!

Non ​nobis, Domine (Non nobis, Domine 1-2.) 14 csillagozás

Kelet oroszlánja / Az utolsó vörös barát
Könyvtár

Miután ​1291-ben, Akkon ostromával a kereszteseket végleg kiszorítják a Szentföldről, Bátor Vilmos templomos lovag huszonhárom év távollét után hazatér Magyarországra – otthon azonban csak a nyomor, a halál és a gyász várja. A megkeseredett, kiábrándult férfi szárnyai alá veszi és tanítani kezdi árva unokaöccsét, hiszen Attilában látja a megszégyenült Templomos Lovagrend új reményét, a tökéletes és gáncstalan harcost.

Ám hiába igyekszik a helyes útra terelni az apródból fegyvernökké, kisgyermekből kamasszá cseperedő fiút, Attila túlságosan is vágyik a szabad, zabolátlan életre. Amikor Vilmos kardját, az ősi családi örökséget elcsenve titkos párbajt vív, nagybátyja büntetésből több hónapos útra küldi a bukott vándorénekes, Umberto oldalán. Ez az út örökre megváltoztatja Attila életét: rablógyilkosokkal harcol, csaknem halálos sebet kap, majd megismeri azt az érzést is, amelyre egy templomosnak még csak gondolnia sem szabad – a szerelmet.

A Non nobis, Domine a lovaggá… (tovább)

A két regény külön-külön is megjelent, Kelet oroszlánja és Az utolsó vörös barát címmel.
A két regényt tartalmazó kötet új, átdolgozott, bővített kiadása Non nobis Domine címmel jelent meg.

Historium, Dunaszerdahely, 2012

Bíró Szabolcs: Non nobis, Domine Kelet oroszlánja / Az utolsó vörös barát

Második olvasásra sem változik a véleményem: tetszett, merem ajánlani!
(blogon már írtam bővebben mind a két részről)
Jó és olvasmányos történet, korhű, szeretni való karakterekkel. Erős és szép a szerelmi szál benne, már azért is megéri. Gyanítom a szerző saját életéből merített.
A kalandok, csaták és fegyverek leírásai is jól megidézik az adott kort. Élmény olvasni. Haladós, mesélős, olvastatja magát, visz előre a történet.

Leoni I

Bíró Szabolcs: Non nobis, Domine Kelet oroszlánja / Az utolsó vörös barát

Akkor én MOST szeretnék még 4-5 könyvet az írótól. Meg egy időgépet. Vagy ha azt nem is, de legalább a Sub Rosával együtt lehetne ajánlott olvasmány az iskolákban.

Eufruu

Imádtam a szerelmi szálat *-*
Támogatom az előttem hozzászólókat, KÖTELEZŐVÉ a SubRosával együtt!! <3

robinson P

Meg lehet-e szegni egy esküt, hogy egy másiknak tegyünk eleget? El lehet-e dobni egy nemesnek vélt eszmét, hogy egy másikért éljünk?

robinson P

– Milyen békés lenne az élet szerelem nélkül! – mondta István bátya, amikor az asszonyok már nem hallhatták. – Milyen nyugodt, milyen biztonságos… és milyen unalmas!

robinson P

– Nem tartod sokra a lovagi becsületet, ugye? – nevetett halkan Attila, de Ádám komoly hangon válaszolt:
– Mutass nekem egy becsületes lovagot!

robinson P

Vilmos ünnepélyes mosollyal érintette meg a fiú vállát.
– Az idei a tizedik nyarad, fiam – szólalt meg a szemébe nézve. – Éppen ideje, hogy saját lovad legyen.

robinson P

– A szeplőid a csillagok – állapította meg. – Te pedig a mindenség vagy.
– Miket mondasz! – pironkodott Ágnes.

robinson P

Liliomos lobogók reszkettek a fagyos szélben. Kétszáz királykékbe öltözött lándzsás lovas várakozott a parton, míg a két ló vontatta szán átsiklott a Duna acélkeményre fagyott jegén.

robinson P

Különös tüzek lobbantak azon az éjszakán szerte Franciahonban.

robinson P

Különös érzés kerítette hatalmába, ahogy visszaemlékezett, mennyire vágyott a Szentföldre egészen fiatal fiúként.

robinson P

Amikor a bokrok takarásában leheveredtek a fűre, a hold szemérmesen fordította el róluk sápadt arcát, és bújt el egy kósza felhő mögött.

robinson P

– Mire visszatérsz – mondta szomorúan –, elvárom, hogy egy érett férfinak nyissak ajtót. Ha ezt a kardot akarod, először ki kell érdemelned.