Lilith, ​istennő vagy démon? 3 csillagozás

Birtalan Eszter: Lilith, istennő vagy démon?

„Faust: ​Kicsoda vagy tehát? Mefisztó: Az erő része, mely örökké rosszra tör, s örökké jót mível.” Goethe: Faust
Bár ellentmondásnak tűnik, Lilith úgy tesz jót velünk, hogy rosszra ösztönöz minket. Azáltal segít, hogy előhozza belőlünk a legsötétebb oldalunkat, a legalantasabb motivációinkat, és ezért nem hazudhatjuk tovább tisztának magunkat. Azzal szorít sarokba, hogy felerősíti bennünk kétes eredetű vágyainkat, amelyek hosszú távon képtelen élethelyzetekbe sodornak minket. (Kultúrtörténetileg úgy is tekinthetünk rá, mint a vámpírok ősanyjára.) Amikor már nem tudjuk tovább folytatni ily módon az életünket, és felelősséggel szembenéztünk saját valódi személyiségünkkel, akkor jön el a megváltás lehetősége számunkra. Ha valóban elengedjük romboló késztetéseinket, újjászülethetünk egy magasabb rendű létezés számára. E könyv olyan asztrológiai szimbólumrendszert boncolgat mélyen és átfogóan – Lilith, a Fekete Hold működését és jelentőségét –, amely hazánkban az asztrológusok és… (tovább)

Tuan, Budapest, 2009

Ashni
Birtalan Eszter: Lilith, istennő vagy démon?

Birtalan Eszter: Lilith, istennő vagy démon? A Fekete Hold az asztrológiai gyakorlatban, szerepe a párkapcsolatban és a szexualitásban

Jáááj, ez már az a része az asztrológiának amire nem vagyok vevő, a végét már csak úgy sebtiben olvastam mer' utálom a befejezetlen dolgokat. Az idea nagy részével nem értek egyet, de legalább voltak benne történetek, amik olvashatóak voltak. Kipipáltam és visszaviszem a könyvtárba és sose lássuk egymást :)

LynnLou
Birtalan Eszter: Lilith, istennő vagy démon?

Van, ahol nem értek egyet, van, ahol elgondolkodtat, van, ahol úgy érzem, mindegy mi vagy, a feloldás mindenkinek ugyanaz. A példatörténetek viszont olvasmányosak, érzékletesek, már csak azokat olvasni is megéri.

Animia
Birtalan Eszter: Lilith, istennő vagy démon?

Mély önismeretet és magamba nézést követel. Anélkül nem is jut el a mondanivalója sehová. Pedig nagyon érdekes és új megközelítés az asztrológián belül és a magunkról tanulás folyamatában is.