!

Zsírkígyó 1 csillagozás

Bíró Szabolcs: Zsírkígyó Bíró Szabolcs: Zsírkígyó
Könyvtár

A Zsírkígyó egy zabolátlan és szókimondó miniatűr rockregény felemelkedésről, bukásról, züllésről, részegségekről, drogokról és nőkről, vérre menő vitákról, szenvedélyről, barátságról és gyűlöletről.

„Vicc volt vagy sem, egyet biztosra vehetünk: magyar gitáros sem azelőtt, sem azóta nem tépte ilyen elánnal a hangszerét, az énekes pedig mintha Johnny Rotten és Bon Scott szerelemgyereke lett volna. Ilyet sem láthatunk, hallhatunk többé!” – írja a képzeletbeli blogger a 20 évet megélt, és a semmiből a csúcsra jutó dunaszerdahelyi rockzenekarról, melynek történetét ez a könyv meséli el.

Erős túlzások, szándékos klisék, durva poénok!

Magánkiadás / Csak Van zenekar, Dunaszerdahely, 2011

Bíró Szabolcs: Zsírkígyó

Tök jó!
Gyermeki báj, alakítsunk együttest és legyünk híresek! Az sem baj, ha nem láttunk még hangszert, csak a kirakatban. Sok humorral megírt valóságszagú kis rock-regényke.
És tényleg… szomorú valós, befejezéssel.

robinson P

Ez van. Az ember sosem tudja, honnan kapja a következő, sokkal nagyobb pofont.

robinson P

Azt hiszem, az ördög azért teremtette meg a gitárszólót, hogy az énekesnek legyen ideje whiskyt inni két üvöltés között.

robinson P

Nem szolgálhatod ki a közönségedet száz százalékig, mindig kell hagyni bennük egy kevéske űrt, hogy amikor hazafelé battyognak, azt mondhassák, szívesen hallották volna még a végén ezt és ezt a dalt.

robinson P

Hát persze, hogy a frontember szerepét húztam. Úgy örültem neki, mint majom a farkának, és nagy örömömben rögtön el is akartam énekelni a Sweet Home Alabamát.
Nem ment.
Így kezdődött.