A ​szeretet cselekszik 3 csillagozás

Bob Goff: A szeretet cselekszik

Egy ​rendkívüli ember mesél az életéről és arról az életről, amelyet mindannyian élhetünk – szeretet erejével áthatott, a világban tevékenyen részt vevő, ízig-vérig megélt értékes életről. A szeretet cselekszik nem kliséket és szabályokat vonultat fel, hanem Bob saját életének egy-egy csodálatos kalandjával mutatja be, hogy miért is kell elszakadnunk a megszokott, betanult, átlagos élettől. Bob nem kisebb kalandra hív, mint magára a nagybetűs ÉLETRE. Történetei elgondolkodtatnak, felháborítanak, megérintenek, felzaklatnak, lelkesítenek. A könyv elolvasása után képtelen leszel ugyanúgy élni az életedet. Többé már nem akarsz átlagos maradni!

Bob történetei hihetetlenek, csakúgy mint az, hogy ezek az események valóban vele, a mai világban történtek meg. És még hihetetlenebb az a csoda, hogy te is élhetsz ugyanilyen hihetetlen életet. Itt és most! Nem kell hozzá semmi más, csak igaz, tiszta, szívből jövő szeretet, amely nem merül ki a gondolatok szintjén. Mert az igazi szeretet… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Kiskapu, Budapest, 2018

tizkicsikonyv>!
Bob Goff: A szeretet cselekszik

Bob Goff egy rém szimpatikus pasi, hóbortos kalandjairól szóló anekdotáit jól esik az embernek olvasgatni, és annak ellenére, hogy ez akárhogy is nézzük bizony, egy keresztény könyv (amit sosem gondoltam, hogy olvasni fogok), mégis képes arra, hogy leromboljon olyan negatív beidegződéseket, amik sokunkban vannak a vallással kapcsolatban, ugyanis Bob maga is kritikusan szemléli a tipikus vallási dogmákat, az elvárt keresztényi magatartást, és sajátosan – sokkal szimpatikusabban – értelmezi mindezt.

Egy fokkal mondjuk jobban értékeltem volna a könyvet, ha úgy fele ennyiszer szerepel benne Jézus neve, de ha ettől képes voltam eltekinteni, akkor bizony tényleg azt éreztem, hogy ebben azért lehet valami. Az viszont biztos, hogy a komfortzónámból rendesen kirángatott a könyv, és nem bántam meg.

Bob Goff: A szeretet cselekszik

Összességében úgy gondolom, hogy ez egy igen fontos könyv, legalább egy-két fejezetet érdemes lenne mindenkinek elolvasnia belőle, és elgondolkodnia rajta.
Az eleje nem jött be, mivel oldalakon át az író tömjénezése folyt, mind az olvasók, mind az eredeti és a hazai kiadó által. Ez így előre sok volt, ráadásul igen magasra tette a mércét, illetve rá is untam.
A vasárnapi Istentiszteletekre emlékeztet egyébként a kötet, azokra a részekre, amikor nem a Bibliából hallunk részleteket. Ezért is haladtam vele lassan, hiszen ez nem egy „ledarálni” való könyv.
A történetek jók voltak, bár sajnos a többségébe nem tudtam beleélni magam, hiszen hol vagyok/vagyunk mi ezekhez a célokhoz/tettekhez képest. Azért voltak az átlagélethez közelebbi sztorik is, de nyilván nem azokon volt a hangsúly. A tanulság viszont a legtöbb esetben ugyanaz volt: a szeretet cselekszik. Nem ül a babérjain, közben pedig elmegy mellette az élet. Nem. Kérni kell, barátkozni, keresni azon emberek társaságát, akik szintén így gondolkoznak, és akkor már jó úton haladunk.
Egyik kedvenc történetem a Ryan szerelmes. Azért ezt emelem ki, mert itt látható legegyszerűbben a lényeg. Teljesen hétköznapi emberek, különleges gondolatokkal, segítőkészséggel.

FuszFanni>!
Bob Goff: A szeretet cselekszik

„31 teljesen különböző történetet, melyeknek mondanivalója egy és ugyanaz: el kell szakadnunk a megszokott, betanult, átlagos élettől. ”
„Bob történetei képesek erőt adni, és elhitetni az emberekkel, hogy lehetetlen márpedig nem létezik – minden lehetséges, csupán akarni kell, merni tenni a kitűzött cél elérésének érdekében.”
„a szerző megosztja velünk a telefonszámát – csak egy másik embert mondjatok, aki ilyet mer tenni!”
„Összességében 70-30%-ban értékelném, 70%-ban tetszett, 30%-ban nem. Tényleg imádtam minden történetet, kivétel nélkül, viszont minden történet végén ott volt a hivatkozás Jézusra, amivel nem tudtam azonosulni – egy hívő biztos másképp értékelné. Viszont még így is többségben voltak azok a részek, amikor élveztem a történeteket.”
BŐVEBBEN: https://konyvek-szigete.blogspot.com/2018/12/144-bob-go…

hel_99>!

