Amerikai ​álomlovak 22 csillagozás

Bob Langrish: Amerikai álomlovak

Ez a könyv elvisz bennünket Amerika zord hegyeibe, mély völgyeibe, hatalmas prérijeire, hömpölygő folyóihoz és a lovakhoz, akiknek ez a táj a hazájuk.

PonyClub, 2007
PonyClub, 2005

Nashira>!
Bob Langrish: Amerikai álomlovak

Kedvelem ezt az összeállítást, mert lényegre törően, tisztán és érthetően össze van szedve, mit érdemes tudni a 21. század legmeghatározóbb lófajtáiról, amelyek kialakulása vagy kialakítása az amerikai kontinenshez köthető. Tetszenek a gyönyörű fotók és az, hogy kellő figyelmet szenteltek a történelmi áttekintésre és a kapcsolati pontok magyarázására (pl. miért nevezik a Palomino-t Izabella fakónak is). Egyedül az nem tetszik benne, hogy egyes lovaknak 6 oldalt szentelnek (pl.: Morgan), a legtöbbnek pedig 2 vagy 4 oldal jutott csak.

DeathQueen>!
Bob Langrish: Amerikai álomlovak

Kiskoromban sokszor kiolvastam ezt a könyvet. Ma már szinte kívülről fújom minden sorát.

Dombi_Petra>!
Bob Langrish: Amerikai álomlovak

Nem vagyok valami nagy lovas. Idobe telt mire elolvastam. De ettol fuggetlenul erdekes volt.

Enii_Cs>!
Bob Langrish: Amerikai álomlovak

Egy kihívás miatt olvastam végig, pedig már ezer éve a polcomon várt. Szépen összeszedett könyv, információ tartalma van bőven, szépek a képek is.

lara7127>!
Bob Langrish: Amerikai álomlovak

Gyerekkoromban kaptam, már akkor is nagyon sokat nézegettem, olvasgattam, szerettem. Most sajnos nem nyújtott olyan nagy élményt. Sokat nem vártam tőle, de nem volt annyira informatív, mint amennyire számítottam.

Nóci>!
Bob Langrish: Amerikai álomlovak

Egy-két amerikai fajtát hiányoltam, de kielégítő a könyv:)

Én veled vágtázom, tudod, hogyan
Túl a medvén és a jávorszarvason,
Én veled vágtázom télen és nyáron,
Ezen a gyönyörű tájon.
Én veled vágtázom, hol nincsen határ,
Veled vágtázom, amíg csak akarod.

Hátsó borító