Bodrog Miklós (szerk.) · Ugrin Aranka (szerk.)

Adventi ​kalendárium 7 csillagozás

Bodrog Miklós – Ugrin Aranka (szerk.): Adventi kalendárium

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Kek P>!
Bodrog Miklós – Ugrin Aranka (szerk.): Adventi kalendárium

Valamikor a 90-es években olvastam először. Mert a kezembe akadt, s akkor még ritkán lehetett ilyesmit találni. A könyv felépítése mindjárt megtetszett: gyönyörű borító, benne sok grafika (szépek és nem szépek vegyesen… ), próza és vers szintén vegyesen. Nekem olyan se ilyen-se olyan kötetnek tűnt, volt benne, amit szerettem – és volt olyan, ami kifejezetten bosszantott, hogy hát ez meg minek van itt. De a mellékletben szereplő pásztorjátékot tanultuk be a szolfézstanárnőnktől még évekkel azelőtt, hogy ez a könyv a kezembe került volna – így mint egy múltból jövő ajándékká vált, s örültem, hogy lám, még mindig emlékszem rá szó szerint. Aztán az élet furcsa fricskája, hogy a 30-as éveim közepén az életem egy másik helyszínén ugyanezt a darabot taníttatta be velünk, felnőttekkel templomi betlehemes játéknak a kiváló liturgikus, Dobszay László fia – nem véletlenül. :)

szanes1>!
Bodrog Miklós – Ugrin Aranka (szerk.): Adventi kalendárium

Csodálatos könyv, de az illusztrációk rémesek, meg a szürke lapok és a puha borítás is. Ilyen tartalomhoz sokkal szebb forma illene

Izolda P>!
Bodrog Miklós – Ugrin Aranka (szerk.): Adventi kalendárium

Jó kis ünnepre készülődős válogatás ez, nagyon szerettem gyerekkoromban, de felnőttkoromban is elő-előkerül.

RKatus>!
Bodrog Miklós – Ugrin Aranka (szerk.): Adventi kalendárium

Nem tetszett, az ünnepre való ráhangolódást sem valósította meg. Az ábrák csúnyák, néhol egyszerűen morbidok.

lenne P>!

„Félek azoktól, akik hangosan hisznek. Azok nagyon tudnak valamit. Pontosabban: éppen azt tudják, hogy milyen az Úristen. De az Úristen nem ilyen vagy olyan; más. Krisztus az, aki közvetít. Ám hogy esélyünk legyen az értésre, nagyon halknak, kicsinek, elszántnak és odaadónak kell lennünk.”
Esterházy Péter

15. oldal, December 2

lenne P>!

Rábatöttösi regölés

Luca, Luca, kitty, kotty!
Sáp, sáp, rud, rud, kukurikú!
Annyi csirkéjük legyen,
Mint égen a csillag!
Annyi pénzük, buzájuk legyen,
Mint földön a fűszál!
Akkora kolbászuk legyen,
Mint az országutja!
Akkora szalonnájuk legyen,
Mint az utcakapu!
A doktor, patika éhen haljon,
A barnuk zsirtúl megfulladjon!
A gazdasszony sose lustálkodjon!
Luca, Luca, kitty, kotty,
Kukurikú!