A bátorító szavaknak hatalmas erejük van, és ha a megfelelő emberek mondják ki őket, akkor bármit képesek megváltoztatni. Jézus követőjeként megtanultam, hogy a legtöbb esetben mi magunk vagyunk a megfelelő emberek. Emellett rájöttem valami egészen másra is: a támogató szavakkal nem csak figyelmet tudunk fordítani egymásra, hanem feléleszthetjük a másik ember szívében a változáshoz szükséges erőt.

Szívecske>!

Hiszen így működik a szeretett: folyamatosan hatványozódik.

tataijucc>!

Megtanultam, hogy a hit nem arról szól, hogy tudjuk mi helyes és mi nem, vagy képesek vagyunk eleget tenni egy sor szabálynak. A hit többet jelent ennél és sokkal körülményesebb, hiszen jelenlétet és áldozathozatalt kér tőlünk.

Szívecske>!

A padomon üldögélve elkezdtem hinni abban, hogy a szavaknak igenis erejük van, ha a megfelelő emberek mondják ki őket.

Szívecske>!

Az vonzott a legjobban a szakmában, hogy erdészként a vadonban élhetek, lesz egy zöld furgonom, egy jelvényem, mindennek a tetejébe pedig kapok egy széles karimájú kalapot. A megbundázott vizsgaeredmények láttán a szüleim kénytelenek voltak fejet hajtani és belátni, hogy engem erdésznek szánt az élet, így édesanyám elvitt a hegyekbe, ahol az igazi erdészek laknak. „Hol vannak a lányok?” – néztem körbe hitetlenkedve. Ez volt az első jele annak, hogy valami hiba csúszott a számításaimba.

Szívecske>!

Talán nem is tudtad, hogy a könyv eredeti kiadásában részt vállalók mindannyian – Thomas Nelson, én, Don barátom és mindenki más – felajánlották az összes nyereséget azért, hogy még több gyerek számára tehessék elérhetővé a nem hétköznapi életet. Mindez pedig azt jelenti, hogy most már te is részese vagy ennek a fantasztikus mulatságnak! […] Tudod miért? Mert így cselekszik a szeretet.

Szívecske>!

…, de gyakran utazom el Ugandába, hogy megkeressem a börtöncellákban felejtett gyerekeket, és megtaláljam az őket bántalmazó rosszfiúkat. Az idei évben sikeresen bíróság elé állítottuk az első emberkereskedelemmel kapcsolatos ügyet Ugandában – és nyertünk.

Kapcsolódó szócikkek: emberkereskedelem
hel_99>!

Vajon én vagyok a megfelelő fickó? Nem tudom,de én vagyok az, akit felkértek, és eszem ágában sincs elszalasztani a felkínált lehetőséget vagy magamra vonni Isten haragját. Így minduntalan igennel válaszolok a kérdésekre. Könnyen lehet,hogy Isten a te életedet is megmagyarázhatatlan események segítségével formálja át. Mindegyikünknek megadatik a lehetőség,hogy belevágjunk vagy meghátráljunk: felelhetünk igennel, figyelmen kívül hagyhatjuk a kérdést,vagy mondhatjuk azt,hogy Isten nem a megfelelő embert választotta ki a feladatra.

hel_99>!

Soha senki nem utasítana vissza egy meghívót a Fehér Házba, ugyanakkor megannyi emberrel találkoztam aki visszautasította a meghívót a valódi életre. Ezt a meghívót ezerféleképpen vissza tudod utasítani. Eltompíthatod az érzékeidet, elterelheted a figyelmedet, vagy mondhatod valami igazán gyönyörű dologra,hogy az teljesen átlagos. Azzal is visszautasíthatod a meghívást, ha nem vagy hajlandó megbocsátani másoknak, nem vagy képes hálát érezni, vagy egyszerűen csak nem tudod magad mögött hagyni a félelmeidet és a féltékenységedet. Hiszek abban,hogy Isten minden nap meghív minket arra,hogy valódi életet éljünk – néha azonban elfelejtünk eleget tenni a meghívásnak, vagy bedőlük annak a tévhitnek,hogy minket nem hívtak meg. Pedig ahogyan te is látod, mindannyian meg vagyunk hívva. Nemcsak ma, hanem holnap is és azután is. Minden áldott nap.

91.-92. oldal

tataijucc>!

Egyszer azt hallottam valakitől, hogy Isten becsukta az ajtót egy olyan lehetőség előtt, amelyre az illető igazán vágyott. Eltöprengtem a dolgon és arra jutottam, hogy ha valami olyat szeretnénk elérni, amiről tudjuk, hogy jó és helyes, akkor egy csukott ajtó nem fog akadályt jelenteni a számunkra. Isten a nekünk szánt dolgok iránti vágyat egészen a szívünk legmélyére ülteti, és azt szeretné tőlünk, ha gondját viselnénk azoknak, hogy egy nap majd megérjenek bennünk és virágba borulhassanak. Időnként azt hisszük egy-egy ajtóról, hogy az épp az orrunk előtt csukódott be, és ilyenkor megfeledkezünk arról, hogy Isten talán épp azt várja tőlünk, hogy tokostul döntsük be az ajtót – vagy esetleg addig üljünk előtte, amíg valaki azt nem mondja, hogy most már bejöhetünk.