A ​téboly kertje (SL 1.) 153 csillagozás

Bleeding Bride: A téboly kertje

Sikolya szólított, a lelke csalogatott ide. A múltadnak ma vége.

Szeretnék halott lenni. A kertedben saját véremmel festeni. Elegem van.
Az önsanyargatás sosem lesz megoldás. Menned kellene, míg megteheted.
Kihez beszélsz leveledben, hová tűnsz, mikor feljön a nap? Istenem, nem teheted ezt velem, fedd fel magad!
Miért kell mindent megnehezítened, mi oly könnyű lehetne?
Ki kell zárnom mindent a lelkemből, de a soraid nélkül már nem vagyok önmagam.
Kértem, hogy menekülj, helyette visszavágytál a pokol ölelésébe.
Nem kereshetem tovább holmi mesékben a megoldást. Ebből már nem kaphatok választ.
Nem sejtetted, hogy bár mögötted lépkedtem, mindig előtted jártam.

A homokszemek pörögnek. Indulnod kell, mert lassan késő lesz…

Eredeti megjelenés éve: 2015

150 tag · 113 karc · Utolsó karc: 2019. augusztus 8., 20:08 · Bővebben

Emma · Ancsa · Lorand · S.L · Dávid · Krisztián

Nikolett0907 P>!
Bleeding Bride: A téboly kertje

Na jó, kezdem avval miket gondoltam olvasás közben:
– Wow jó a hajad, nekem is kell.
-Na jó, ez a macska elképesztő.
-Miiii? Mégis, hogy történhetett meg?
– Na neeee, ez nem lehet igaz, mi az, hogy vége???? :D

Ami érdekes én érzelmileg nagyon összeszedet vagyok, de a történet végére a hajamat tekertem és folyamatosan morogtam, hogy van ennek a könyvnek folytatása és ha igen hol? Mert azonnal olvasni akarom?
Őrjítő tud lenni, mikor rájövök kifordultam lelkileg önmagamból, oda a híres nyugalmam. :)

Maga a könyv egy pár órás olvasásnak felel meg terjedelmileg.
A történet viszont még órákkal a befejezést követően ott örvénylik a fejemben.
A mai társadalmunkra is alapvetően jellemzőket tünteti fel.
Ilyen pl. a hanyagság, felszínesség, a mások külső alapján való megítélése és sorolhatnám.

Összességében azt kell írjam imádtam, számomra eddig az év krimije.
És nem kis tisztelettel adózom az írónak, mert bizony egy letehetetlen történetet rakott elém.
Köszönöm. :)

Mrs_Curran_Lennart P>!
Bleeding Bride: A téboly kertje

Ez az a fajta könyv, amit muszáj egyszerre végig olvasni. S.L. levelei nagyon szépen vannak megfogalmazva, ez a lírai hangvétel keveredik egy lapkiadó munkatársainak életével és egy sorozatgyilkosság nyomozásával. Emma és Krisztián voltak a kedvenceim, Dávidot pedig egyáltalán nem kedveltem. A vége pedig…Nem tudom, hogy másoknak is ugyanaz jött-e ki, de igazán hátborzongató lett.
A stílus, a cselekmény magával ragadó. Bleeding Bride nagyon jól ír.

Sippancs P>!
Bleeding Bride: A téboly kertje

Kb. fél órával ezelőtt letettem a könyvet a kezemből, aztán mint egy őrült, újra felvettem, mert a végét még egyszer el kellett olvasnom, hogy mindent tökéletesen megértsek. És most, miután újra túl vagyok rajta, és úgy-ahogy összeraktam a darabkákat, ott tartok, hogy azt sem tudom, sírjak-e vagy nevessek. Vajon ez már az őrület jele? Vajon én is megtébolyultam?

Hihetetlenül okos könyv volt, és én hihetetlenül szerettem. De mint a Fekete Fivérek esetében, kell jó pár nap, hogy agyaljak rajta és letisztuljon bennem.

