Erzsébet, ​a szeretet szolgálóleánya 3 csillagozás

Történelmi regény Árpád-házi Szent Erzsébetről
Bodnár Dániel: Erzsébet, a szeretet szolgálóleánya Bodnár Dániel: Erzsébet, a szeretet szolgálóleánya Bodnár Dániel: Erzsébet, a szeretet szolgálóleánya

Árpád-házi Szent Erzsébet születésének 800. évfordulójára jelent meg ez a különleges értékeket felmutató regény. Olvasmányos, érdekfeszítő stílusban tárja elénk a fiatalon, alig huszonnégy éves korában elhunyt Erzsébet alakját, gyermekkorától haláláig. Történelmileg hiteles háttérbe helyezi a XIII. században élt királylány, thüringiai fejedelemné történetét, aki szinte minden olyan erény birtokában volt, amely napjainkban hiánycikk: szerénység, okosság, hűség, anyaság, engedelmesség, alázatosság, önfegyelem, erkölcsi tartás, önfeláldozás, türelem és mindenek felett a szeretet, igazi, odaadó szeretet Isten és emberek iránt.

Szent István Társulat, Budapest, 2001

Ottilia P>!

Meglehet, azért vannak a mi szegényeink, hogy a jót hozzák ki belőlünk, a legjobbat, valamennyiünkből.

87. oldal (Szent Gellért)

Bodnár Dániel: Erzsébet, a szeretet szolgálóleánya Történelmi regény Árpád-házi Szent Erzsébetről

Ottilia P>!

Csakhogy Erzsébet nem egy asszony a sok közül, hanem csodálatos teremtés, aki megismertette velem, milyen nagyszerű érzés védelmezni a gyengéket, az élet kitaszítottjait, emberként tekinteni azokra, akiktől mindenki undorodva fordítja el a fejét. Eleinte csak az ő kedvében akartam járni, de most már belső szükségletemmé vált, hogy Türingia vezetőjeként azokkal is törődjek, akiknek asztalára Isten az ő kifürkészhetetlen akaratából csak morzsákat vagy még azt sem juttatott a földi javakból.

102. oldal (Szent Gellért)

N_Judit>!

Ha az emberek szeretnék egymást, és azok, akiknél jóval több van a szükségesnél, fölöslegükből adnának a náluk kevésbé szerencséseknek, csodát láthatna a világ, a szegénység eltűnne a földről, Azokban, akik halmozzák a gazdagságot és féltékenyen őrzik azt, mialatt körülöttük a szegények reszketnek a hidegtől és meghalnak az éhségtől, nincs szeretet, sem istenfélelem. Én a teljességre törekszem az adakozásban, mások szolgálatában. A vagyon, a kincs, a pénz egyetlen értéke, hogy adhatunk belőle másoknak.

Somewhereovertherainbow>!

Erzsébetnek gyakran jutott eszébe az az álom, amikor anyja megjelent előtte, és az is, hogy mit mondott: „Nem voltam rossz, csak olyan, mint a többiek.” – Nekem viszont nem szabad ezt az utat követnem, nem akarok kompromisszumot kötni Isten szavai és a mi világunk csábításai között, nem akarom áldásomat adni erre! Összhangba hozni a krisztusi szót és a krisztusi szeretetet, igen, ezt akarom -erősítette magát gyakran, nem engedve a gyengeség kísértésének.