paripa teste tanyázott. Persze Jászabó uram üvöltve rohant az elhullott állathoz, hátha még életet tud lehelni belé. De az a feje nélkül nem nagyon akart talpra kecmeregni.
– Te, János – kiáltott a férfira. – Mi történt a lovammal?
– Leesött a feje.
– Csak úgy?
– Igen.
– De nem szokott a ló feje csak úgy leesni!
– Akkor biztos csoda történt.

Betyárnak áll a világ (Csodatévő János)