Gorkie P>!
Bleeding Bride: A téboly kertje

Hogy a macs(ka) rúgja meg!

Egy izgalmas történet, gyönyörű szavakba csomagolva. A borító pedig egyszerűen fantasztikus!

Bővebben:

Underground, Budapest, 2015
Csoszi>!
Bleeding Bride: A téboly kertje

Elolvastam a könyvet és nem jutottam semmire. Lehet, hogy figyelmetlen voltam, de sajnos nem sikerült a kirakós darabkáit összeraknom. Maradt is bennem egy kis hiányérzet. A történet hangulata komor, amihez tökéletesen passzol a gyönyörű borító. SL levelei nem jöttek át. Túl elvontnak találtam őket. Lehet, hogy majd egyszer, kipihentebb állapotomban előveszem újra a könyvet és talán felfedezem az összefüggéseket.

Illatos_Hópehely>!
Bleeding Bride: A téboly kertje

Egy valamit leszögezhetünk, szeretem a krimit, de jó esetben egy kis romantikával betakargatva.
Általában egy krimi végén kezünkbe adják a válaszokat, itt nem. Szétrobban a fejem. Én még ennyit nem agyaltam könyvön. spoiler
Elolvastam az összes értékelést és megnyugodtam, hogy nem csak bennem nem tisztult le az egész a végére.
@Bleeding_Bride elérted azt ami nem sok írónak sikerült, második napja agyalok a könyvön és még mindig nem jutok dűlőre.
Krisztiánt bírtam nagyon " „Én azt tudom, hogyha betűlevest eszem, logikusabb válaszokat szarok ! ” :D
Köszönöm ;)
Külön öröm, hogy napokon belül tulajdonosa lehetek egy eredeti dedikált könyvecskének. :)

Riszperidon>!
Bleeding Bride: A téboly kertje

Bajban vagyok. Bajban, mert már az elejétől kezdve éreztem, hogy ez nem egy olyan regény, ami mellé este, hullafáradtan leülök, és olvasgatok pár oldalt, mert ennél a könyvnél figyelni kell, figyelni, de nagyon, mert még úgy is maradhatnak kérdőjelek, hát még így! Hamarosan újra kell olvasnom, hogy csattanjon, aminek csattannia kell, találni pár órácskát, amikor tényleg csak ezzel a könyvvel tudok foglalkozni.
Tetszett a hangulata. Sötét, nyomasztó, mindenkinek van valami titka. Emlékeztet pár nagyon kedvenc filmemre is (A zodiákus, Hetedik, A vörös sárkány), ami szintén nagy örömmel tölt el.
Sok igazság, és mai dolog volt benne. Ami a legjobban ki van emelve, Emma megítélése csupán a külseje miatt, és az ebből egyenesen következő elmebeteg sztereotípiák.
SL gyönyörűen leveleit, mint ahogy az egész könyvet, nagy figyelemmel kell olvasni.
Egy könyv, ahol végre figyelni, és gondolkodni kell, és ha elkapod a fonalat, még napokkal utána is azon agyalsz.
Na, többek között ezért kell erre a könyvre újfent, ahogy időm engedi, sort kerítenem. Valamint várni a folytatást! :)

robinson P>!
Bleeding Bride: A téboly kertje

Mostanában nem olvastam magyar krimiben ennyire sötét és kerek történetet. Jó volt. Szimpatikus és mai szereplők, meglepetésemre épp a gyilkos volt a legkedvesebb alak, sok szempontból tudtam vele azonosulni, de ez csak a végére derült ki… állam leesett.
Köszi @Hajdu_Ildikó! Majd lesz alaposabb és hosszabb a blogon.

brena>!
Bleeding Bride: A téboly kertje

Eltelt két nap,de még mindig csak ennyit tudok írni értékelésnek: ****sípszó***** ezt újra kell olvassam még párszor !!!!!!!!
Köszönöm az élményt!

