Az ​év novellái 2007 1 csillagozás

Bíró Gergely (szerk.): Az év novellái 2007

A kortárs magyar szépirodalom reprezentatív gyűjteménye – hagyományainkhoz híven – az elmúlt év legjobbnak ítélt műveiből nyújt színvonalas, sokoldalú válogatást. A novellaantológiában idén 25 kortárs magyar prózaíró legjobb művei szerepelnek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az év novellái Magyar Napló

Magyar Napló, Budapest, 2007

Bíró Gergely (szerk.): Az év novellái 2007

Megengedtem magamnak a szabadságot, hogy nem olvastam el az utolsó betűig mindent, ha nem tetszett valami. Márpedig szép számmal voltak ilyenek. Nem értem, ki szerint ez a „krém”, és az igazi hol van. És hogy miért kell még mindig ’56-tal foglalkozni (Csernák írása pedig egyenesen demagóg ezzel kapcsolatban).
Sarusi írása legalább könnyed és vicces. Kontra Ferencé először nem tetszett, de aztán rájöttem, hogy ez posztmodern, és ilyen olvasatra van szükség, úgyhogy megtetszett a kísérletezése. Vida Gábortól már olvastam egy misztikus történetet, ennyi elég is volt. Novák Valentin egy nyomorék, emberi selejtről ír E/1-ben, olyan öniróniával és társadalomkritikával, ami mellett nem lehet elmenni. Grecsóé és Szabóé is jók, legalábbis a többiekkel szemben.
Az egyértelmű fénypont Báró László Jászolja. Végig írtó vicces, néhol majdnem fel is nevettem. Cinikus és szarkasztikus hangvételével szinte mindent kigúnyol. Főleg a szocializmust, amiről oly sokan írnak a kötetben.
A többi tisztelt közreműködőt (akik vannak szép számmal) valószínűleg azért nem említettem meg, mert nem volt érdemes.

spinakker>!

Ha elbotlik, másnap csak a fagytól katonásra keményedett hulláját képezhették volna tovább az elvtársak. Habár azoknak talán fel sem tűnt volna a különbség.

Báró László: Jászol

spinakker>!

De jó virsli volt, édes istenem! Nem olyan kotonba húzott gumibot, mint manapság.

Báró László: Jászol