Az ​a nap (365 nap 2.) 269 csillagozás

Blanka Lipińska: Az a nap

Laura ​Biel szicíliai élete mesébe illő. Káprázatos, nagyszabású esküvő, egy férj, aki mindent megtesz érte és megad neki, majd terhesség, ajándékok és egyszerűen minden képzeletet felülmúló fényűzés: személyzet, autók, tengerparti villák. Minden tökéletes lenne, ha nincs az a kis szépséghiba, hogy mindenütt gengszterek vannak, egy közelebbről meg nem határozott bűntény lóg a levegőben, valaki folyton megpróbálja Laurát elrabolni és megölni, és Olo, a legjobb barátnője vakon botorkál a nyomában. A legveszélyesebb szicíliai feleségeként következményekkel jár, és ezt Laura a saját bőrén tapasztalja…

A 365 nap második része nemcsak egy lefekvés előtti olvasásra szánt kellemes szerelmi történet. A történet csupa váratlan fordulat és meglepetés: menekülések, üldözések, árulások, becsületbeli ügyek és értük folytatott harc, és halálos veszély is előfordul benne. Minden fejezet meglepetésként éri az olvasót, semmi sem magától értetődő, a kemény szexet és egy játékot leszámítva,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Művelt Nép, Budapest, 2021
414 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156186713 · Fordította: Kétes Anna
Művelt Nép, Budapest, 2021
414 oldal · ISBN: 9786156186720 · Fordította: Kétes Anna

Massimo Torricelli · Olga · Laura Biel · Adriano Torricelli

Aninaa P>!
Blanka Lipińska: Az a nap

Most szólok: ez nem lesz szép! Szerintem ne is olvassatok tovább komolyan :D
@Black_widow szavaival élve ez a könyv olyan volt mint egy ragtapasz. Gyorsan le kellett tépni és túl lenni rajta. Minél gyorsabban! Igen, felmerül a kérdés, hogy egyáltalán minek olvastam el, de mint tudjuk, amikor van egy vonatszerencsétlenség el kellene fordulni, mégis oda néznünk aztán átkozzuk magunkat, hogy ezt nem kellett volna látnunk. Viszont már most az elején egy (ennél több kb nincs is) pozitívumot fel tudok hozni, az pedig az, hogy könnyen lehet haladni a könyvvel mert nem vontatott és nem unalmas. Az már egy másik dolog viszont, hogy mennyire fájdalmas olvasni, mert annyira rossz, hogy kevés a szókincsem arra, hogy kifejezzem.
Az első rész nem akasztott ki ennyire. Sőt, eltekintve attól, hogy már abban is töménytelen mennyiségű szex volt, és Laura már akkor is az idegeimen táncolt, azt még elég jól viseltem. Most viszont? Éreztem, hogy az agyam egy szikkadt sz*rdarabbá vált olvasás alatt, miközben az idegeim pattanásig feszülve, sisteregve készültek felmondani a szolgálatot.
Azt hiszem azok a bizonyos gyakran emlegetett nyulak most elbújtak és elszégyellték magukat. Én pedig velük együtt ugyanezt tettem, folyamatosan visszatartva az állandó hányingert. De szerintem ettől még Christian Grey is zavarba jött volna. Gyerekek, nekem nincs bajom a szexxel (kinek van?), olvasni is imádok róla mindenféle formában, semmi sem akaszt ki, (majdnem)mindent bevesz a gyomrom, ha az jól van tálalva. De őszintén mondom amit ezek műveltek azt büntetni kéne. Állandóan. Mindenhol. Mindig. Mindenhogy. Ízléstelenül tálalva. Közönségesen. Gyomorforgatóan. Laura jelleme eddig is egy nagy nulla volt, de ehhez most társult a nimfomániája. Állandóan sz*pni és b*szni akart, (igen a könyv szerint idézem) mintha nagyobb szüksége lett volna rá, mint a levegőre. Mindezt az egészet úgy, hogy spoiler Volt egyszer egy lány macskám, nála láttam először mit is jelent az, ha tüzel, off szerencsétlent ivartalaníttattam is rögtön. Na ez a jelenet játszódott le az agyamban Laurával kapcsolatban, és rájöttem, hogy talán rajta is csak ez a lehetőség segített volna.
Kb. ezzel el is mondtam mindent, hogy miről szól a könyv. A végén akadt egy kis (végre nem szexuális jellegű) izgalom, amiből eszünkbe juthat, hogy Massimo mégiscsak egy maffiózó. Jéé, eszébe jutott az írónőnek, hogy ha már annak akarja beadni, akkor mégiscsak foglalkozni kellene ezzel a dologgal is. Egyébként egyedül a végén történtek miatt nem bánom (annyira), hogy elolvastam ezt a könyvet, de sajnos Laura oda is belerondított, hogy egy újabb spoiler Kezdem azt gondolni, hogy ez a nő nem teljesen épelméjű és komolyan terápiára szorulna.
A fordítás egy fokkal jobban sikerült, mint az első résznél. Itt is akadtak nyelvtani hibák, de csak elvétve. Viszont iszonyat közönséges, leginkább a szexjelenetek. Minden jó ízlést nélkülöz. off A Digozástól is öklendeznem kellett.
Száz szónak is egy a vége: most megyek hányni.

