90. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

Brumi ​Mackóvárosban (Brumi 1.) 128 csillagozás

Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban

Brumi mackó, Bodó Béla kedves medvebocsa olyan hallatlan „emberszabású” állatfigurája a magyar irodalomnak, amelyen Milne Micimackója az angol gyermekirodalomnak. Abban is rokonai egymásnak, hogy mindketten bájosan naívak és lusták, de eme gyarlóságaik csak még inkább az ifjú olvasó szívébe lopják őket. Hiszen ki ne ismerne magára – legalábbis gyerekkori önmagára – Brumi mindenkire rácsodálkozó, csetlő-botló, olykor nyafogó, falánk figurájában?!

Eredeti megjelenés éve: 1956

Holnap, Budapest, 2016
118 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633491669 · Illusztrálta: Quirin Ágnes, Pálfi Zsolt
Holnap, Budapest, 2013
118 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633469712 · Illusztrálta: Quirin Ágnes, Pálfi Zsolt
Holnap, Budapest, 2011

Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban

Nagyon kedvesek ezek a kismackók és hasonló életet élnek mint a gyerekek. Szeretnek rosszalkodni, csintalankodni, falánknak lenni de azért sok kedves dologra is képesek. Ki ne szerethetné őket és ne töltene velük egy pár napot. Vidámak és segítőkészek.
Ezt a könyvet inkább kisiskolásoknak ajánlom akik még alig tudnak írni, olvasni és a világ felfedezésére indulnak.

KBCsilla P>!
Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban

Számomra is hihetetlen, de én ezzel a könyvvel még életemben nem találkoztam. Most is csak úgy akadt a kezembe, hogy a kolléganőm kikölcsönözte az iskolai könyvtárból a hat éves kisfiának. Majd visszahozta, hogy a kisfia unalmasnak találta, nem kötötte le. Azt éreztem a szavaiból, hogy ez a könyv idejétmúlt a mai fiatalok számára.
Több se kellett nekem, ide vele, elolvasom.
El is olvastam, és biztos benne van, hogy százezer éves vagyok, és még megértem a régi meséket, de én akkor is nagyon szerettem.
Néhol, főleg az első oldalak illusztrációinál erősen éreztem a Micimackó.hatást, de aztán ez elmúlt, és teljesen belefeledkeztem Brumi kalandjaiba.
Az az egy azonban nem tisztázódott számomra, hogy miért kellett a szülőknek Brumit ilyen hosszú ideig „lepasszolni” a rokonokhoz.

Paulinusz_Tünde P>!
Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban

„ – Én azt hiszem – mondta Dagi –, hogy helyszíni szemle helyett jobb lenne egy helyszíni zsemle, vagyis zsemle a helyszínen.”

Brumit olvastam gyerekkoromban, szerettem. Azt hiszem első osztályban. Most mégis meglepett, hogy mennyire butácska, ostobácska szerep jutott neki(k).
Zoé (8 éves) már túl butának titulálta őket, szóval szerintem 3-6 éves kor között lehet az ideális közönsége. Engem is nagyon zavart, hogy ennyire lebutított szereplők.

Gyöngyi0309>!
Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban

Férjemnek új volt, neki nagyon tetszett, főleg Rosszcsont személyesenezése. Azóta ő is sokszor mondja. Személyesen.
Nekem egy kicsit kevésbé, pedig gyerekkoromban nagyon szerettem. Mennyire más szemmel nézi a gyerek ugyanazt, mint a felnőtt…ezen órákat lehetne filózni.
Brumi tipikus kismackó, vagyis kisgyerek, aki néha feszegeti a határait, de még nagyon kicsi, így sokszor benne van az, hogy ha rosszalkodik is, elszégyelli magát, mert még nagyon hallgat a felnőttekre és tudja, hogy az amit tesz nem feltétlenül helyes.
Mackóváros izgalmas neki az erdő után, sok barátja lesz, sok kalandba keveredik. Picit rajta van a könyvön az előző rendszer bélyege, de nem túlzóan, így annyira nem is zavaró.
Tetszett, hogy foglalkozott a honvággyal is, mert egy ekkora kismackónak bizony lehet ilyen érzése, ilyen hosszú szünidő alatt.
Engem borzasztóan zavartak a fejezetlezárások, illetve az összegzések is a címek után, de gondolom ez gyerekként olvasva jópofa.
Folytatjuk majd Brumi és a többiek kalandjait.

