A ​jó halál 2 csillagozás

Eutanázia
Blasszauer Béla (szerk.): A jó halál

Ebben ​a könyvben most indított pro és kontra sorozatunk legelső kötetében szenvedélyes érvek és ellenérvek csapnak össze – a többi között – ilyen problémákon: Ölhet-e az orvos? Ki döntsön élet és halál kérdésében? Vonatkozik-e az igazmondás kötelezettsége az orvosokra is? Van-e „halálhoz való jog”? A könyv bemutatja az eutanázia vonatkozásában tett jogi, etikai, vallási intézkedéseket, összeütközteti racionális és kevésbé racionális iskolák, orvosok, filozófusok, jogászok, etikusok, pszichológusok nézeteit és véleményeit. Bár nem ajánl kész megoldásokat, világossá teszi, hogy a beteg emberrel – legyen az gyógyítható vagy gyógyíthatatlan – emberhez méltóan kell bánni, tiszteletben tartva az értelmes döntéshez való jogát.
Dr. Blasszauer Béla a Pécsi Orvostudományi Egyetemen tanít. Szakterülete az orvosi etika; ebben a témakörben már számos, vitát kiváltó tanulmánya jelent meg a szaklapokban és a folyóiratokban. E kötetében is elsősorban etikai oldalról közelíti meg az emberi… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pro és kontra Gondolat

Gondolat, Budapest, 1984
502 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632813405 · Fordította: Blasszauer Béla

kisssan27 >!
Blasszauer Béla (szerk.): A jó halál

Több, egymástól eltérő felfogást is nyújtva – alapos, részletes.

stella28>!
Blasszauer Béla (szerk.): A jó halál

150 oldalig jutottam vele az 500-ból, pedig nagyon érdekel a tanatológia, de ezt kifejezetten nyomasztónak éreztem. Nagyon sokszor ismétlődnek ugyanazok a gondolatok, lassan olvasható. Lehet, hogy egyszer még befejezem, de egy ideig elég volt belőle.