Osztatlan ​szívvel 2 csillagozás

A püspök atyával Karikó Éva beszélget hitről, szerelemről és hitvestársi szeretetről
Bíró László: Osztatlan szívvel

A házasság évszázadok óta támadott intézmény. Ha ateista volnék, számomra akkor is sarokigazság lenne, hogy az Úristen az embert férfinak és nőnek alkotta.

Látom az ember válságát, legfőképpen a transzcendencia hiányát. Ezek az értékek feledésbe merültek. Mindig azt gondoljuk, hogy újat kell kitalálni, pedig nem. Ne az újat keressük, hanem azt, hogy hogyan tudnánk visszatérni az örök értékekhez, a stabil pontokat megkeresni, és az új korszakban megvalósítani. Hiszek abban, hogy nem a család van válságban, hanem az ember és az emberi kapcsolatok.

A házasság Istentől való, örökéletű intézmény, mert Isten nem teremt selejtet. nem arról van szó, hogy kitalálta a házasságot, és elrontotta, majd kitalál egy jobbat. Nekünk ezekben a nagyon viharos időkben kell felmutatnunk a család értékeit, amikor megváltozott a házasság bioetikai megközelítése, a társadalmi közeg, amelyben élnie kellene az életre szóló szövetségnek.

Bíró László püspök

Szent István Társulat, Budapest, 2022