Adj ​új esélyt magadnak! 27 csillagozás

Tanuld meg élvezni az életet szorongások nélkül
Bódi Bence – Bódi Hunor – Bódi Megyer: Adj új esélyt magadnak! Bódi Bence – Bódi Hunor – Bódi Megyer: Adj új esélyt magadnak! Bódi Bence – Bódi Hunor – Bódi Megyer: Adj új esélyt magadnak! Bódi Bence – Bódi Hunor – Bódi Megyer: Adj új esélyt magadnak!

Mindnyájan azért születtünk a világra, hogy valami csodálatosat alkossunk, kiváló egészségben, boldogságban és jólétben éljük le az életünket, fantasztikus kapcsolatokat alakítsunk ki és felejthetetlen élményeket szerezzünk.

Azért írtuk meg ezt a könyvet, hogy az életedbe boldogság, a lelkedbe erő, a szívedbe pedig remény költözzön. Ismerd meg magad a lelked legmélyéig, és tanuld meg szorongások nélkül élvezni az életet új esélyt adva magadnak.

Az a célunk, hogy miután elolvastad a könyvet, cselekedj. Teremts egy új, jobb életet!

Bódi Tesók, 2022
182 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155420917
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155420917
Guruló Egyetem, Budapest, 2019
164 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155420917

Nienna001 P>!
Bódi Bence – Bódi Hunor – Bódi Megyer: Adj új esélyt magadnak!

Bódi Bence – Bódi Hunor – Bódi Megyer: Adj új esélyt magadnak! Tanuld meg élvezni az életet szorongások nélkül

Anyukám kölcsön kapta. Én meg kölcsön kaptam Anyukámtól. Aki olvasott már önfejlesztő irodalmat, annak ismerős lesz néhány példának hozott történet pl: kútba esett szamár. Ismétlésnek jó volt. Nekem sok újat nem mondott, de Anyukám lelkesen hasznosítja, amit belőle tanult. Neki igazán szemléletformáló könyv volt.

U_Pálma P>!
Bódi Bence – Bódi Hunor – Bódi Megyer: Adj új esélyt magadnak!

Mielőtt rátérek a lényegre, leszögeznék valamit. Néhány itteni értékelés úgy kritizálja ezt a könyvet, mintha egy pocsék pszichológiai könyv lenne, holott ez egy motivációs könyv. Nagyon nem ugyanaz a kettő. Motivációs könyvként pedig teljesen rendben van.

Nekem úgy jött le, hogy a szerzők sokkal jobban tudnak előadni, mint írni – de lehet, hogy azóta már az utóbbiban is szereztek rutint. Ami papíron zavart, hogy néhány mondat klisésnek, megalapozatlannak vagy légből kapottnak tűnt számomra, és többször is ismétlődnek más szavakkal, így olvasás közben gyakran zökkentem ki. Egyébként rengeteg történetet és további olvasmányt tettek bele, így mégiscsak elég hiteles volt. Vacilláltam 3,5 és 4 csillag között, de most úgy érzem, megérdemli a 4-et, mert a végére mégiscsak úgy tettem le a könyvet, hogy erős indíttatást érezzek arra, hogy több legyek emberként (és végtére is ez volt a Tesók célja). A hangulatom is jobb lett tőle. :)

Szóval aki tudományos alátámasztást vár arra, miért szorong, az rossz ajtón kopogtat. Jobban ajánlom azoknak, akik számára fontosabb a hit (és nem feltétlenül fontos, hogy az vallásos hit legyen). Azok közül is csak azoknak, akik felelősségteljesen tudják olvasni a sorokat, mert ha túlságosan szó szerint veszik a leírtakat off, nem biztos, hogy elérik a kívánt célt. :')

rencsa03>!
Bódi Bence – Bódi Hunor – Bódi Megyer: Adj új esélyt magadnak!

Kicsit fenntartásokkal kezeltem ezt a könyvet, viszont összességében nem volt rossz. Megismerhettem új történeteket, jó idézeteket, hasznos volt számomra. Nekem is van egy olyan érzésem, hogy összeollózva volt ez a könyv, de igazából ez se zavart mert így nem vált unalmassá számomra. Igazából inspirációnak is szolgál, hogy milyen szerzők könyveit érdemes elolvasni, felkeresni. Nem mondom hogy tökéletes, ezért is 4*, de szerintem nem rossz könyv és ha épp rossz időszakod van vagy szükséged van egy nyugtató és motiváló olvasmányra, én tudom ajánlani.

Csilla_Szeip P>!
Bódi Bence – Bódi Hunor – Bódi Megyer: Adj új esélyt magadnak!

Jobban tetszett, mint az előző amit olvastam tőlük :)

Bárdos_Bódi_László>!
Bódi Bence – Bódi Hunor – Bódi Megyer: Adj új esélyt magadnak!

„Kiválóan megtalálták a szerzők az utat és a populáris nyelvet ahhoz az elsősorban fiatal és középkorú generációhoz, akik a társadalmi térből és időből kiesve, önértékelési zavarokkal küszködve az elfolyó idő, a cselekvésképtelenség, a céltalanság szakadékában hospitalizálódtak: munkájuk lelki terápiát nyújt a béklyóikból kiszabadulni vágyóknak, hogy saját értékeiket felismerve, belső energiáikat aktivizálva önerejükből ép testben és lélekben ismét otthon érezzék magukat e világban.” (Bárdos Bódi László pszichológiai antropológus)

Zenkő>!
Bódi Bence – Bódi Hunor – Bódi Megyer: Adj új esélyt magadnak!

Nagyon sok történet ismerős volt már belőle, de azért kaptam új gondolatokat is. Úgy gondolom mindig kell egy kis megerősítés, egy pozitív lökés hogy a hétköznapi monotonitás után tovább lehessen menni.

Rodwen P>!

Olyan vasakarattal kell képviselned a céljaidat, mint annak a hegymászónak, aki azt mondta: „Most megmászom ezt a hegyet. Vagy látsz a csúcsról integetni, vagy holtan fekszem a völgyben!”

Szász_Judit>!

…mert álmodni jó, de élni még jobb.

Rodwen P>!

Nem attól vagy erős, hogy nem félsz, hanem attól, hogy szembe mersz szállni a félelmeiddel! Ez egy óriási hatalom, amit csak akkor fogsz birtokolni, amikor el mered hagyni a komfortzónádat.

Szász_Judit>!

A világot kizárólag olyannak látjuk, amilyennek hinni akarjuk.

Szász_Judit>!

A fájdalom elkerülhetetlen, de a szenvedés nem kötelező.

Szász_Judit>!

Határozd meg, mit akarsz és kezdd el még ma! Semmit nem veszíthetsz, de megnyerheted az életed!

Szász_Judit>!

„A siker talán az utolsó dolog, amit megbocsátanak az embernek.” (Truman Capote)

Szász_Judit>!

Minden, amit szeretnél, a jelenlegi komfortzónádon kívül van. Ha belül lenne, akkor azt már birtokolnád.

Szász_Judit>!

Az emberek gyakran a szerencsének tudják be mások sikerét, de a valóságban nagyon kemény munka, elhatározás és kudarcok eredménye az, ahol ők tartanak.

Szász_Judit>!

Az életben nincsenek megoldhatatlan problémák. Az életben megoldatlan problémák vannak, amiket képesek vagyunk megfelelő gondolkodással megoldani. És vissza térve a probléma nagyságára: egy probléma nem nagy. Te vagy túl kicsi.