Az ​akadályzabáló 5 csillagozás

Bíró Szabolcs és Szénégető Richárd maratoni beszélgetése
Bíró Szabolcs – Szénégető Richárd: Az akadályzabáló

„Borzasztó szerencsés embernek érzem magam, hogy a jelenlegi irodalmi közegből több kedvenc írómmal is már-már baráti nexust ápolok. Az egyik ilyen barátom Bíró Szabolcs, akinél kevés szimpatikusabb és maximalistább embert ismerek. Ő számomra több szempontból is példaértékű, ezért is gondoltam úgy, hogy itt lenne az ideje készíteni vele egy interjút. Sokszor beszélgettünk róla, hogy majd egyszer, majd valamikor, majd valaminek az apropóján, de aztán egy nap úgy döntöttünk, hogy na, akkor ma elkezdjük. Nagyon sokáig, több mint negyed évig készült a beszélgetés, és nagyon hosszú is lett, viszont annyira olvastatta magát, amikor szerkesztettem, hogy úgy döntöttem: nem húzom meg, nem szedem ketté, megkapjátok egyben ezt a már-már epikusnak mondható beszélgetést.” – Szénégető Richárd, újságíró

Viktória_Erdei >!
Bíró Szabolcs – Szénégető Richárd: Az akadályzabáló

Bíró Szabolcs – Szénégető Richárd: Az akadályzabáló Bíró Szabolcs és Szénégető Richárd maratoni beszélgetése

Bíró Szabolcs Ragnarök könyvét már olvastam. Most pedig a vele készült interjút. Érdekes dolgokat is megtudhatunk az íróról. Mikor fogalmazódott meg benne, hogy író szeretne lenni vagy hogyan születtek a regényei.

nyirog>!
Bíró Szabolcs – Szénégető Richárd: Az akadályzabáló

Azok akik szeretik Bíró Szabolcs könyveit, azok mindenképpen értékelni fogják ezt a kis interjúkötetet. Jó volt belelátni kicsit egy ilyen nagyívű regénysorozat hátterébe, fura így belegondolni, hogy mennyi minden kell hozzá, hogy népszerű és minőségi tartalom kerülhessen elénk

Csoma_Lőrincz_Tamara IP>!
Bíró Szabolcs – Szénégető Richárd: Az akadályzabáló

Nagyon tetszett, rengeteg érdekességet megtudtam az íróról, és olyan kellemes hangulatban folyt a beszélgetés, hogy szívesen elolvastam volna még egyszer ennyit. :)

Kétezertizenhúsz >!
Bíró Szabolcs – Szénégető Richárd: Az akadályzabáló

Úgy álltam neki a könyvnek, hogy Bíró Szabolcstól csupán három kötetet olvastam… viszont az interjú végére már biztos voltam benne, hogy másképpen fogok állni az íróhoz és munkásságához: első dolgom lesz szeptemberben megvenni a Liliom és vér c. regényét.

Kevés író hajlandó ennyire kitárulkozni a világnak, meglepett Bíró Szabolcs kalandos élete. Ezelőtt semmit sem tudtam róla, de most már biztos vagyok benne, hogy jóval izgalmasabbak napjai, mint hinnénk. Határozott, bátor és -természetesen- kreatív személyiségnek ismertem meg, én ENTJ típusra tippelek, igaz, ennek kitalálásában nem vagyok valami jó. :D

Lebilincselő, szókimondó interjút olvashat bárki -legyen az nagy rajongó vagy csupán egy kíváncsi könyvmoly-, aki kezébe veszi a könyvet. Szuper volt!

Viktória_Erdei >!

– Milyen érzés volt fiatal íróként az első pozitív reakciókkal szembesülni? Könnyen elfogadtad, elfogadod a dicséretet és a kritikát?

– A pozitív olvasói reakció mindig megnyugtató: abból az ember tudja, hogy nem cseszte el, és mások is értik, érzik a művét, volt értelme létrehozni. Zajos, kitárulkozó személyiség vagyok, szóval a dicséret elfogadásával soha semmi gondom nem volt. A kritikát viszont kifejezetten kértem bizonyos emberektől, rögtön az első könyveimtől kezdve. Tudtam, hogy hosszú út áll még előttem, és nyilván rengeteget kell tanulnom, fejlődnöm, ezért nem is fogadtam el, ha egy-egy barátom, ismerősöm kizárólag dicsérettel illette a szövegeimet. Akadt, akit napokig zaklattam, mert annyit volt képes írni a debütáló kisregényemről, hogy tökéletes. Tudtam, hogy nem az, és hogy ő sem gondolhatja így: hát addig nyúztam, míg végül kifakadt, és egy egész listát írt a gyengeségeimről. Örültem neki, és tanultam belőle. A kritikát máig elfogadom, ha jogos, és ha valóban kritika, nem pedig szimpla fikázás. Azért persze rosszul is tud esni, hiába tagadnám, de az egyik alapelvem, hogy az ember akkor a legerősebb, ha önmagát győzi le: ennek értelmében állandóan igyekszem javítani úgy az írói teljesítményemen, mint a jellemhibáimon.