jeszan>!
Blanka Lipińska: Az a nap

A folytatás nem überelte az első részt. Laura állapota és Massimo túlféltése kezdett uncsivá válni, majd jött ez a durván szeretjük csinálni és tényleg… hát szegény magzatot nagyon tudtam sajnálni. Laura meg mintha direkt kereste volna a veszélyes helyzeteket és hogy nem tudott magával mit kezdeni, a vásárláson és tévénézésen kívül egyéb értelmes elfoglaltság is létezik (pl. olvasás :)), valamint Massimo irányításmániája is az agyamra ment. Domenico és Olga kettőse is tartogatott meglepetéseket, de ők valahogy szimpatikusabbak voltak. Viszont a Kanári-szigeteki kiruccanás új szint hozott a történetbe spoiler Nem tudom eldönteni, hogy az eredeti szöveg vagy a fordító volt ennyire slendrián. Bosszankodás helyett inkább átsiklottam ezek a részek felett, de sajnos nem egy-kettő volt belőle. A film sem nyűgözött le, mivel a forgatókönyv eltért a könyvtől.

Paulina_Sándorné P>!
Blanka Lipińska: Az a nap

Összességében véve nem volt rossz. Voltak részek azonban, amit jócskán lerövidítettem volna. Egy-két helyen az időhúzást éreztem. Az iker témát nem kellett volna belekeverni, valahol túlzásnak érzem. Nem semmi a kapcsolat Laura és Massimo között. Tetszik a kémia köztük, bár sokszor idegesítőek. Laurán sokszor érzem, hogy direkt csinál dolgokat, csak azért, hogy piszkálja Massimot. Laura barátnője megér egy misét, nem semmi nő, hát nem igazán kedveltem meg. Mondjuk le a kalappal előtte, hogy mit be nem vállalt Domenico miatt. A vége egy halálosan idegesítő függővég.

Vikii_Kis >!
Blanka Lipińska: Az a nap

2022. 11. 25. Komolyan kezdek kiborulni. Hogy a francba lehet ennyiszer helytelenül leírni egy MAGYAR nevet??? Ennyiszer elírni, komolyan mondom, már hihetetlen. Eddig 13-szor sikerült elcseszni az Attila nevet 7 oldalon…

2022. 12. 02. A könyv 414 oldalán összesen 83 baki volt. Ez felemelően kevesebb, mint amennyi az első részben összejött. Ennek ellenére még mindig sokallom, remélem a harmadikban még kevesebb lesz. Hiába a „kevés” baki, így is élvezhetetlen volt sokszor egy-egy jelenet az elírások miatt. Maga a történet még mindig egész jó, fordulatokból van elég, izgalmas is, de itt is fennáll, hogy néhány jelenet alaposabb kidolgozást érdemelt volt.
Összességében már mérföldekkel jobb volt ez a könyv, mint az első, remélem a harmadik követi a példát.

Beszterczei_Erika>!

