5+1 ​perces krimik 8 csillagozás

Bóc István: 5+1 perces krimik

Valami komolyabb szellemi erőpróbára vágyik? Most itt a lehetőség, hogy egyszerre mérje le logikáját és empatikus képességeit, hiszen a könyvben szereplő rejtélyek megoldásához többnyire kevés a hideg matematika! Ha meg akarja találni az olykor pofonegyszerű, néha kicsit bonyolultabb megoldást, bizony bele kell élnie magát a nyomozók és a bűnözők világába. Lapozzon bele bátran a kötetbe, és válasszon ki találomra egyet a huszonhat történetből! Meglátja, kíváncsi lesz a többi huszonötre is!
A(z) 5+1 perces krimik Könyv szerzője Bóc István.

Szukits, Szeged, 2003
116 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639441783 · Illusztrálta: Kaján Tibor

mrsp>!
Bóc István: 5+1 perces krimik

Szeretem az ilyen mini krimiket, nagyon jól meg tudják dolgoztatni az ember agyát, és ha csak pár percet tudunk olvasni, erre a célra tökéletesek. Szerintem Jim Sukach: Ötperces krimik címűje jobb ebben a témában, az 5+1 perces krimikben nekem néhány feladvány kicsit mondvacsináltnak tűnt, amiknek a megoldása nem éppen egyértelmű, viszont voltak benne igazán jó, szellemes rejtvények is.

Fater>!
Bóc István: 5+1 perces krimik

Őszintén szólva, még nem olvastam ilyen jellegű könyvet. Röviden a lényege: adott húszegynéhány történet (igazi krimi, valóban néhány percben elmesélve), a végén egy kérdéssel, melyre a válasz – elvileg – a történet megfelelő értelmezése, adott esetben továbbgondolása esetén megadható.
Vannak kimondottan könnyen megfejthető történetek, de vannak kifejezetten nehéz, komoly gondolkodásra sarkalló sztorik is. Szerintem akad egy-két olyan is, ami egy kicsit erőltetett, legalábbis ami a megfejtést illeti.
Igazi családi szórakozásra is alkalmas, a történetek rövidsége simán lehetővé teszi azt pl., hogy valaki felolvassa a krimit, aztán jöhet a közös megfejtés! Mi ezzel is megpróbálkoztunk néhány történet erejéig, mindenkinek csak ajánlani tudom az olvasásnak ezen módját!
Összességében tetszett, leszámítva az említett egy-két erőltetettnek tűnő megoldást…

szera>!
Bóc István: 5+1 perces krimik

Azt kaptam amit vártam, se többet – se kevesebbet.
Egyik, másik feladvány határozottan nehéz, de a többséggel jól boldogulni. Jól esett már egy kicsit következtetgetni.