Szilvi00 P>!
Bleeding Bride: A téboly kertje

Igazság szerint fogalmam sincs, hogy az történt-e amire én gondolok.
Meglehet. De nem biztos. A francba! Azt hiszem ezt még át kell gondolnom. Vagy inkább kezdem elölről az egészet és megpróbálom újra összerakni a kirakóst, hátha más eredményre jutok. :D
Abban viszont biztos vagyok, hogy ez nem egy szokványos könyv, hasonlót sem olvastam mostanában. Már a borítótól megborzongtam, fantasztikus. Imádtam a komor hangulatát, a változatos szereplőket. Nagyon olvasatta magát, aztán a Lovag magasztos levelei mindig megtörték a lendületemet. Ezeket feltétlenül figyelmesebben kell újraolvasnom…

crissy>!

Fel kellene adnom, ha tudnám, épp milyen harcot is vívok.

115. oldal (Underground Kiadó, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Emma
crissy>!

Ráuntam volna? Meglehet. Túl sokszor megégetett. Így már nem érdekes, a játék nem fájhat, és mostanra túl sok a hegem.

18. oldal (Underground Kiadó, 2015)

Ms_thebetty>!

– Teleshopos fogyókúra, működik. De ugyanott reklámoztak egy olyasmi forradalmi eszközt, valami borotvát. Pasiknak ajánlották. Hozzá kell nyomni az archoz és húzogatni. Garantáltan fiatalít.
Krisztián megsimogatta igencsak tekintélyesen elburjánzott borostáját.
– Reméltem, ha megnövesztem, akkor senki sem akar majd a barátnőjének fogadni. Nincs itthon egy olyan csodaszerszámod?
– Akad. De szerintem nem szertnéd tudni, hogy hol járt korábban.

Kapcsolódó szócikkek: Emma · Krisztián
Hajdu_Ildikó>!

A halálnak szaga van. Erős, csípős és fagyos.

8.fejezet

crissy>!

Tartozom egy vallomással: már azt sem tudom, amiben tegnap biztos voltam.

123. oldal (Underground Kiadó, 2015)

oldmoviegirl01>!

Esdekelve kérlek, hogy menekülj tőlem, törölj ki mindent, ami én voltam, de emlékezz az áldott perceinkre. Felejtsd el a nevem, de őrizd magadban a szikrát, ami megvilágította az ösvényt hozzám.
Tudnom, éreznem kell, hogy léteztél, és nem csupán egy illúzió voltál. Vidd magaddal a rajongásom, de hagyd a múltban a szavaim!
Indulj! Indulj már! Ne időzz tovább! Egy új világ vár, ami látja mosolyod ragyogását és befogadja szíved fájdalmát. Indulj, hogy először végre magad lehess!

Ms_thebetty>!

Mondd, hogy nem feledtél el, üzenj az ég csillagaival, hogy sorsunk kegyes, célunk szent. Sose dobd el mindazt, amivé mi váltunk, és engedd, hogy maradjak továbbra is hű szolgád.

mezei P>!

Mióta nem tudják az emberek megkülönböztetni a jót a rossztól, miért szürke minden, már elfeledték a fehéret és a feketét? Miért tagadják, ha valami fáj, és hazudják, hogy a kín az, amit egész életen át vadásztak, és miért nem engedik begyógyulni a legégetőbb, tátongó sebeket?

Hajdu_Ildikó>!

– Ti is mind úgy bámultok, mint a borjú az új kapura! Tudtommal azért lett munkanap a ma délután, mert ismét nem férünk bele a határidőbe, de Locsi-fecsi Márta urbán legendáira van idő – ordította.
– Főnök, tudod, hogyha elkezdi, akkor nincs megállás…
– Én azt tudom, hogyha betűlevest eszem, logikusabb válaszokat szarok!

13. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Krisztián
robinson P>!

Egy hataloméhes, lihegő tatával megküzdött volna, de egy ilyen pasira nem volt felkészülve.

Kapcsolódó szócikkek: Dávid · Emma