A ​Sub Rosa tanulmányút (Praga Caput Regni 2.) 6 csillagozás

Bíró Szabolcs: A Sub Rosa tanulmányút

„2008 nyarán rájöttem, hogy a Sub Rosa megírásához Prágába kell utaznom; hogy a saját szememmel kell látnom a helyszínt, a saját bőrömön kell megtapasztalnom azokat a dolgokat, amelyeket majd a szereplőim is fognak a macskaköves utcákat róva. 2008. augusztus 22-én tehát elindultunk idősebb öcsémmel, Gergellyel és egy régi jó barátommal, Németh Petivel, hogy együtt fedezzük fel az Arany Várost. Az útra magammal vittem a mini laptopomat is, és megfogadtam, hogy minden este pontról pontra megírom az aznapi eseményeket – méghozzá részletekbe menően. Négy napot töltöttünk ott, és én sokszor késő estig gépeltem, megszállottan kelepeltem, hogy dokumentálhassam a számomra oly varázslatosnak tűnő élményeket Most, két év elteltével, miután a regény elkészült és meg is jelent, úgy döntöttem, egy kötetbe fűzve és az akkori fényképeinket felhasználva a nagyközönség elé tárom ezt a gyakran naiv, időnként felháborodott hangvételű, általában pedig egyszerűen csak elfogult szöveget.”

Historium, 2011

tothalexandra
Bíró Szabolcs: A Sub Rosa tanulmányút

Személyes, igazán élményekkel teli igazi élménybeszámoló. Biztos ha eljutok még Prágába a vendéglőt amit ajánlott Szabolcs felkeresem, és megéri majd korán kimenni a „főtérre” is. Igazán kedvet kaptam az induláshoz is.

Praga Caput Regni sorozat · Összehasonlítás