Vártam…
Tetszett!
Oké, tudom 18+,de számomra rengeteg volt benne a szex…. Már sokszor zavart és amiatt tettem le.
Voltak benne szívmelengető részek, főleg a az utolsó fejezetekben!
Laura számomra sokszor kibírhatatlan volt a terhessége miatt……
Összeségében tetszett, de az első rész jobban és úgy érzem a harmadik is jobbsn fog.
A gyönyörű helyek és tájak bemutatása és Nacho miatt megy az 5 csillag!

Farkas_Éva P>!
Blanka Lipińska: Az a nap

No hát, nehéz értékelni, de muszáj. Általában egybefüggően csinálom, értelmes mondatokkal, de most el kell ettől térnem, mert nem tudnék úgy fogalmazni, hogy az mindenkire tekintettel áthozza amit gondolok. Pontokban talán :)
Pozitív:
1) Gyorsan lehet vele haladni.
2) A hossza ellenére rövidnek érződik a haladhatósága miatt.
3) Ebben a világban ekkora túlféltés idegesítő ugyan, de érthető.
4) Domenico
5) Nacho
6) Massimo
7) A cselekmény egy része Magyarországon játszódik

Negatívum:
1) Idegesítő szóhasználatok
2) A szex kicsit se kívánatos, leginkább állatias.
3) Terhesen nem gondolnám, hogy ekkora szexuális éhségnek ilyen módon kéne eleget tenni.
4) Mi a fenének kell titkolózni a szülök előtt? Ha megjelenik a gyerekkel a karján mégis mit mond? „jajj anya elfelejtettem szólni?”
5) Oló az agyamra ment.
6) Értem én, hogy jó pasik veszik Laurát körül, de komolyan spoiler és akkor csodálkozik, hogy Massimo agyon.bsz mindenkit?
7) Tudta milyen Adriano, nem kellett volna bizonyosság, mielőtt spoiler?
8) Ha a borítót nézem Laura nem annyira jó nő, hogy minden pasinak azonnal fel kéne spoiler tőle… szóval szerintem kicsit túlzás ez a nagy spoiler LAURA! spoiler NEM spoiler

Ezek ellenére élveztem, gyorsan csúszott. A hibáival szembeni pozitívumok miatt kapja csak meg a 4 csillagot, hisz én mindig azt szoktam mondani – nézd a jó oldalát. Hát azt nézem :) + A vége miatt is egy kicsit felfelé nyomult a kezem az értékeléskor bár amilyen értékeléseket olvastam a 3. részről előre félek :) És egyébként is, az első része nekem tetszett, nem lehetek túl szőrös szívű… Azt a harmadik részre tartogatom :)

Nyuszika91 P>!
Blanka Lipińska: Az a nap

Jól olvasható, az érdeklődésemet fenntartotta. Tömény erotika. Laura engedetlen, buta kislány.. Massimo mindent megtesz érte és a biztonságáért, de ő csak azért se.. erre tessék az engedetlensége miatt főhet Massimo feje. Nem is értettem Laurát, hogy miből gondolta komolyan, hogy Massimo megcsalná őt, mikor őt kereste és rá vágyott.. erre fogja magát és eltűnik…
Tartottam attól, hogy Laura bele szeret Nachoba, az már valahogy még hihetetlenebbnek tűnt volna. Így is elég hihetetlen, hogy csak úgy simán ismét elrabolják…
A könyv nagyon függővéges lett, várom, hogy olvassam a harmadik részt és kiderüljenek a dolgok.

Ficere_Barbara>!
Blanka Lipińska: Az a nap

Nekem ez a rész jobban tetszett mint az első , sokkal jobban! A történet, a fordulatok, a szereplők, a csavarok!
Bár ebben a részben is találkoztam fordítási hibákkal, nem hemzsegett annyi benne mint az előzőben!
Laura karaktere is egyre jobban tetszik, vagány csaj lett ! Legjobban akkor tetszett amikor megszökött Digótól! Olo karaktere is közelebb került hozzám, tetszett a nyiltsága, és kitartása Laura mellett!
Digó hozta az első részben megszokott domináns kartert!
Nacho karaktere is szuper lett izgalmas fordulatokat hozott a történetben
Mindent összevetve , a néha már trágár szóhasználat ellenére jó kis olvasmány volt! Fordulatos, pörgős, szenvedélyes, izgalmas! Ezek után kiváncsi vagyok mit tartogat számomra a harmadik rész

Zölderdő>!

