Brumi ​mint detektív (Brumi 5.) 39 csillagozás

Bodó Béla: Brumi mint detektív Bodó Béla: Brumi mint detektív Bodó Béla: Brumi mint detektív Bodó Béla: Brumi mint detektív Bodó Béla: Brumi mint detektív

A közismert és népszerű Brumi, a gyerekek barátja ezúttal ismét új oldaláról mutatkozik be. A buksi fejű mackógyerek barátaival: Dagival, Panasz Mukival, aki már régen Rendes Muki, mert sohasem nyafizik, valamint Jócsonttal együtt, aki hosszú időn át Rosszcsont volt, de megjavult – detektívnek csapott fel, és nagy lelkesedéssel és izgalommal nyomozni kezd. Hogy mit nyomoznak és milyen sikerrel? Ez a legszigorúbban titkos! Csak az tudhatja meg, aki a könyvet végigolvassa.

Holnap, Budapest, 2015
116 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633491096 · Illusztrálta: Quirin Ágnes, Pálfi Zsolt
Holnap, Budapest, 2010
170 oldal · ISBN: 9789633469316 · Illusztrálta: Szávay Edit
Holnap, Budapest, 2001
138 oldal · ISBN: 963346465X · Illusztrálta: Szávay Edit

Sakura>!
Bodó Béla: Brumi mint detektív

Szerethető karakterek, jó kis történet szeretetről és barátságról. Mindez aranyos illusztrációval. Ajánlom mindenkinek a teljes sorozatot főként óvódás korú gyerekeknek.

Cholito>!
Bodó Béla: Brumi mint detektív

Két szó: Imádom Brumit. :) Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.

StAngela>!
Bodó Béla: Brumi mint detektív

Gyerekkorom egyik kedvenc kis története volt. Akkor édesanyám olvasta el nekem többször is, most viszont én olvastam el. Felnőtt szemszögből is tüneményes kis történet volt. A bocsok szerethetőek, néha butuskák és mégis jószívűek voltak. Fontos szerepet kap benne a barátság, a segítőkészség.
Brumit és barátait sosem fogom elfelejteni!

Gelso P>!
Bodó Béla: Brumi mint detektív

nagyon fontos könyv ez életemben, elkísért kisiskolás koromban, most pedig a kisfiamat köszöntötte kisiskolásként…

XX73>!
Bodó Béla: Brumi mint detektív

Kisgyerek korom kedvence volt Brumi. Először szüleim olvasták föl belőle, majd kisiskolásként például ezen tanultam a szórakoztató olvasást.

Emlékszem, a detektívesdi különösen tetszett. Akkoriban költöztünk be a faluba egy emeletes házba. Száz meg egy ajtaja volt, hosszú folyosója, sötéten tekergőző pincéje. És a pincefülkékből sorra tűntek a lekvárosüvegek… „Álszakállakat megigazítani, pisztoly a kézbe, és pszt!…” spoiler

Szóval igazán át tudtam élni Brumi és barátai nyomozását. Most újraolvasva pedig kis időre újból gondtalan gyereknek éreztem magam.

Az egész sorozat cuki, és bájosan gyermeki.

Archibald_Tatum>!

– Én vagyok a Brumi.
– Málna utca 4.? – kérdezte a postás bácsi.
– Nem – válaszoltam gyorsan, de nem gondoltam meg jól, mit mondok. Mert ezt válaszoltam: – Dehogyis vagyok én Málna utca 4.
– De a Málna utca 4-ben laksz – nevetett a postás bácsi.
– Igen, most itt lakom, a szüleimnél.
– Na, hát akkor vedd át ezt a levelet – mondta a postás bácsi (…)

7. oldal (Holnap, 2015)

nodael>!

– Ó, jaj – sóhajtott Dagi –, tíz üveg méz! Ez igazán nagy szörnyűség!
– Folytassam a levél felolvasását? – kérdeztem.
– Egy kicsit várj még – felelte Dagi –, mert most még nagyon sajnálom, hogy a méz mind kifolyt.
Vártam tehát egy ideig, hogy Dagi sajnálhassa a sok kifolyt mézet.
– Már lehet – mondta később Dagi.

nodael>!

– És kell négy rettentő pisztoly.
– Minek nekünk rettentő pisztoly? – kérdeztem. Jócsont ezt mondta:
– Hát, ami azt illeti, nem igazi pisztolyra van szükségünk, hanem játékpisztolyra, csak rettentő legyen.

nodael>!

(…) fődetektív csak én lehetek, esetleg, ha nagyon megnáthásodok, akkor talán Dagi, de leginkább én, személyesen.

nodael>!

– Neked mi a véleményed, Brumi?
Törtem a fejemet, hogy mi a véleményem, de semmi sem jutott eszembe.

nodael>!

– Csak azért jöttem – mondta Jócsont nagyon csendesen –, hogy megmondjam, én nem jövök el.

nodael>!

– A nyomok azt mutatják – mert alaposan megvizsgáljuk –, hogy a barlangban jár valaki.
– Ki jár a barlangban? – kérdezte Rendes Muki. – És mit csinál ott, hiszen a barlangot csak most találtuk ki.

nodael>!

– A titkosírásnál az a fontos, hogy meg tudjuk fejteni.

nodael>!

– Jócsont – mondta ekkor Dagi –, mi barátok vagyunk, és nem sértegetjük egymást, sőt, senkit sem sértünk meg. Sem szóval, sem verekedéssel. Ezt értsd meg, különben majd jól hátba váglak.

nodael>!

– És néni, kérem, éppen azért megyünk le a pincébe – mondta –, hogy először azt nyomozzuk ki, hogy mit kell kinyomoznunk.
– Mert a legfontosabb – tette hozzá Jócsont – a nyomozás.