Állatos ​mesélő könyv 5 csillagozás

Régi és új történetek közös meséléshez
Bob Hartman: Állatos mesélő könyv

Az emberi tulajdonságokkal felruházott állatokról, a hétalvó kakasról, a kitartó teknősről és társaikról szóló történetek kisebbeket és nagyobbakat egyaránt szórakoztatnak, és nemes cselekedetekre ösztönöznek.
A szerző játékos ötletekkel vonja be a hallgatóságot gyönyörűen illusztrált meséibe.

„Nincs is talán fontosabb annál, mint hogy a gyerekekkel együtt örömünket leljük a mesékben!” – vallja Bob Hartman, aki játékos ötletekkel vonja be közönségét a világ legkülönbözőbb tájairól származó színes meséibe.
Az emberi jellemvonásokkal felruházott állatokról, a hétalvó kakasról, a kitartó teknősről, a furfangos egérszarvasról és társaikról szóló történetek kisebbeket és nagyobbakat egyaránt szórakoztatnak, és a legnemesebb tulajdonságokra ösztönöznek.
Meséljünk a gyerekeknek mindennap!

Harmat, Budapest, 2012
130 oldal · ISBN: 9789632881058 · Fordította: Gulyás Melinda · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztina

eeszter P

Bob Hartman: Állatos mesélő könyv Régi és új történetek közös meséléshez

Többet vártam ettől a könyvtől, mint amit adott, bár annyira nem vagyok elutasító, mint kislányom, aki egyszerűen azt mondta, hogy „Ez nem jó, anya, csukd be!”. A szövegben nekem nagyon furcsa volt, hogy az állatokat úgy személyesíti meg, hogy Macska, Egér, vagyis tulajdonnevekkel, és így olyan mondatokkal találkozhatunk, hogy pl. Macska azt mondta Egérnek… stb., és nekem egy idő után nagyon hiányoztak a névelők, amik így kimaradtak, s főleg hangos olvasáskor mondaná az ember szívesebben azt, hogy „A macska azt mondta AZ egérnek…” Az illusztrációk is csak részben tetszettek, az emberalakok egyáltalán nem. Magukat a meséket is vegyesnek éreztem.

Bencuska

Bob Hartman: Állatos mesélő könyv Régi és új történetek közös meséléshez

Rengeteg állatokról szóló mesét tartalmaz,a világ összes tájáról,de nekünk a sorozatból a Karácsonyi mesélő viszi a prímet.

Lilkó

Bob Hartman: Állatos mesélő könyv Régi és új történetek közös meséléshez

Csak az alapján 4 csillag, hogy mennyire tetszettek a lányomnak a mesék. Volt, amit többször is el kellett olvasnom, volt, ami kevésbé kötötte le. Később, ha újraolvassuk, lehet, hogy változni fog a csillagozás.