Hát ez a könyv…
A főszereplő egy szexmániás, engedetlen és nagyon buta pics@. Enyhén szólva hisztis és meggondolatlan. Hosszabban inkább nem is fejtem ki, mert akkor sosem érek a végére.
Massimo továbbra sem egy túl emberi valaki, vagy dugni akar, vagy mérges, vagy parancsolgat. Olga is néha kikészített, talán Lauránál is durvább volt.
Az olvasás közben úgy éreztem magam, mint egy wattpad sztoriban. Csillogás az egész élet Ferrarik, Chanel táskák meg aztán hirtelen fordulatok. De valahogy a kivitelezés nem volt az igazi. Nem volt értelmes leíró rész, sok rész felesleges volt, kicsit mintha egy kiskamasz művét olvastam volna.
Előnye viszont tényleg az volt, hogy olvastatta magát, gyorsan haladtam vele és azért izgalmas volt. Főleg a vége, na az jól sikerült, ha már az első részben elcseszte az írónő.

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Blanka Lipińska: Az a nap

Ez amúgy egy nagyon jó kis folytatás lehetett volna, de néha olyan katyvasznak éreztem pár résznél. Cselekmény és új emberek voltak benne bőven, ami szerintem már-már sok is volt.
A kevesebb néha jobb ebben az esetben, ha kellőképpen kidolgozott volna az írónő pár akciós részt, nem pedig több oldal csak egy-egy aktusukról szólt volna, sokkal jobban tetszett volna. Nekem az olasz rész, azaz inkább maga az emberek nem igazán voltak szimpatikusak ebben a részben, viszont a Tenerife részek és Nacho felbukkanása nagyon megtetszett. Örültem volna,ha a spanyolok több sort kaptak volna az írónőtől, végre lett két szimpatikus szereplő benne. Olga és Laura néha annyira buta és primitív ,hogy már már ott voltam na most leteszem,mert idegesítenek.
Még mindig elég vegyes értékelés kering a könyv körül, ezért nagyon várom a harmadik részt ,remélem legalább a befejezés jól fog sikerülni.

Black_widow>!

Sajnos akár akarod, akár nem, idővel minden megváltozik.

Black_widow>!

[…] a csalódásnál nincs rosszabb. Inkább ne éld bele magad, és legyen kellemetlen meglepetés, mint hogy később szenvedj, mert nem úgy alakul, ahogy akrod.

Black_widow>!

– […] mennyit változhat egy élet néhány hónap leforgása alatt!

zyzmut>!

…nincs olyan gazdag ember a földön, aki kizárólag legális dolgokkal üzletel.

SzaDani012>!

10. fejezet

Vass_Anita>!

A barátság előnye: egy barát mellett a hallgatás sem kényelmetlen.

naszbarbi>!

– Kiteljesítesz, kislány. Neked köszönhetem, hogy minden reggel azért ébredek fel, hogy éljek, és nem csak azért, hogy létezzek.

judybee >!

Olga nem rejtette véka alá meglepettségét, és tátott szájjal bámulta a jóképű olaszt.
– Nem semmi… – mondta.
– Laura, és ki a te idióta képű bájos kísérőd? – kérdezte, miközben leült hozzánk, és Olga felé nyújtotta a kezét.

Kapcsolódó szócikkek: Adriano Torricelli · Laura Biel · Olga
judybee >!

– Kislány lesz, meglátod.
Massimo szája bátortalan mosolyra nyílt, keze pedig a térdemre vándorolt.
– Akkor Eleonora Klara, mint a te anyukád és az enyém.
– Van valami beleszólásom?
– Nincs. Beírom a születési anyakönyvi kivonatba, amikor te még szülés után térsz magadhoz.
Ránéztem, és megütöttem ököllel a vállát.
– Mi az? – nevette el magát. – Ez hagyomány. – És simogatni kezdte a vállát, ahol megütöttem. – Don dönt a családról, és én döntöttem.

Kapcsolódó szócikkek: Laura Biel · Massimo Torricelli

365 nap sorozat · Összehasonlítás