Just ​Friends 2 csillagozás

Bodnár Lili: Just Friends

Sok-sok humorral, kalanddal átszőtt történet két fiatalról, Samről és Hannah-ról, valamint barátaikról. Könnyed kikapcsolódás mindazok számára, akik szeretik a romantikus történeteket és a happy endet.

Novum, Budapest, 2020

Pölcz_Fanni>!
Bodnár Lili: Just Friends

Meglepően látom, hogy nincs értékelés a könyvről.???!! Vagy a szemem rossz…
Rég nem találkoztam hasonló könyvvel és ennek úgy örültem. Nem tudtam milyen lesz, kicsit az Ahol a szivárvány véget és és az Egy nap könyv jutott róla az eszembe csak milliószor cukibb lett ez.
Kicsit egy álomban való lebegés ez a a történet. Mindenki kedves, senki sem féltékeny a saját kis baráti burkukban. Eszembe juttatta a főiskolát és a gimit, annyi különbséggel, hogy itt sokkal jobb módúak a srácok. Dolgozott egy nyarat és vett egy házat emiatt a fél pont lévonás. Ha megmagyaráznák jobban akkor nem lenne gondom de így nem jött át a hogyan része.
Közben ki is olvastam és még pár apróbb eszrevètel.
Az egyik, az lenne, hogy szerintem és tényleg elnézést, de a tördelése (ha így nevezik ezt) rettenetes lett. Nem jó helyen vannak a fejezetek. Legtöbbször a történet közepén lesz vége egy résznek, máskor meg csak egy sor választja el a 2 totálisan teljesen más időben térben stb játszódó eseményt. Ez engem nagyon zavart. Volt hogy nem értettem, hogy mi történik és akkor, utána fogtam fel, hogy jah itt már máshol, más emberrel vagyunk.
A srácokkal való kapcsolatával is voltak gondjaim. Pl amikor szakított az egyikkel nem értettem, hogy miért, miből gondolja azt amiért szakított vele. Nem volt ez szépen kidolgozva. Ezzel szemben pedig kifejezetten részletesen le volt írva (és én ennek szörnyen örültem, mert ritka mint a fehér holló), hogy fürdenek, esznek alszanak, öltözködnek. De az, hogy jártak és ki szerették, vagy épp beleszerettek a másikba az nem. Liammal való kapcsolatot sajnáltam ilyen szempontból a legjobban. Úgy olvastam volna meg róla, annyira szimpatikus volt! Sajnáltam, hogy kB csak 1 oldal jutott neki az is kicsit ilyen durr bele. És azt sem értettem hogy lettek Sammal ők ennyire jóban vagy Christiannal. Ez itt a kérdés?!
Úgyhogy őszintén gratulálok, nagyon jó story volt, teljesen beszippantott de egy újraszerkesztèst és plusz 50 oldalt mèg megerdemelne, hogy tényleg minden apró részletet megkaphassak

Bodnár_Lili I>!

[…] Természetesen erről is Sam jutott eszembe. Régen mindig vele ültünk ki a tengerprartra és együtt néztük a napfelkeltét.

Bodnár_Lili I>!

És ami most van köztetek, az is csak barátság? Hisz kimondta, hogy te kellesz neki! Sosem kérdezted, mióta!

Bodnár_Lili I>!

– Nem gondolod, hogy el kéne mondanod neki, hogy elmész?
– Akkor csak még fájdalmasabb lenne.
– Ennél is?
– Igen, mert… egyszer már elhagytam és utána elveszítettem. Évekre. Megváltoztunk, talán nem is ismeri a mostani énem és nem tudja, ki vagyok valójában.
– Ezt kétlem. Nem láttad, milyen volt, amikor te kómában voltál.

Bodnár_Lili I>!

– […] Nem érzek irántad semmit, Sam! Fogd fel! – néztem újra a szemeibe.
– Semmit? – suttogta ajkaimra.
– Semmit!
– Semmit – mondta egy önelégült mosollyal, majd lassan közel hajolt és megcsókolt.

Bodnár_Lili I>!

-De erről nem te tehetsz.
-De, Christian, én tehetek róla. Az én ötletem volt, hogy igyuk szívószállal az abszintot.
-De nem te csókoltad meg.
-De viszonoztam.
-Mert szereted.
-De nem szerethetem. Ki kell szeretnem belőle és elfelejteni.

Bodnár_Lili I>!

[…] De ügye tudod, hogy a gyűlölet és a szerelem bár nagyon távoliak, mégis egy hajszál választja el őket egymástól?

Bodnár_Lili I>!

– Mi történt? – kérdezte finoman.
– Egy hiba!
– Pontosabban? – ült le velem a karjaiban a kanapéra.
– Majdnem megcsókolt – néztem rá könnyektől csillogó szemekkel.