Mesélő ​Biblia 15 csillagozás

Bob Hartman: Mesélő Biblia Bob Hartman: Mesélő Biblia Bob Hartman: Mesélő Biblia

A 4-9 éveseknek szóló illusztrált Gyerekbiblia különlegessége, hogy az ismerős történeteket úgy adja közre, hogy könnyebb legyen őket elmondani, mint felolvasni. Az ismétlések, mondókák, nyelvi játékok bevonják a gyerekeket is a mesélésbe, közös élménnyé varázsolva az esti bibliaolvasást vagy a hittanórát. A könyv végén ehhez ötlettárat is találunk.

A művészi fordítás a pedagógus és író házaspár Miklya Mónika és Zsolt munkája.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Harmat, Budapest, 2023
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639564909 · Fordította: Miklya Luzsányi Mónika, Miklya Zsolt · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztina
Harmat, Budapest, 2020
Harmat, Budapest, 2012
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639564909 · Fordította: Miklya Mónika, Miklya Zsolt · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztina

Coffee I>!
Bob Hartman: Mesélő Biblia

Nagyon aranyosan vannak leírva benne a főbb bibliai történetek, igaz, talán én túl korán olvastam a lányomnak mindenesetre neki tetszett, ahogy Jónásnál gyerekszerűre változtatott hangon beszéltem. Néhol kihagytam 1-1 félmondatot, amikor úgy éreztem, valami esetleg sok lehet a 3 éves agyának, de összességében szívesen hallgatta a „meséket”. Pár év múlva megpróbáljuk ismét, hátha még jobban értékeli majd. :)

Gáborr_Nagy>!
Bob Hartman: Mesélő Biblia

Aranyos könyv, érthető nyelven a kiválasztott korosztály számára. Én még jobban megválogattam volna a történeteket, azért még így is maradt nehezen emészthető rész. Némelyik merészebb szerkezetű átdolgozás, pl. a karácsony, kimondottan ötletes volt. Az ismétlések fárasztottak.

K_Heni>!
Bob Hartman: Mesélő Biblia

Keresztelőjére kapta 7 éves kislányom, s nagyon tetszett neki. Minden este olvastunk belőle. Az illusztrációk egyszerűek, de szépek. A történetek érthetően, egyszerűen vannak leírva. Tetszett, hogy egy történet két oldalnyi, így a gyerek nem unja meg.

meseanyu P>!
Bob Hartman: Mesélő Biblia

Nagyon szuper gyereknyelven, gyerekekhez közelállóan, számukra érthetően írja le a Biblia eseményeit.

Sara_Harka I>!
Bob Hartman: Mesélő Biblia

Nem sokszor csalódtam ekkorát pozitívan: a könyv hihetetlenül ötletes!

Rezefy>!
Bob Hartman: Mesélő Biblia

Nagyon jó, és ötletes Biblia. A történetek érthetően vannak leírva egy gyerek számára. Bár az én fiam még kicsi hozzá (1,5 éves), de mindenképp fel akartam olvasni karácsony előtt Jézus történetét, és ez jövőre is így lesz! :) Az Ó szövetségi rész kicsit túl szókimondó lett szerintem, de a könyvesboltban ez tűnt a „legenyhébbnek”. Én a Noé bárkájával hasonlítottam össze a különböző könyveket és ezt találtam a leginkább gyerek barátnak. Szerintem jól döntöttem, tetszet a könyv, de az ismétlések (főleg a számolásoknál) engem is zavartak.