Blankó Miklós (szerk.) · Seres Lili Hanna (szerk.)

Olvassatok ​ELTE-seket! 0 csillagozás

Az ELTE Online irodalmi antológiája
Blankó Miklós – Seres Lili Hanna (szerk.): Olvassatok ELTE-seket!

Amikor ​elolvastam ezt a kötetet, a komolysága jutott eszembe. Ezek nem viccelnek. Nem felszínesek. Ezek belemennek a dolgokba. Néha még komorak is. Nehéz az élet. A komolyságot szép, érett, költői eszközökkel érik el, nem dobálóznak fölöslegesen nagy szavakkal. Én mindig tudtam, hogy a fiatalok komolyak (legföljebb nem készülnek vagy nem járnak órára), és íme, itt a bizonyság. Lehet olvasni.
Nádasdy Ádám költő, nyelvész, professzor emeritus

Ez a kötet igen sokféle stílus, beszédmód, költői hitvallás gyűjteménye. Szerzőinek összességét nemzedéki célkitűzés vagy irányzatbeli egyezés aligha közelíti egymáshoz. Egyetlen szervező szempontja, hogy az alkotók mind az ELTE hallgatói. Így aztán nem csupán az olvasók, hanem maguk a szerzők is megtudhatják, ki mindenki járt velük egy időben erre az egyetemre. Szem előtt tartva az „egy ég alatt” gondolatát, valamilyen rejtélyes, láthatatlan áramlásnak köszönhetően a legkülönbözőbb megszólalások, stílusmodulációk mögött is… (tovább)

A művek szerzői: Blankó Miklós, Seres Lili Hanna, Fehér Renátó, Vajna Ádám, Gál Soma, Evellei Kata, Nyerges Gábor Ádám, Szabó Tamás, Vida Kamilla, Horváth Eszter, Tinkó Máté, Kustos Júlia, Körösztös Gergő, Horváth Eve, Biró Krisztián, Juhász Márió, Mizsur Dániel, Nagy Hajnal Csilla, Bordás Máté, Szenderák Bence, Makáry Sebestyén, Gelencsér Milán, Kerber Balázs

ELTE Online, Budapest, 2018
170 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634890218 · Illusztrálta: Blankó Eszter