Új Géniusz, Budapest, 1989
206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630269503 · Illusztrálta: Szávay Edit
kerimaci P>!
Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban

Szintén Ikonikus medvék kihíváshoz kapcsolódik a kötettel való megismerkedésem. Itt is jelen van egyfajta megmagyarázhatatlan hiányérzet, ami Vackornál, csak itt más miatt. Alapvetően aranyos kis mese arról, hogy Brumi felfedezi a várost, új barátokra tesz szert, olyan dolgokkal ismerkedik meg, amivel egy magafajta erdei medve ezidáig nem találkozhatott. Egy dolog volt, ami mondjuk nagyon zavart, hogy egy medvegyerek nyafog… ne már, de tényleg. Ettől függetlenül azért Brumi jófej és remélem kinővi ezt az idegesítő szokását :D, ezért neki biztosan adok még esélyt új köteteivel, már csak azért is mert van még olvasatlan a polcomon :D.

Homolya_H_Tímea P>!
Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban

Bár a saját gyerekeimnek kimaradt, de az ovisaimnak most olvastam, mikor délután ágyba kerültek. Szerették, van, akinek a poénok is átjöttek már (5 évesek), jókat kacagtak, és sosem akarták, hogy abbahagyjam ☺️

TiszlaviczMarcsi I>!
Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban

Szerintem ez volt az első könyv, amit egyedül olvastam. Lehettem olyan hat éves… :)

sarahangel>!
Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban

Gyerekkorom egyik kedvenc meséjét elővettem újra. :)

A főszereplő Brumi egy kismackó, aki most járta ki az ovit. Az erdőben él a szüleivel, ezért az apukája elviszi a fővárosba, Mackóvárosba a rokonokhoz, hogy Brumi ismerkedjen egy kicsit a városi élettel. Az unokatestvére, Pulykapipi egyben a legjobb barátja is lesz, majd megismerik Rosszcsontot, a mindig rosszalkodó mackót, akivel végül szintén összebarátkoznak.

Felnőtt szemmel nézve is aranyos mese. Azt nem mindig értettem, hogy Brumi miért kap olykor fejmosást az apukától, mikor szerintem egyáltalán nem rossz. spoiler Saját magát sokszor butának titulálja, szerintem nem az, csak még sok mindent nem tud a kora miatt.

A könyvnek van egyfajta sajátos stílusa, lehet, hogy ez másoknak idegesítő lehet, de nekem pont ezért tetszett. Én még azt is aranyosnak találtam, ahogy Brumi nyafog. :)

A könyvben lévő illusztrációk szerintem sokkal inkább találóak, mint a címlapon lévő.

Sajnos néhány oldal már hiányzott a könyvemből, ezért azt nem tudtam meg, hogy Pulykapipi és Brumi mit beszéltek pontosan a barackos bácsival. A történet legvége viszont megvan, így tudom, hogy Brumiért végül jöttek a szülei. :)

Ahogy néztem, szerintem nincs meg a sorozat minden része, de majd megpróbálom felkutatni.

Emmi_Lotta I>!
Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban

Kisiskolásként én és a testvérem a Brumi-sorozaton nőttünk fel. Nagyon kedveltük Bodó Béla humorát. Könyvei rendkívül magas színvonalúak. Ha ő nem magyar lett volna, lehet, hogy híresebb lenne, mint Milne a Micimackóval.
Felnőttként egyszer nekiláttunk egy mordvin kolléganőmmel lefordítani egy Brumi-könyvet az ő anyanyelvére. Nagyon élveztem.

Móra, Budapest, 1957
206 oldal

konyvolvaso>!

A barackos bácsi meg kisietett, és egy nagy üveg barackbefőttel tért vissza. Ezzel kínált bennünket, és nem buksiravalóval.

konyvolvaso >!

A pontos címem: Brumi mackó, Erdő, Barlang utca 6., földszint 2.

Kapcsolódó szócikkek: Brumi-történetek
MToncsi2009>!

Anyukám megmosdatott , aztán nagy zöld levéltányérból málnát ettünk . Papám keveset. Anyukám csak két szemet. Én sokat.

konyvolvaso>!

Anyukám megmosdatott, aztán nagy zöld levéltányérból málnát ettünk.

konyvolvaso>!

Anyukám szép kis tarisznyát varrt nekem Telerakta hamuban sült pogácsával.

Szelén>!

Éppen kiértünk a kapun, amikor találkoztunk Rosszcsonttal.
– Szevasztok! – mondta ő.
– Idehalgass! – mondta Pulykapipi. – Nem kell kiforgatni a szavakat. Miért mondod, hogy szevasztok, amikor jól is el lehet mondani. Vagyis: szervusztok. Vagy méginkább így: szervusz, szervusz…
Rosszcsont meg ezt felelte:
– Nyugalom, csigavér… vagy várj csak… nyugavér, csigalom… Legföljebb azt fogom mondani: Szevasztok gyerekek, káposzta a fejetek. Így jó lesz?
– Ha nem változol meg – mondta Pulykapipi – nem barátkozunk veled. Miért töröd mindig olyasmin a buksid, amivel másokat bosszantasz? A jó kis mackó rendesen viselkedik, és azon igyekszik, hogy másoknak örömet okozzon.

Brumi sorozat · Összehasonlítás