Budapest ​1956 3 csillagozás

A dráma színterei
Bob Dent: Budapest 1956 Bob Dent: Budapest 1956

A szerző a Műszaki Egyetemtől kezdve Csepelig végigjárja velünk mindazokat a helyeket, ahol a forradalom eseményei zajlottak, s megkísérli a számos, gyakran egymásnak ellentmondó beszámolók alapján rekonstruálni nemcsak a tényleges történéseket, hanem a történelem viharába került emberek indítékait is.

Európa, Budapest, 2016
442 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634055280 · Fordította: Rácz Katalin, Tedeschi Mária
Európa, Budapest, 2006

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!
Bob Dent: Budapest 1956

Bob Dent: Budapest 1956 A dráma színterei

A könyv érdekessége, hogy nem kronológiai sorrendben halad végig az eseményeken, hanem mint egy útikalauz, a helyszíneken vezet végig és az ott történteket mutatja be. Érdekes volt ilyen szemszögből olvasni az ’56-os eseményeket, de kellett figyelni, hogy összeálljon a teljes kép. Sok átfedés volt, így egyes események jobban megmaradtak.
Ami engem zavart a könyvben, hogyha valakinek a nevére hivatkozott valahogy pl.: Nagy Imre életrajz írója Rainer M. János szerint… Akkor ahányszor felmerült ez a név, mindig elé vagy mögé volt, hogy Nagy Imre életrajzírója…

Nekem összességében tetszett.